Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

ovako izgleda prosecan novinski tekst pre intervencije urednika i lektora.
Pa urednici koji tolerisu novinarima da moraju da intervenisu na svakom tekstu su sami krivi ;)Lektore vec zalim :isuse:
Link to comment
Pa urednici koji tolerisu novinarima da moraju da intervenisu na svakom tekstu su sami krivi ;)
Jesu, slazem se. Ima i ko ne tolerise, nego vraca tekst. Ali, doipisnicki tekst ne mozes bas da cifras, oni to posalju i odjure na drugu tezgu.U ovom tekstu nisu toliko problem nepismene formulacije, nego zbrkanost. Prvo pitanje koje se namece je: da li su hteli da prosiruju baste ili ne, i sta je fora sa prostorom za igru dece, da li treba da se igraju ili ne.... Sledece je: da li su grane zdrave ili bolesne, i da li su hteli da seku cele grane ili da ih samo potkresu. U stvari, pitanje je, "zasto mi saljes nedovrsen tekst jebale te tezge, za portale saljes u jedanaest ujutru a mi te cekamo do tri popodne iako znas dobro kad su nam rokovi, jebo te Vesa Jevrosimovic, a ova redakcija ti je na poslednjem mestu, nisam ti ja kriv sto ti je mala plata, ja mogu da se kladim da zaradjujem manje od tebe jer tezgaris na petnaest mesta, da te svaka redakcija plati po cetiri hiljade mesecno pa opet mozes da me kupis, a ja sedim ovde i po ceo dan citam ove gluposti i ponovo vam pisem tekstove, pa na sta ja licim ovde jebem mu mater :fur:" Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
[/size]Jesu, slazem se. Ima i ko ne tolerise, nego vraca tekst. Ali, doipisnicki tekst ne mozes bas da cifras, oni to posalju i odjure na drugu tezgu.U ovom tekstu nisu toliko problem nepismene formulacije, nego zbrkanost. Prvo pitanje koje se namece je: da li su hteli da prosiruju baste ili ne, i sta je fora sa prostorom za igru dece, da li treba da se igraju ili ne.... Sledece je: da li su grane zdrave ili bolesne, i da li su hteli da seku cele grane ili da ih samo potkresu.U stvari, pitanje je, "zasto mi saljes nedovrsen tekst jebale te tezge, za portale saljes u jedanaest ujutru a mi te cekamo do tri popodne iako znas dobro kad su nam rokovi, jebo te Vesa Jevrosimovic, a ova redakcija ti je na poslednjem mestu, nisam ti ja kriv sto ti je mala plata, ja mogu da se kladim da zaradjujem manje od tebe jer tezgaris na petnaest mesta, da te svaka redakcija plati po cetiri hiljade mesecno pa opet mozes da me kupis, a ja sedim ovde i po ceo dan citam ove gluposti i ponovo vam pisem tekstove, pa na sta ja licim ovde jebem mu mater :fur:"
Pa ovo boldovano ti kazem...A inace V.J. tj. ona njegova krpa od portala se rasirila ko epidemija...Od vise ljudi sam cuo da im saradnici tezgare za njega , ali naustrb stalnih angazmana...
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Prvo ne znam. Za drugo znam: Kurir je objavio da je ovaj vozio "pod gasom", ali da mu ipak nije pisana kazna. Georgiev je poceo da napada Kurir preko tvitera, da pise kako zive od ucena itd, na sta je Kurir uzvratio serijom pljuvackih tekstova. Georgiev nije hteo da ide putem kojim se cesce ide, i zato ga gaze. Pod uobicajenim okolnostima, kada tabloid napadne neku javnu licnost, dodje do razgovora izmedju urednika i javne licnosti - padne pomirenje, uz razne poslovne dogovore. Ako resis da se branis, racunaj da ce te gaziti danima.

Link to comment

Samo zato, pa to je direkno reketiranje. Mislim, nije mi žao onog bolida, samo mi izgleda kao da baš preteruju. Hm, kao da to ne rade uvek.

Link to comment

Ej jel ima neki zakon da se novine ugase a cela redakcija odvede na goli otok?Odakle nekome pravo da unistava neciji zivot samo da bi prodao par tona roto papira? Dakle ovi koji pisu i objavljuju ovakve stvari su najgora govna koja su izmilela iz majcine utrobe, pobacaj covecnosti.kako bi ih tuzio da sam jedan od ove dvojice, rasprodali bi kuce i stanove da mi nadoknade dusevni bol.

Edited by CowBoy
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Može li mi neko objasniti fenomen Brkićevog đubreta pod imenom Tabloid? Oni već godinama eksplicitno vređaju, prenose tračeve iz obaveštajnog polusveta, izmišljaju, itd., ali niko ih ne tuži(ili ih tuži bez uspeha, kapiram da Brkić ode na sud i kaže 'Ja nemam ništa, mogu samo da idem u zatvor, uhapsite me'), niko odavno ne demantuje...a imam osećaj da drži nekakav tiraž, barem po statusu koji ima po novinarnicama, uvek je na vidljivom mestu, garant se solidno prodaje. Pored toga što možeš da saznaš ko je kome kuma, šurnjaja, tašta i ko koga jebe, ima tu i lokalnih tračeva, o direktoru novosadske Hitne pomoći koji je pijandura i načelniku policije iz Loznice koji je makro i trguje ljudima. E sad, mogu da razumem Vučića koga mrzi da dokazuje da se ne pederiše sa arapskim šeikom, ili Tadića da nema dete sa snajkom Rade Hrustanović, ali mi nije jasno kako ga ne tuže ti lokalci, koji, ako ništa drugo moraju da objasne ženama, komšijama i familiji ko je Milovan Brkić.Ako je ovo pitanje već bilo, samo dajte link.

Link to comment
Može li mi neko objasniti fenomen Brkićevog đubreta pod imenom Tabloid? Oni već godinama eksplicitno vređaju, prenose tračeve iz obaveštajnog polusveta, izmišljaju, itd., ali niko ih ne tuži(ili ih tuži bez uspeha, kapiram da Brkić ode na sud i kaže 'Ja nemam ništa, mogu samo da idem u zatvor, uhapsite me'), niko odavno ne demantuje...a imam osećaj da drži nekakav tiraž, barem po statusu koji ima po novinarnicama, uvek je na vidljivom mestu, garant se solidno prodaje. Pored toga što možeš da saznaš ko je kome kuma, šurnjaja, tašta i ko koga jebe, ima tu i lokalnih tračeva, o direktoru novosadske Hitne pomoći koji je pijandura i načelniku policije iz Loznice koji je makro i trguje ljudima. E sad, mogu da razumem Vučića koga mrzi da dokazuje da se ne pederiše sa arapskim šeikom, ili Tadića da nema dete sa snajkom Rade Hrustanović, ali mi nije jasno kako ga ne tuže ti lokalci, koji, ako ništa drugo moraju da objasne ženama, komšijama i familiji ko je Milovan Brkić.Ako je ovo pitanje već bilo, samo dajte link.
Pa fenomen je Srbija.On se provlaci u nekom vakuumu toga prostora da nije dovoljno citan i toga da je stvarno strasno to sto pise.Mislim da cost/benefit toga da ga neko tuzi negativno na stranu tuzbe...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...