Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

Nemam jednoznačno tumačenje, jer ne znam kako su se stvari tačno odvijale. Moma Rajin je mator čovek, nije novinarski potrčko koji se javlja uredniku kad hoće da ide da piški. Dakle, uobičajena subordinacija novinar-urednik ovde izostaje, za razliku od većine drugih slučajeva u kojima urednik snosi svu odgovornost jer je rekao novinaru "Hoću izveštaj, ne zanima me kako ćeš to organizovati", a zna se da koncerti na Exitu počinju dugo nakon zatvaranja broja novina. Sklon sam da verujem da Rajina niko nije terao da radi to što radi, nego da je hteo mukica da podigne svoj rejting kod čitalaca ažurnim izveštajem sa lica mesta.Kada je greška već napravljena, uveren sam da je Moma nikome nije prijavio računajući da urednik (ako je kultura, onda je to u to vreme bila Rada Saratlić) neće ni saznati za nju, i čak i ako sazna da je neće biti briga za neke tamo "Kings of Leon". Ostaje faktor besnih čitalaca koji zovu da kritikuju ili se podsmevaju. U dobro organizovanoj redakciji takvi pozivi ne stižu do urednika, jer sekretarice filtriraju pozive čitalaca, prosleđujući samo one koji su zaista bitni: u dnevnim novinama niko, naprosto, nema vremena da sluša opservacije čitalaca na tekstove.Uzevši sve ove činjenice u obzir, sklon sam da verujem da Politika nije objavila izvinjenje zato što je greška uočena prekasno ili zato što je prevladao indolentan stav najstarije kuće na Balkanu prema pop kulturi.edit: u bilo kojim anlglosaksonskim novinama ovo se ne bi desilo, zbog većih tiraža koji omogućavaju da svaki tekst bude ažuran, i zbog toga što tamo ne postoji autonomija novinara, ma koliko matori i ugledni bili: sve ide preko uredničkog stola.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Takve stvari se događaju, to je jedan od rizika posla.
pa nije bas tako. zato postoje vecernja i jutarnja izdanja, cak i u srbiji. to sto se danas zatvara u 6 posle podne sa eventualnom promenom naslovne strane govori o necem drugom, a ne o zelji za azurnosti (azurnoscu? jebem li ga).kako su svi uspeli da imaju tekst, a neki cak i slike, ovih iz velikog brata sto su se zaginuli?cuva se prostor ako se zna za nesto vazno, a to sto novine u srbiji a i tzv zapadnom balkanu smatraju da je spoljna politika samo ono sto je u vezi sa njima je drugo, zato i dolazi do ovakvih budalastina.
Link to comment

Po sjecanju: "Rafali rifova su odjekivali petrovaradinskom tvrdjavom..." :lol:========edit: Potrudih se:

Evropa - 08.07.2004.EXIT - Hodocasce na Dunavupise: Momcilo Rajin... Kings Of Leone su demonstrirali moc unisonih gitara stopljenih u rafalnu paljbu mocnih rifova. U sat vremena njihove svirke dobijate besplatne lekcije iy proslosti i kartu za buducnost. Kada je prava i rock muzika je bezvremena i yato nije vazno sto cete u njihovom zvuku prepoznati i rane Stonese ili rane Creedence, vazan je dozivljaj i emocija. A ovde ih je bilo u potocima.....
Edited by Atreid
Link to comment

a, da, moma.moma se nije izvinio direktno, nego je, ako se dobro secam, u nekom sledecem tekstu nesto izmrsomudio, svaljujuci, naravno, krivicu na organizatore koji nisu na vreme obavestili vaskoliku javnost o tako vaznoj stvari.ali, dokle god duda lakic wub pise sa festivala, sve drugo nije vazno.

Link to comment
pa nije bas tako. zato postoje vecernja i jutarnja izdanja, cak i u srbiji. to sto se danas zatvara u 6 posle podne sa eventualnom promenom naslovne strane govori o necem drugom, a ne o zelji za azurnosti (azurnoscu? jebem li ga).kako su svi uspeli da imaju tekst, a neki cak i slike, ovih iz velikog brata sto su se zaginuli?cuva se prostor ako se zna za nesto vazno, a to sto novine u srbiji a i tzv zapadnom balkanu smatraju da je spoljna politika samo ono sto je u vezi sa njima je drugo, zato i dolazi do ovakvih budalastina.
nemaju sve novine jutarnja izdanja, ne radi se to tako...rotacije imaju svoje rokove..broj Politike za unutrašnjost zatvara se, koliko znam, oko 6 popodne, broj za Beograd oko ponoćia ovi iz VB-a poginuli su u ranim večernjim satima, informacija je stigla do novinara oko 10 uveče, to je mašala vremena da se odloži na 1 sat rok štampe i da se prosledi sve na vreme...što se Danasa tiče, u novinarskim krugovima ovu štampanu stvar od milošte zovu "Onomad". To govori dovoljno o stanju te redakcije u koju kao da je pušten fozgen posle napada kasetnih bombi, toliko živahnosti pokazuju novinari i urednici.
Link to comment
ali, dokle god duda lakic wub pise sa festivala, sve drugo nije vazno.
Na jednoj Festovoj konferenciji za štampu nakon novinarske projekcije filma wub dlakićka je postavljala toliko nesuvisla pitanja da ju je konferansje Jugoslav Pantelić pitao: "Koleginice, da li ste uopšte videli film o kome govorimo?"
Link to comment
nemaju sve novine jutarnja izdanja, ne radi se to tako...rotacije imaju svoje rokove..broj Politike za unutrašnjost zatvara se, koliko znam, oko 6 popodne, broj za Beograd oko ponoćišto se Danasa tiče, u novinarskim krugovima ovu štampanu stvar od milošte zovu "Onomad". To govori dovoljno o stanju te redakcije u koju kao da je pušten fozgen posle napada kasetnih bombi, toliko živahnosti pokazuju novinari i urednici.
dodaj na to jos po neki sat, ali htedoh reci u stvari to iz tvog poslednjeg pasusa, a u vezi sa urednicko/novinarskim stavom prema tzv spoljnoj politici. ali to je vec nezanimljivo sirem krugu ljudi, te prekidam :)
Link to comment
Na jednoj Festovoj konferenciji za štampu nakon novinarske projekcije filma wub dlakićka je postavljala toliko nesuvisla pitanja da ju je konferansje Jugoslav Pantelić pitao: "Koleginice, da li ste uopšte videli film o kome govorimo?"
duda carica :Hail: mada je u mom srcu polako potiskuje sandra sarmerka perovic.iako duda ima neku patinu, sandra sve vise vlada tim bibisijevskim rukosklopom koji naglasava usledjujucu pomo bravuru.i, naravno, neophodna za triling dama, mira sisa.necu vise da trolujem, obecavam.
Link to comment

nema trolla, pričamo o štampi i razmatramo novinarske prakse. U duhu je topika. Takođe, ljude u principu jako zanimaju prljave tajne svake profesije: kako taksisti na finjaka otimaju vožnje, kako se u kafanama ista kafa kuva 3 puta, šta sve zapravo ide u kobasice, kako se od 1 izjave pravi ekskluzivni intervju :rolleyes:

Edited by vasudeva418
Link to comment

ja sam jednom imao blam da sam pisuci o highlightima jednog cetvorodnevnog muzickog dogadjaja pomenuo nastup jednog DJ-a na nekom opskurnom stageu. ispostavilo se da covek uopste nije dosao na festival. medjutim niko od publike nije ni znao - ko ce sada treci dan festivala u 4 ujutro na 7. stejdzu po vaznosti da proverava da li je neki plavusan na polumracnoj bini X ili Y. ja naravno nisam imao pojma kako original izgleda, a taj sto ga je menjao je bio fenomenalan. tako ispadoh magarac ni kriv ni duzan, mada je stvar u domenu opskurnosti, ne secam se da je iko primetio gaf sem lokalnog promotera preko koga je doticni trebao da svira.

Link to comment

Bghost: već sam to pomenuo, ali koliko se sećam nisu ih omeli vremenski uslovi nego pogibija. Možda se sećanje igra sa mnom, pokušavam sada na netu da iskopam detaljan opis događaja.edit: sećanje se nije poigralo sa mnom. U pitanju je bio Klintonov ministar trgovine Ron Brown koji je poginuo 1996. u nesreći na prilazu aerodromu Ćilipi.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Cek, zna li neko od matorijih za slucaj hrvatskog novinara koji je objavio opsezan izvestaj sa doceka nekog americkog velikodostojnika, da bi se ispostavilo da avion nije ni sleteo na aerodrom zbog meteo uslova?
Taj mora da je nekad izvestavao sa raznih komunistickih kongresa i konferencija. Ako ti "K und K" nisu bili "istorijski" cesto se desavalo da jedan broj novinara ne doceka kraj prigode i napise tekst nakon toga, vec opremi materijale za sastanke slikama, naslovima, medjunaslovima i drugim novinarskim kicenjima, doda par svojih recenica "da se Vlasi ne dosete", posalje tekst i ode u kafanu. Znam zenu iz pristinskog "Jedinstva" koja je izgubila posao zbog toga. I ovog veseljaka je verovatno mrzelo da se smrzava na aerodromu pa je, racunajuci na statistiku, zbrisao pre nego sto ga je izdala statisticka greska. :D Desava se i da u urednickom opremanju strana "pogine" deo teksta pa ispadne da se jedan deo dogadjaja nije ni desio. U izvestaju sa Kenedijevog drugog koncerta u Beogradu (onog neposredno posle bombardovanja) u "Blicu" je bio opsiran izvestaj o tome kako je Kenedi pokazao pisu svojim vlastima koje su trazile da postuje sankcije i ipak dosao, jedan kraci pregled o prvom delu koncerta i ni slova o Bruhovom violinskom koncertu koji je ovaj svirao u drugom delu koncerta.
Link to comment

Sledi pravi treat za ljubitelje kemp novinarstva - najgori izveštaj sa muzičkog događaja ikada objavljen u srpskoj štampi:dzejkvejresizeis5.jpg

Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...