Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

56 minutes ago, fikret selimbašić said:



Hrana/jedenje. Sumnjam da se i u jednoj konematografiji jelo kao u jugoslovenskoj.
 





 

 

Mislim da je ipak italijanska bez premca, sto se toga tice. Tipican predstavnik bi bio film Marka Fererija - Veliko zdranje iz 1973.

Od nas upecatljiva mi je scena u Petrijinom vencu kad Marko Nikolic onaku uz corbas' pasulj, razlaze Petriji kako je falicna i da seoskom domacinstvu treba zena koja radja...

Link to comment
9 minutes ago, zakintos said:

 

Mislim da je ipak italijanska bez premca, sto se toga tice. Tipican predstavnik bi bio film Marka Fererija - Veliko zdranje iz 1973.

Od nas upecatljiva mi je scena u Petrijinom vencu kad Marko Nikolic onaku uz corbas' pasulj, razlaze Petriji kako je falicna i da seoskom domacinstvu treba zena koja radja...

 

 

nisu loši ni mađari. 

 

al ne mogu sad da nađem klip. Szindbád 1971.

Link to comment
25 minutes ago, nisam ja said:

 

 

nisu loši ni mađari. 

 

al ne mogu sad da nađem klip. Szindbád 1971.

Odlican je Sinbad!

Scena u gostionici je remek-delo i kada kaze gostionicaru: "gazda mora da je bogat covek - jer ne stedi na peni od piva :-) Fenomenalno!

 

 

Link to comment
15 hours ago, stoka said:

 

 

...na primer, motiv pucanja iz vatrenog oružja u par koji vodi ljubav na krevetu pojavljuje se u filmovima "Tragovi crne devojke" i "Život je lep" ... 


Oba ova filma su rađena po motivima proze Aleksandra Tišme, najviše ''Nasilju''...

Link to comment
5 hours ago, James Marshall said:

Meni je ultimativni omaž klopi i spremanju iste kod Ang Lija u "Klopa, piće, čovek, žena" 

Ovo je isto remek delo što se klope tiče

 

MV5BMjU2NTAzYTAtYTEwMC00MmIzLTk3NjktMGZk

Link to comment
On 25.4.2018. at 13:58, zakintos said:

 

Mislim da je ipak italijanska bez premca, sto se toga tice. Tipican predstavnik bi bio film Marka Fererija - Veliko zdranje iz 1973.

Od nas upecatljiva mi je scena u Petrijinom vencu kad Marko Nikolic onaku uz corbas' pasulj, razlaze Petriji kako je falicna i da seoskom domacinstvu treba zena koja radja...

 

I u spageti vesternima se dosta jede. (Trilogia del dollaro.)

Link to comment

Nešto krka, neki gulaš, nešto na drvenu kašiku. I lebac neki kida. Traje scena ko gladna godina, mučno do jaja. 

A Tuko mastan od nekog batka, kad ih zovne Li Van Klif u svoje odaje su u vojsci. 

Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...