Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

O da, Elex je odlican. Sjajno odradjen svet, upecatljiva cudovista i totalno nemocan heroj na startu. Jetpack je fina ideja, cesto i neophodnost, kako bi se ranije nabavili pojedini itemi. 

Cekam da se tehnicki osposobim, pa da je odigram ispocetka i zavrsim.

Link to comment

Fifa20 još danas 19$ na Microsoft store. Razmišljam da uzmem za Xbox. I da najzad pređem s 15ice koju sam posle 3 godine ponovo uključio za vreme karantina 😂 Da li se isplati? Je l EA gasi odmah podršku kad izbaci novi deo? 

Link to comment

Kontra pitanje onom od pre neku stranu, kupio polovnu video kartu (RX 580 8GB), treba mi preporuka za neku zahtevnu igru da se ne bih smarao sa stress testovima u radnoj garanciji.

Link to comment

Witcher 3 je prilicno zahtevan, kada se ukljuce sve graficke dzidza bidze. Ni novije Tomb Raider igre nisu sala, recimo Shadow of The Tomb Raider. 

Assassin's Creed: Odyssey takodje.

Link to comment

Hvala svima, već skidam taj Grid 2019 pa da probam, Witcher mi je veselo radio i na prethodnoj, ali ću ga probati, možda i Betmena.

 

Probao X4 Foudations (nova igra, imao već instalirano) ventilatori se skoro nisu ni zavrteli.

Link to comment

Sad imam situaciju da sam počeo da igram Gothic 1, Freelancer, treba da odigram Planetscape:Torment, od ranije su startovani Risen 3 i X4 Foundations, plus sve ovo gore.

 

Vučiću, uvodi policijski čas.

Link to comment
  • 2 weeks later...

usled potrošnje zadnjih zaliha ps4 backloga (koji je srećom skorašnjim izlaskom novog 6.72 džejlbrejka opet popunjen), poslednjih nedelja sam se na konzoli zanimao naslovima koji mi nisu bili u planu. jedan od njih je mad max, igra koju sam svojevremeno otpisao kao standardan ubijevski open world sandbox koji iskusnjaku poput mene ne nudi ništa novo i može se, je li, zaobići. iskreno, to i jeste pošten rezime, s obzirom da se mad max zaista vrti oko standardnih aktivnosti tipa osvajanja neprijateljskih baza, penjanja na kule balone, smaračkih questova, itd. nije to baš ubijev nivo pretrpanosti (u krajnjoj liniji, nema skupljanja sto guščijih pera :sleep:), ali svakako izaziva određeni zamor. glavna zanimacija u vidu sklapanja vernog apokaliptomobila™ je pak vrlo pristojna, a i sama vožnja je dobrog kvaliteta za igru u kojoj to ipak nije glavni fokus. vozilo ima i nekoliko gadgeta koji mogu poslužiti i u borbi, što je osnov za jednu od boljih aktivnosti u kojoj jurite neprijateljski konvoj i eliminišete ih jednog po jednog. koncept oluja koje se mogu pojaviti u svakom trenutku je isto vrlo zanimljiv, možete se skloniti negde dok ne prođu ili ih juriti i skupljati sanduke koje tornado ostavlja za sobom.

 

borba prsa u prsa je preslikana iz batmana i kao takva nije previše zanimljiva, no može da posluži kao predah između vozačkih deonica. kamera ovde pravi solidne probleme, u skučenim lokacijama vas često usmerava u zidove i uopšte rezultira klaustrofobičnom akcijom, a uz to nema ni opcije za menjanje senzibilitija. zapravo, kontrole kao takve su iznenađujuće loše, u post-horizon svetu teško je oteti se utisku da se dobri max sve vreme kreće brzinom grogiranog boksera. igra uz to ima čudan fetiš da vas za svaku akciju u igri tera da držite odgovarajuće dugme, bilo to ispijanje iz čuture ili ulaženje u kola, a u nekim slučajevima ste dodatno zbunjeni nepotrebnim hintovima. ja sam tako u prvih par sati pri silasku niz merdevine konstantno stiskao krug jer je igra tako predlagala, što je u 50% slučajeva rezultiralo pucanjem iz sačmare pri sletanju i trošenjem dragocene municije. tu je i najkilaviji i najnepotrebniji skok u istoriji igara, max se odlepljuje sa zemlje manirom rahitičnog čičice koji se priseća burne mladosti. za 20 sati igre nisam našao niti jednu situaciju u kojoj bi skok bio od koristi, te zaista ne znam zašto nije izbačen u montaži.

 

setting se može podvesti pod dobre strane, ima tu dosta detalja i termina koji zvuče prihvatljivo madmaxovski, mada je jasno da je 95% igre inspirisano isključivo fury roadom. priča i likovi su smor, dijalozi takođe, a i sam max je retko antipatičan protagonista. meni se igra svidela malo više nego što sam mislio, ali dalje od solidne sedmice ne može dobaciti da jebe oca™. evo malo jurnjave s random konvojem u ranoj fazi igre, pre nego što sam otključao bacač raketa i počeo da dominiram:

 

 

igrao sam takođe matterfall, poslednji naslov koji je housemarque izbacio na tržište pre nego što su se prešaltali na druge projekte i ostavili arkadne igre za sobom. čak i za njihove standarde, matterfall je vrlo jednostavna igra, standardan sidescroller s nekim platformerskim i bullet hell elementima. jedna od retkih stvari koja bi se mogla nazvati novinom (bar za njihov opus) je pojačana kustomizacija u vidu 16 augmentacija (4 sekundarna oružja i 12 pasivnih abilitija). u svakom trenutku možete imati maksimalno 3 augmentacije u loadoutu, pa se isplati malo eksperimentisati s buildovima dok ne nađete neki stil koji vam odgovara. naravno, glavna atrakcija u igri je i dalje prepoznatljiva housemarque glatkoća™ igranja, animacija je toliko dobra da je vrlo lako upasti u trans u kojem se osećate kao car dok bez žurbe i nepotrebnih pokreta komadate sve što se miče. priznaću da pomaže što se sve vrti na 60 fpsa, mada ja u principu nisam neko ko će se mnogo zamarati oko tih stvari. soundtrack je predvidljivo dobar.

 

ono što mi se ne sviđa je što su bosfajtovi osetno teži od običnih nivoa, i to ne zabavan način, više u "bullet sponge" smislu. u prvom prelasku na normalu nisam mogao da verujem koliko je vremena potrebno da ih se pređe, a to nije kompliment ako se čitava borba svodi na ponavljanje 3-4 ista patterna. drugi prelazak (hard) je bio lakši jer sam znao šta da očekujem, a i jer sam do tad već otključao sve augmentacije, no ti health barovi se ipak spuštaju frustrirajuće sporo. ne znam, meni ovo deluje kao da je kod bosfajtova glavna ideja bila da po dužini budu bliži standardnim niovima, pa su naduvani preko mere. od nedostataka ću spomenuti i da je matterfall vrlo kratka igra (12 nivoa, od kojih su 3 bosovi), mada nudi i pristojan replay value u vidu jurenja high scorea i no-death prelazaka. a da, skok je na r1 umesto na x, i to je čak i tri godine nakon izlaska nemoguće promeniti u opcijama, no ja sam se posle par sati ipak nekako navikao.

 

kad se sve sabere, matterfall se ni po čemu ne ističe, ali je zabavan i kompetentan, što je verovatno dovoljno. snimio sam prelazak 1 nivoa na hardu, čisto da vidite kako to izgleda u pokretu:

 

 

Link to comment

Igrao sam Mad Max pre nekoliko meseci. Jeste neverovatno repetitivna igra, ali nije mi bila dosadna. Prvi deo sveta sam u potpunosti očistio, posle me je već mrzelo. Deo u zgradi aerodroma je fantastičan i generalno su lokacije zanimljive, ali je trebalo bar nešto da se uradi na raznolikosti neprijatelja i borbi, posebno protiv lokalnih gospodara. Jedino što me je baš razočaralo je poslednja borba, pošto sam očekivao teži kraj. Gastown je odlično dizajniran i jako mi se dopalo to što se u svakom trenutku vidi iz svakog dela ostatka mape.

 

I ja sam na auto stavio istu tu šaru. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...