Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Koliko para treba dati za solidne polovne gume (195/60/15) ? Komsija koji drzi vulkanizersku radnju mi je kao nasao neke Goodyear, kaze da su dobre... ja sam ih video i deluju ocuvano, mada ja nemam pojma oko toga. Zadnje su mi Michelin, odlicne, a napred sam imao Pirelli ali je jedna prsla i ima neku malu dzogu pa je bacam i trazim druge dve. Kaze da ove inace prodaje za 5 000 ali meni ce dati za 4 400 sa sve ugradnjom i balansiranjem, ili tako necim, nemam pojma.
ako ti je to cena po gumi, onda si na putu da budes ozbiljno zajeban :lol:a ako nije, opet ti se ne isplati. usput, bilo bi zgodno da imas 4 iste gume.
Link to comment
zna li neko autolimara kakvog, postenjacinu?nista nisam sad sjebo, ocu samo da sredim kola.
Znam jednog limara, nema da je uzeo auto, a da nije zajebao nekog. Posle iz priche o njemu chuo sam i izjave tipa "jebesh mi sve, znam 100 limara, i nijedan nije normalan". Tako da... keep lookin'.
Link to comment
ako ti je to cena po gumi, onda si na putu da budes ozbiljno zajeban :lol:a ako nije, opet ti se ne isplati. usput, bilo bi zgodno da imas 4 iste gume.
Cena je za obe, naravno, a inace ih prodaje po 2 500 po komadu + nesto sitno za montiranje i sta vec jos. Nazad su mi neke Miselinke, svi kazu da su mnogo dobre, ali ne znam koliko je realno da nadjem takve iste a da se ne cimam van Mitrovice... Sta ne valja ako npr. nazad imam te a napred ove Goodyear, ili obrnuto?Inace, imam kod ujaka u Bosni i 4 skoro nove nadrkane zimske, ali kontam da njih treba koristiti samo zimi..
Link to comment
Znam jednog limara, nema da je uzeo auto, a da nije zajebao nekog. Posle iz priche o njemu chuo sam i izjave tipa "jebesh mi sve, znam 100 limara, i nijedan nije normalan". Tako da... keep lookin'.
Mislim da svako od nas zna po jednog ovakvog limara, sa istom pričom. :D
Link to comment
Cena je za obe, naravno, a inace ih prodaje po 2 500 po komadu + nesto sitno za montiranje i sta vec jos. Nazad su mi neke Miselinke, svi kazu da su mnogo dobre, ali ne znam koliko je realno da nadjem takve iste a da se ne cimam van Mitrovice... Sta ne valja ako npr. nazad imam te a napred ove Goodyear, ili obrnuto?Inace, imam kod ujaka u Bosni i 4 skoro nove nadrkane zimske, ali kontam da njih treba koristiti samo zimi..
U principu bitno ti je da na istoj osovini imas iste gume...vidi ovde za cenu i model guma...covek iz NS salje na kucnu adresu...
Link to comment
Cena je za obe, naravno, a inace ih prodaje po 2 500 po komadu + nesto sitno za montiranje i sta vec jos. Nazad su mi neke Miselinke, svi kazu da su mnogo dobre, ali ne znam koliko je realno da nadjem takve iste a da se ne cimam van Mitrovice... Sta ne valja ako npr. nazad imam te a napred ove Goodyear, ili obrnuto?Inace, imam kod ujaka u Bosni i 4 skoro nove nadrkane zimske, ali kontam da njih treba koristiti samo zimi..
Možda bi bilo ok da staviš nove gume, ako si u prilici, lično imam odlično iskustvo s ovima My link i nisu preskupi.
Link to comment

Verovatno bi bilo vise nego ok ali trenutno nisam u prilici, imao sam nekih daleko bitnijih stvari na koje sam morao da puknem pare i sad ovde ide neka socijala varijanta.

Link to comment

Onda ona varijanta od 4000 za par nije loša, a ako su ti zadnje bolje jednostavno ih prebaciš napred a ove što pazariš na njihovo mesto...p.s. u metrou video gume 14 cola za 2700 komad, mislim da su sava...

Edited by GRIFF
Link to comment
Verovatno bi bilo vise nego ok ali trenutno nisam u prilici, imao sam nekih daleko bitnijih stvari na koje sam morao da puknem pare i sad ovde ide neka socijala varijanta.
Bez ikakve zelje da zabadam nos u tvoje stvari i gde trosis svoje pare...ali gume nikako nisu nebitan deo automobila...Vidi i Tigrove Hitris gume...ne bi trebalo da su skupe...
Link to comment

Ma kontam da nisu nebitne ali dve nove dobre su od 120 evra pa do 200 i jace, a to mi je nedostizno u ovom trenutku. Npr. za sociva sam morao da se izujem jer bez njih skoro nista ne vidim a Astrica ce se jedno vreme kotrljati i sa nekim solidnim polovnim gumama.

Link to comment

pa fora je u tome sto ne znas kakve su te polovne gume.ne zna ni dasa koji ti ih prodaje, iako ti to nikad nece priznati.moze sara da bude kao nova, da izgledaju besprekorno, a da ti puknu na prvom lezecem.parafin iz guma jednostavno gotovo potpuno izvetri posle 3, 4 god i one izgube elasticnost.tako da, uglavnom je pravilo, polovna guma - bacen novac.i jebote, sta mislis, zasto bi neko prodao tom bakiju gume za po par evra da zaista valjaju?

Link to comment

Jebem li ga, vecina mojih drugova i poznanika uzima polovne i nekako to sljaka, sta znam. Nema se para za novo a sad mi je hitno da uzmem posto mi je jedna prsla i bacio sam je. A ovaj komsija me valjda ne bi zajebao, znamo se 100 godina.

Edited by Zli Gli
Link to comment

ma ne kazem da bi te svesno zajebo. ne znaju jebiga sve ni vulkanizeri.vidi barem datum proizvodnje. i ako bas stara ne razmisljaj o njoj, kako god dobro izgledala.bolje cak i celaviju a noviju da uzmes.a svakako planiraj kupovinu bar 2 nove, kakvegod, za napred. cim dobijes na kladzi.

Link to comment

pipl, sta mislite o kromi? za zenku i mladunce, mislim, neka weekend putovanja i to...moj picolovac gravitira ka pro sidu...

Link to comment
pipl, sta mislite o kromi? za zenku i mladunce, mislim, neka weekend putovanja i to...moj picolovac gravitira ka pro sidu...
Croma nova, mi deluje nekako nedovršeno... kvalitet je osrednji, upotrebna vrednost pristojna, posle par godina ogroman par vrednosti. Nije za zanemariti ni reputaciju marke kao kvarljive... iako su dosta poradili u poslednje vreme na tome da razuvere ljude kako to nije istina, ali... Po meni za slične pare pre bih se odlučio za megana karavana, focusa karavana.Pro ceed dobar, pati od potencijalno iste boljke vrtoglavog obezvređenja, kvalitet izrade pristojan, pojava simpatična, motori ok... ali i dalje je to koreanac (I'm pro european fan)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...