Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Čekaj, polako - kako zamišljate magistralu koja ne ulazi u naselja? Ok, desi se da poneko okrzne ili stvarno zaobiđe, ali po mom mitteleuropskom vozačkom stažu, uglavnom prolazi kroz sela i gradove.

 

Drugo, 'ajmo još jednom, za glupog Bosanca - kako od SU do NI bez ulaska u naselje, a da nije E75?

Link to comment
On 15.10.2019. at 9:40, John Coltrane said:

Mene su proslog novembra pisali za mobilni, a i pre neki dan su me rebnuli za to, oba puta u Sapcu. Zbog tinitusa izbegavam bluetooth, jbg.

 

Dobra stvar su lokalne grupe na viberu u kojima ljudi pisu gde su patrole, fame, radari, presretaci, a zbog prirode posla u 90% slucajeva vozim debelo preko ogranicenja.

Ne bih da te prozivam, ali koji to posao imas koji te tera da ugrozavas sebe I druge?

 

Kontam ovo glede BT*, ali ovo drugo bas I ne. 

 

BT* - jel imas mogucnost da instaliras Android Auto /Apple CarPlay?

Link to comment
52 minutes ago, Peter Fan said:

Ne bih da te prozivam, ali koji to posao imas koji te tera da ugrozavas sebe I druge?

 

Kontam ovo glede BT*, ali ovo drugo bas I ne. 

 

BT* - jel imas mogucnost da instaliras Android Auto /Apple CarPlay?

 

Radim kao komercijalista, dnevno obidjem 25-35 radnji.

Vozim Punta, kolege koje su dobile nove Pande imaju handsfree opciju, tako da se tome i ja nadam.

Link to comment
On 16.10.2019. at 19:42, zorglub said:

Čekaj, polako - kako zamišljate magistralu koja ne ulazi u naselja? Ok, desi se da poneko okrzne ili stvarno zaobiđe, ali po mom mitteleuropskom vozačkom stažu, uglavnom prolazi kroz sela i gradove.

 

Drugo, 'ajmo još jednom, za glupog Bosanca - kako od SU do NI bez ulaska u naselje, a da nije E75?

Mislio sam na E75. Obični putevi i u svetu često prolaze kroz naselja. 

Link to comment

Ja vas bre ne razumem, a navozio sam se onoliko: gde god sam mogao izbegavao sam autoputeve i gledao da sto vise prolazim kroz naselja, razgledam.

Tesko da sam bio samo turista: autoput je naprava koja sluzi da se stigne od tacke A do tacke B,  jeste i neophodna sigurnosti radi, ali ici autoputem bilo gde to je kao da nigde nisi bio, nista nisi video osim putokaza, petlji i u daljini nekih mesta, gradova koji promaknu skoro kao da se vozis avionom...

Obaska sto su autoputevi unistitelji pejsaza, na neki nacin njegovo silovanje 

Ima, samo u Evropi, racunam i Srbiju, mesta, podrucja kojima je gre'ota proci autoputem.

Sto se ostalog tice, pazljiva voznja, obuzdavanje samog sebe i pre svega uzivanje u voznji su sasvim dovoljni da se covek vozeci se oseca dobro.

Price kao sto su 'posao me tera da vozim znacajno vise od ogranicenja' su 1 nedopustiv alibi za neodgovorno ponasanje i prema sebi i prema drugima, bas kao i vadjenje na nervozu i druge ucesnike u saobracaju koji, eto, ne znaju da voze, zadrzavaju, nerviraju.

Svako vozi svoju voznju, i treba da je vozi, a od budala i idiota niko i nigde nije siguran.

Link to comment

Jeste, vožnja regionalnim putevima je opuštenija, usled krajolika, ali pre svega zbog manje brzine i manje gustine saobraćaja.

 

Sve to pada u vodu čim padne mrak. Koliko god mrzeo autoput, vožnja nepoznatim i neosvetljenim putevima prosto iscrpi, iscedi čoveka. Ako satnica dopušta kombinovanje ili češće i duže odmore - da, magistrale su super. Ako je vreme glavni faktor:

 

 

Edited by zorglub
Link to comment

Kako koga: nocna voznja, pod uslovom da je covek odmoran, ima svoje prednosti.

Usredsredjenost na put, nema zijanja okolo, slabiji saobracaj, taj rad.

Ja je nikada nisam izbegavao, narocito sa malom decom u kolima: ko treba da spava - spava, ko da vozi - vozi.

Link to comment

evo me kod dzozefa mog...nije tu, otisao u nemacku da sredi oko, valjda da ne lepi kapak vise selotejpom..i sad vodi njegov mehanicar antonio radnju 

 

 

imali smo zakazano u 7:30jutros da mi zameni kocnice. dosao je u 7:45 :)

kupila sam mu kafu i cokoladni kroasan da mu dan lepo krene i ne sjebe mi kocnice :laugh:

 

kao sto vidite, u kolima sam, na rampi, pustila srpski radio Play na njegov bluetooth speaker i cela radnja sad tresti 

 

ljubav, ljubav :wub:

 

 

sad cu skoknem do rotacije guma 

1440D769-4D80-4348-9217-3E95DB4BBC0A.jpeg

Link to comment
On 18.10.2019. at 16:31, namenski said:

Jebes potrosnju, mrzim klimu, ne ukljucujem je skoro nikada.

Dobar siberdah je keva, dva su jos bolja.

Dok ne počnu da puštaju vodu. 

Inače za puteve se slažem s tobom potpuno. 

Link to comment

Kupila pre 2 meseca Yarisa 2014.  godište, benzinac, za neki mesec izlazi iz fabričke garancije (već iskoristila garanciju da menjam kontakt bravu - mislim da deeefinitivno imam neki bag sa kolima, svaki auto do sad je imao neki pooooseban, nikad viđen kvar čim sam kupila!!). Elem, tražim pouzdanog redovnog servisera (ako je moguće od sad pa zauvek!), planiram da ga odvedem na predzimsku proveru, pa reko' da pitam da li je ovaj servis i dalje na glasu (relativno mi je blizu, zato ga biram) - http://www.japanshop.rs/o-nama.html ? 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

vrlo moguće

te domaće pumpaše treba izbegavati u širokom luku

 

na to mi je svojevremeno ukazao nisov tehnolog

 

1. mol

2. omv/nis/gasprom/lukoil

999. knez i ostali

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...