Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

2 minutes ago, 3opge said:

 

Toyota Camry, Honda Civic, Honda CRV

Na Camry sam mislio u vezi kolege,A ovo u vezi menjaca sam cuo od majstora iskljucivo za Ford Evropa modeli.DSG gledam na oglasima koliko Hoces menjanih na oko 200k.

Kao sto napisah,Japonezi su u tim nekim ekonomsko srednjim klasama Bogovi u odnosu na Evropske proizvodjace.

Link to comment

sto se automatskog menjaca tice najvise ces da mu glajznes zube ako gazis na gas ko manijak kad kreces (launching)

 

Driving an automatic vehicle makes us think that the controls are far simpler. However, being mindful to avoid these mistakes from happening can surely prevent unwanted car repairs in the future.

 

1. Avoid Using the Neutral Gear while sliding the vehicle down a slope
This action will not speed up the car instead it will actually slow it down and not only that but the transmission cuts fuel to the engine that it doesn’t get the proper lubrication to run smoothly. This can significantly damage the car.

 

2. Avoid Using Neutral while the car is at a stop light/traffic
Automatic vehicles that are on neutral while on neutral doesn’t save on fuel, use hand break instead so that you don’t wear out your transmission. Damage happens when if the gear is in N when the light turns green. As a result, you’ll end up revving the engine to no avail, costing you more fuel.

 

3. Avoid changing gears while the car is moving
When you shift gears while in motion for example from reverse to drive, you use your transmission rather than brakes to stop the car. The car will actually stop but you will end up wearing out your automatic transmission band. The transmission band is hard to access making its repair and replacement expensive and time-consuming.

 

4. Avoid Coasting in Neutral
They say that coasting in neutral can help you save fuel. While that may be correct, coasting in neutral is something that you should not do. do. The reason for this is that you’re not in full control of the vehicle. Same with driving a manual, you can react faster and safer if your gear stick

 

5. Avoid doing Launches
Launches are when your car is at a standstill/neutral and you suddenly accelerate/drive the vehicle at full speed. Doing this can wear out your transmission band which can be very expensive.

Driving an automatic vehicle is a breeze, just make sure to avoid the following things to prevent issues with your vehicle in the future.

Edited by 3opge
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 26. 2. 2023. at 14:13, zorglub said:

Ima onaj lik na Plavim horizontima, mislim da ga je neko već pohvalio.

 

Da, ja sam ga pomenuo. Tamo sam otišao nakon što su prevaranti iz Torrexa pokušali da me izlevate i čovek je bio sjajan, tako da ubuduće samo kod njega idem.

Link to comment

kad smo kod kazni da znate da funkcioniše kažnjavanje i na milošu velikom, al ne između naplatnoh rampi već one kamere koje mere trenutnu brzinu

 

reklo mi, tj video snimak, nisu mene navatali

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Valkyrie said:

Jeste sigurno, ne pitaj kako znam :dry:.

idi na https://www.parking-servis.co.rs/lat/edpk

možda si već u sistemu. Ako nisi, proveravaj narednih dana da ugrabiš 50% kazne.

 

Mislim da je ovo samo za neplaćen parking u zonama koje se naplaćuju. Ovo moje je realno prekršaj pa očekujem čestitku na adresu. Svakako proveravaću ovaj link ali za sad ništa, što mi je čudno, znam da im je sistem uvezan i odmah se registruje svaka kazna. 

Edited by ducca
  • +1 1
Link to comment

Nema me :ss1:

Moji najveći prekršaji po gradu su prolasci na žuto, uvek za dlaku i nikad kad je rizično. Pešacima ne stanem samo slučajno, ako ispadnu niotkuda ili zgaze kad sam ja već na pola prelaza.

Bio je skoro apdejtovan spisak gde su sve kamere, valjalo bi se podsetiti, u svetlu pojačanih kazni. 

Link to comment
10 minutes ago, Valkyrie said:

Nema me :ss1:

Moji najveći prekršaji po gradu su prolasci na žuto, uvek za dlaku i nikad kad je rizično. Pešacima ne stanem samo slučajno, ako ispadnu niotkuda ili zgaze kad sam ja već na pola prelaza.

Bio je skoro apdejtovan spisak gde su sve kamere, valjalo bi se podsetiti, u svetlu pojačanih kazni. 

 

Meni je to žuto postalo stres u Srbiji, navikla sam se na nemačko razumno žuto gde je prolaz zavisno od situacije, koliko si od semafora i kojom brzinom ideš.

 

Gde mogu naci taj spisak?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
22 hours ago, Valkyrie said:

Nema me :ss1:

Moji najveći prekršaji po gradu su prolasci na žuto, uvek za dlaku i nikad kad je rizično. Pešacima ne stanem samo slučajno, ako ispadnu niotkuda ili zgaze kad sam ja već na pola prelaza.

Bio je skoro apdejtovan spisak gde su sve kamere, valjalo bi se podsetiti, u svetlu pojačanih kazni. 

 

Bilo je pre par dana da su krenuli sa automatskim detektovanjem prekršaja na odredjenim raskrsnicama (stigao softver valjda) - nekih se i sećam: Ugao despota Stefana i Cvijićeve, raskrsnica Francuske i Gospodar Jovanove (tamo imaju semafori sa obe strane koji gledaju ka toj "T" raskrsnici), kod Ušća, i ima još 2 ili 3 ne mogu sad da se setim, iskopaću vest. Ono što je napomenuto je da neće kažnjavati prolazak kroz žuto svetlo (mada ako je debelo žuto uvek može da se zakači i crveno), takodje kažnjavaće za pojas i mobilni na tim raskrsnicama. U planu je naravno povećanje tih tačaka.

 

Update:

  1. Raskrsnica Trgovačke i Jablaničke ulice na Čukarici
  2. Raskrsnici Francuske ulice i Gospodar Jovanove
  3. Raskrsnici Bulevara Mihajla Pupina i Miletnija Popovića
  4. Raskrsnici Bulevara despota Stefana i Cvijićeve ulice
  5. Bulevaru kralja Aleksandra kod Đeram pijace

 

Takodje bila je i vest da otkad je to krenulo sa automatskim snimanjem prolazaka kroz crveno vozačima saniteta stižu masovno kazne pa je išlo tumačenje zakona - zapravo vožnja pod rotacijom ne znači da sme da se prodje kroz crveno svetlo (isto važi i za policiju ali i vatrogasce) jer je to ugrožavanje bezbednosti ostalih učesnika u sabraćaju. Rotacija znači mogućnost obilaženja kolone i prekoračenja brzine, ali ne i prolaz kroz crveno. Zanima me samo da li će isto tako kažnjavati i kolege u plavom...  

 

https://www.blic.rs/vesti/beograd/stroge-kazne-za-vozace-koji-prolaze-na-crveno-evo-gde-su-kamere/ld407re 

Edited by ducca
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...