April 7Apr 7 12 minutes ago, Delija67 said:Mene brine kako prazne black tankSvemirski otpad je sirok pojam - dosta toga sagori pri ulasku u atmosferu.
April 7Apr 7 Da, ali pre toga ostane u putanji oko Zemlje i decenijama, pre nego sto konacno upadne u atmosferu i sagori. Sve zavisi na kojoj je visini otpad. Ne pada on ko kamen dole…Koga zanima ima dosta sajtova i aplikacija koji prate sve te delove negdasnjih letelica poput orbitalradara i drugih.
April 8Apr 8 U sjajnom dokumentarcu Summer of Soul koji sniman leta 1969. najjaci su bili odgovori Harlem stanovnika na pitanje koliko im znaci sto su americki astronauti sleteli na Mesec. Svi odgovori se mogu sazeti u 2 reci: "zabole nas"..
April 8Apr 8 Popular Post 2 minutes ago, Tsai said:Jel bi isli na mesec da vam ponude a da znate da su sanse da dodje do nesrece 1% ?da, bez razmišljanja...
April 9Apr 9 Ja pitao stariju ćeru (11g) sinoć bi li išla na generation ship. Morao sam prvo da joj objašnjavam šta je to. Odgovor bio u stilu 'gospode ne'. Posle razmišljam, možda to pitanje i nije baš vrh roditeljskog umeća.A još poslije razmišljam, ja bih se ozbiljno premišljao, 55/45 da bih išao...Tako da ono, Mesec je 1 zicer. Edited April 9Apr 9 by jezovuk
April 9Apr 9 Ako se desi nesreća, onda je 100% da se desila. A ako sve prođe kako treba , u tom slučaju je 0% šansa za nesreću. Tako da je tih 1% sasvim prihvatljivo after all.
April 9Apr 9 1 hour ago, Tsai said:Jel bi isli na mesec da vam ponude a da znate da su sanse da dodje do nesrece 1% ?Svakog dana sedneš u auto ili izađeš na ulicu ili šta god i šanse da ti se desi nešto takođe postoje.A misliš na zauvek da se ide na Mesec?
April 9Apr 9 4 hours ago, Valk said:Svakog dana sedneš u auto ili izađeš na ulicu ili šta god i šanse da ti se desi nešto takođe postoje.A misliš na zauvek da se ide na Mesec?Na jedan zauvek™
Create an account or sign in to comment