Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

9 minutes ago, Azdaja said:

I dalje ne mogu da skapiram kako im se isplati ovo davanje igara za dž 

 

pare od fortnajta :sleep: ja cenim da bi im ova akcija mogla biti i zadnja, ko trešnja na proverbijalnoj torti.

 

nego, juče nisam spominjao da daju i $10 kupon za kupovinu bilo koje igre koja košta $15 ili više, s tim da 1 kupon dobijate džabe za preuzimanje breacha.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Smatram ovo svojim najvećim gejmerskim uspehom (slika s neta, al ko da je moja):

 

hqdefault.jpg

 

 

Pakao od igre, a toliko je dobra, jednostavna, lepa i igriva da ne možeš da prestaneš da igraš ni kada te najviše nervira. Nekad u životu ću da probam da sve pređem bez gubljenja života i na expert.

 

 

 

Link to comment

Jel igriv Bioshock sa gamepedom? 

Menjao poziciju kompa prešao u toplu sobu pa sada igranje sa tastaturom je nepraktično. A rešio sam da odigram neke klasike kojima nisam dao šansu a spadaju u masterpiseve

 

Neki naši odradili Černobil na srpskom, video to na redditu

Mislim Stalkera

Link to comment
11 hours ago, Calavera said:

bravo! ja sam završio ispod tih 100% koliko se sećam, valjda su mi promakli neki novčići ili opcioni bosovi.

 

Nema opcionih bosova, ali ima nekoliko skrivenih novčića na mapi (4-5 ukupno). Može da se stigne i do 200%, ali za to treba sve da se pređe na expert nivou težine, što zaista ne mogu sad da radim. :D
 

Zmaj me je baš frustrirao, a prilikom prvog pokušaja igre me je žena sa slatkišima toliko ubila u pojam da sam obrisao igru i tek godinu dana kasnije ponovo probao.

Link to comment

Završio Tyranny. Disfavored mi je bio saveznik, potčinio Graven Ashe-a i Tunona svojoj volji, ja se potčinio Kyrosu, zveknuo Voices of Nerat-a i Bladen Mark-a, uništio Scarlet Chorus i sve pobunjeničke frakcije, digao Edict of Storms i Edict of Stone (ali uz blightovanje Sea Stone-a), nisam digao Edict of Fire jer nisam ni išao u Burning Library. Kompanjoni su mi bili Barik, Lantry, Verse (veći deo) i Sirin (manji deo).

 

U sledećem prelasku planiram da igram kao pobunjenik (moram još da vidim sa kojom frakcijom ću ići, da li sa Unbroken, Bronze Brotherhood ili Sages), pobijem sve Archone, dignem sva tri Edicta, otkačim Kyrosa i bacim Edict na Severnu imperiju, kao i da spasim Sea Stone od prokletstva. Da, i da promenim kompanjone, da vidimo šta rade Eb i Kills-in-Shadow. Jedini problem što će taj prelazak biti tamo 2023. godine, kada završim Witcher 3, Divinity OS 2 i Pillars of Eternity 2.

 

Hvala Obsidianu na ovom biseru. Preporuka za Tyranny za sve ljubitelje izometrijskog RPG-a.

Link to comment
11 hours ago, Fakundo Sava said:

Jel igriv Bioshock sa gamepedom? 

Menjao poziciju kompa prešao u toplu sobu pa sada igranje sa tastaturom je nepraktično. A rešio sam da odigram neke klasike kojima nisam dao šansu a spadaju u masterpiseve

 

Neki naši odradili Černobil na srpskom, video to na redditu

Mislim Stalkera

 

zavisi koliko si navikao na gamepad, ja sam pre neki dan prešao 1 dooma (2016) na ps4, što mi je do pre nekih godinu dana bilo nezamislivo :D doduše, posle prvih par encountera sam oborio težinu na normal i igrao tako do kraja, čisto da spustim frustraciju na minimum.

 

inače nemam mnogo šta da prijavim o doomu, kapiram da se tu već zna sve što se može znati. izvrsna igra, mada nije baš moja šolja čaja.

Link to comment

kraj je godine, idealno vreme da se preleti preko listi za igru godine i pronađe nešto što nam je možda promaklo tokom tih 365 dana. tom prilikom se podsetih da se ove godine pojavio a short hike, igra koju sam onomad izignorisao jer mi je delovala kao standardna pikselizovana indie minijatura koju će svi zaboraviti mesec dana nakon izlaska. kobne li greške! a short hike jeste, što bi se iz naslova dalo zaključiti, kratka igra, ali je takođe i opojno i upečatljivo iskustvo. nije ga baš lako opisati, ali recimo da se radi o tipu walking simulatora koji je manje zainteresovan za narativ, a više za prosto bivstovanje u svetu koji predstavlja.

 

o čemu se radi? pa, vi ste u ulozi mlađane claire, i cilj vam je da stignete na najvišu tačku ostrva na kojem provodite letnji raspust da biste dobili mobilni signal i zvali izvesnu misterioznu osobu. ostrvo je relativno sitno ali, pogađate, prepuno aktivnostima stvorenim da vam odvuku pažnju s glavnog questa. ima tu pecanja, parkura, planinarenja, traženja zakopanog blaga, igranja izmišljenih sportova, pomaganja žiteljima ostrva, no glavna atrakcija je svakako samo istraživanje. claire može da leti s obzirom na to da je ptica (jesam li spominjao da su svi likovi preslatke antromorfne životinje? :happy:), ali ne može da se uspinje bez ptičjih pera koja omogućavaju skok u vazduhu. s dovoljnim brojem pera, njene letačke sposobnosti su mnogo veće, a kretanje po ostrvu postaje čista pesma. ako se odrazite s dovoljno visoke tačke (poput tog vrha ostrva na koje treba da stignete), možete dva puta da obletite komplet ostrvo kombinacijom glajdinga i poniranja (za dobijanje na brzini). uglavnom, kretanje je sjajno, i jedino što malo kvari osećaj je fiksirana kamera, ali cenim da za to postoje tehnički razlozi.

 

drugi razlog zašto ovo vredi odigrati su naturalistički scenario i dijalozi na tragu night in the woodsa. pored životinja koje govore, a short hike pozajmljuje i način na koji to rade, pa tako svi likovi pričaju po sistemu 1 oblačić = 1 misao. igra predvidljivo izvlači gomilu humora iz ovakvog sistema, ali još bitnije je da karakterizaciju gradi na onome što likovi žele da urade ili postanu. tu su umetnik koji ne uspeva da naslika nešto što mu se dopada, klinac koji gradi zamak u pesku i mašta o nametanju poreza svojim vazalima, zec koji traži srećnu maramu pred veliku trku, itd. u celoj igri nećete naći lika koji nije obojen nekom kombinacijom iskrenosti i entuzijazma, što je jako prijatna pojava u ovoj eri internet sarkazma. u ovako kratkoj igri, ovo je idealan način za razvijanje empatije.

 

kad se na ovo gore doda simpatičan vizuelni stil (ja nisam preterani ljubitelj pixel arta, ali ovo je valjan primerak) i lep soundtrack, dobija se hit. jedina zamerka pored kamere mi je da se na kraju otkriva da claire zapravo ima bitan razlog da što pre stigne do vrha dok igra želi da to odlažete dok god je moguće, ali to je ipak sitničarenje. a short hike možda na prvi pogled ne deluje kao obavezna lektira, ali ja bih ga preporučio apsolutno svakome :happy:

 

 

 

druga igra koju ćemo spomenuti danas se neće naći na gorespomenutim listama, ali mi se svejedno vrlo dojmila: demoncrawl, roguelike verzija minesweepera.  šta ste odmah nahrupili ka vratima, čekajte da pojasnim! :mad: i meni je malo blesava ova moda da svaka igra na vascelom svetu mora imati svoju roguelike verziju, ali valjani primerci ipak zavređuju da im se posveti pažnja, a demoncrawl to svakako jeste.

 

osnovni princip demoncrawla je vrlo prost: pet questova progresivno veće težine, od kojih se svaki sastoji od random kolekcije minesweeper mapa, prodavnica i specijalnih nivoa. na mapama umesto bombi imate čudovišta koja funkcionišu po sličnom principu, kad kliknete na nekog on vam pravi štetu u zavisnosti od jačine mape na kojoj se nalazite. na praznim poljima možete naći i novčiće, npcjeve, ili kovčege koji sadrže neke od, a ovo je sad vrlo bitno, neke od p e t s t o (500) itema koje igra nudi :ohmy: neki od ovih itema rade ono što bi se očekivalo od roguelike minesweepera (otkrivanje polja, dodatni životi, automatsko sprečavanje štete), ali neki su potpuno suludi. ima itema koji spawnuju pet različitih vrsta pomoćnika, stvaraju orbove koji lete po mapi, eksplodiraju određena polja, šalju mehuriće koji apsorbuju sve na šta nalete, konvertuju čudovišta u pomoćnike, stvaraju elementalne efekte i još trista čuda. u demoncrawlu postoji tipa 50 različitih mehanika i interakcija koje treba imati na umu dok igrate, pa prvi prelasci neizostavno upadaju u "šta je ovo koji moj" teritoriju.

 

naravno, loša strana tolikog broja itema je da je teško naći neki konsistentni put ka pobedi. dva najbitnija resursa u igri (hp i defense) nisu baš dostupni u bogatim količinama, ali ćete zato stalno naletati na iteme koji uopšte ne pomažu u trenutnom prelasku. kad se na to doda rng element standardnog minesweepera (mada moram priznati da ni ja nisam najbolji igrač istog), dobija se igra u kojoj uspeh ipak najvećim delom zavisi od toga na šta naletite. uz to imam neke primedbe i na sistem tokena koji služe za otključavanje kozmetike i klasa koje daju sitne bonuse, mislim da je potrebno nekih 1000 sati igre da otključate sve što igra nudi. ceo sistem previše podseća na neku mobilnu free-to-play mućkalicu, s tim što ovde, koliko sam ispratio, nema načina da potrošite prave pare za kupovinu tokena. doduše, igra se pojavila i na androidu, možda tamo ima mikrotransakcija? kako god, nije to ne znam kakav problem.

 

ima tu još nekih stvari koje mi se ne sviđaju (počev od generičkog imena), ali ta nepatvorena ambicija koju igra nudi je ipak ključna stvar ovde. najveći nedostatak je taj nesretni balans, ali onaj osećaj na početku svakog novog prelaska kako se bukvalno može desiti bilo šta je izvanredan i ne jenjava ni nakon par desetina sati provedenih u igri. ako ste uložili određen broj sati u klasični minesweeper, dugujete sebi da probate i ovu verziju.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Ljudi imate li iskustva sa alternativama za PS4 joypad?

 

treba ti za komp ili ps4?

 

1 hour ago, Azdaja said:

@Calavera opojno si čarobno inspirisan danas. :D

 

Sjajni rivjui, probace se ptičica. 

 

probaj! ako ti se ne svidi, drži se tog glavnog questa i završićeš igru za manje od sat vremena :happy:

Link to comment

Prešao God of War. Nema se ništa novo tu reći što nisu rekli brojni prikazi u zadnjih godinu i koliko već. Na zadnja dva poglavlja sam smanjio nivo težine na Story mode jer sam hteo da završim pre Božića :D Ostadoh ranjavih palčeva - junački sam se borio, al neka ovi mlađi nek se bave tim. I tako, ulupah one elfove i Baldura na brzinu i dalje sve svojim tokom. Nivo fizičkog angažovanja u borbama je bio visok, ne samo da sam se naginjao levo i desno, nego sam ustajao i skakutao po sobi dok sam izvodio sve one okrete. Bos fajtovi su fenomenalni, naročito onaj sa zmajem. Sjajno iskustvo, ali nemam neku želju da nešto dalje istražujem svet(ove).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...