Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Meni bio dobar berček tu. Odličan štaviše. Ne znam ni gde je imao bolju ulogu, ako ima još neki film gde je glavni.

 

Večeras dnevnik mašinovođe. Gleda mi se. Bedak što je serija, al šta je tu je. Ristovskog ne volim. Radovića volim. Mislim da je fino slikano.

Link to comment

Meni je u onoj TV drami "Karađorđeva smrt" odličan. Inače mi je to jedno od potcjenjenijih djela domaće kinematografije.

Pa da, tu je zaista odličan.

Verovatno ima još ali ne mogu da se setim...

Dobar je i kao S.M.

Link to comment

btw

 

Glumac i reditelj Ljubiša Samardžić operisan je jutros u Klinickom centru Srbije, prenosi "Blic".

IZVOR: TANJUG SUBOTA, 3.12.2016. | 15:15
  
1249340235842d3b35fa01092151794_v4_big.j
 
Foto: Screenshot

Ljubiša Samardžić (80) je pre tri nedelje osetio odredene zdravstvene tegobe, posle čega je hospitalizovan. 

Jutros je bio prvi na programu, operacija je uspešno obavljena i lekari prate njegovo stanje i lečenje će morati da nastavi u toj bolnici.

Link to comment

Čitao sam uglavnom pozitivne kritike za ovaj Dnevnik mašinovođe, pa sam odlučio da večeras odgledam prvi dio ove trodijelne mini serije na RTS1.

 

Ovde skoro svaka scena izaziva transfer blama - i tekst i režija, a naječešće i gluma.

Lazar Ristovski je vjerovatno glumac sa najviše monologa i dijaloga sa zamišljenim partnerima u recentnijoj domaćoj kinematografiji.

A Miloš Radović kao da je počeo da kopira estetiku Radoša Bajića. Pred početak sam zakačio poslednjih 5-10 min Selo gori... i nekako mi je sve to zaličilo jedno na drugo, samo što umjesto porodice Bajić ovde imamo porodicu Ristovski na svim ključnim pozicijama.

Link to comment

Ja nisam imao živaca za ovog mašinovođu...

A Radović mi naako, to nešto filmova što sam gledao onako "ziheraški" predvidljivo....

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Meni je Mali svet predstavljao prilično razočarenje (nakon visokih očekivanja), a Pad u raj mi je očajno loš film.

S druge strane, kratki film Moja domovina mu je bio odličan (pokupio je silne nagrade po međunarodnim festivalima).

Od ostatka njegovog opusa cijenim rad na originalnim Otvorenim vratima.

Link to comment

ja gledao malo početak mašinovođe, izgleda kao belo odelo pt. II, što će reći đubre. isto važi i za bioskopske filmove m.radovića. đubre. ristovski da bi bio gledljiv, potrebni su vrlo specifični uslovi, koji se vrlo retko dešavaju poslednjih 20-30 godina, tako da najčešće čovek izgleda kao karikatura. bio je mnogo bolji ranije, tj reditelji i scenariji su bili bolji ranije, dakle uslovi...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...