Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pokušao sam sa nekoliko verzija FIFE, jer je svake godine ishajpuju kao vauuuubezpremcanajboljifudbaluuniverzumuikad, i uvek sam se više nego rado vraćao PES-u.
Ja u igroanici imam i PES 2012 i FIFU 2012. Znaš šta je fifa za pes? Pa ne znam, ne mogu opisat. Mercedes za sto dvajes osmicu. Pre svega 10x manje bagova (dakle, 10x manje urlanja za vreme igranja, kako ovo, kako ono), dalje, neuporedivo lepša grafika (kao da je pes izašao 5 godina pre), smooth pokreti, sekvence, radovanja, domaći fkin zadatak.Pre neki dan sam skinuo PES 2013 i probao malo da vidim kako radi i sl, i jedino što sam se pitao je - šta je drugačije? Šta je novo? O dizajnu menija i grafičkim prikazima da ne trošim reči, to je delo amatera jbt.Naravno, shvatite ovo subjektivno, ali posle FIFE 12, ja NE VERUJEM da ljudi igraju pes i dalje, tolika mi je razlika.
Link to comment

Verujem u sve to, ali ja igram fudbal radi fudbala, ne zanima me mnogo prezentacija, licence i ostalo. :) A mnogo mi bolji osecaj same igre u PES-u, i cini mi se mnogo veca sloboda da ga igram kako mi se igra, tj da izvedem sve sto sam naumio kako vec rekoh. Ima sigurno i do navike, ali onu FIFU 12 sam palio jedno mesec dana svaki dan kad sam PES vec dobrano izgustirao i bacao po koju partiju, pokusavao sam stvarno da udjem u nju...dzabe, never clicked with me, ni prineti. A sta su bagovi u PES-u koji uticu na samu igru, osim pomalo retardiranih golmana?Edit - a da FIFA izgleda odlicno tu nema sta. Kad bi napravili nekog mutanta sa PES-ovim gameplayom i svemu ostalom od FIFE to bi bilo idealno. :)Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Edited by bob loblaw
Link to comment

A ja igram fudbal radi basketa. :)Šalim se, ali naravno da je to prvi kriterijum. Ja se nisam nešto ubijao od pesa, igrao sam ga povremeno sa ekipom, ali bukvalno prvi put kada sam igrao fifu, sve mi bilo jasno. Nekako tečnije,lepše, manje nerviranja. Što se tiče konkretno bagova, davno sam igrao, ali znam da sam pizdeo žešće. Pasovi u "gde komo hoće", o golmanina da ne pričam, kakvih sam se golova naprimao to nema nigde.Nekako, celokupan ugođaj mi je na 5 puta višem nivou. Pa i te licence, kome je još cool da igra sa merceyside red...? I manje više svako koga sam ovde "naterao" da proba fifu bio je u fazonu "auu........" Al dobro, svakome svoje. :)

Link to comment

Pa to sa licencama se lako da srediti. A sto se tice pasova i slicno to i jeste moj glavni problem sa fifom - deluje mi previse automatizovano. U pes-u nece svaki pas ici tacno u noge od zavisnosti od igraca koji salje (jer nije svaki Xavi), u zavisnosti od toga da li si se dobro namestio za pas i slicno...i tako i za sve ostale radnje, to mi i daje car. Nepredvidljivost fudbala sto bi se reklo. Zato mi postizanje gola u pes-u nekako dodje mnogo vise rewarding...ono skakanje iz stolice kad sve prodje savrseno po planu, Djokovicevsko radovanje i taj rad... :DAli da, naravno da ne postoji tacan odgovor na ovo pitanje, i sigurno da nemam nista protiv toga da neko jednostavno preferira fifu. :)Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Link to comment

+1 za to, zato uvek pre pes no fufa.Nije problem promeniti ime tima niti grb. Pa ni dresove. To je posao od 1 minuta, a posto svako iz drustva igra sa jednim ili dva tima (ja kad se iznerviram sa Romom uzimam Marsej) dodje na ukupno 10 minuta. Sa Fulamom, Vitorijom Gimaraes i slicnima ionako niko ne igra, a pes uglavnom igram sa drustvom, tako da me master lige, bal i ostalo ne zanimaju previse.Inace, 13 mi mnogo vise lezi od dvanaestice. Odbrana mi je 1000x logicnija. U proslom sam previse ispadao kada drzim presing na iksu ma koliko pokusavao da se iskontrolisem. Pasovi su malo tezi za izvedbu, ali mislim da je to bolje nego da gledam kako protivnik povezuje 169 pasova u 7 sekundi. Golmani su i dalje idioti, ali odavno sam se pomirio sa time da cu primiti katkad gol ni kriv ni duzan. Malo me buni ovo dodavanje lopte od strane golmana koje mora da se dozira kao i svaki drugi pas, ali verujem da ce se savladati i to, posebno sto moze mnogo brze da se krene u napad. U napadu me raduje sto ponovo mogu da dajem golove u prvu stativu, sto nikako nije moglo u proslom.Teze dajem golove iz slobodnih udaraca, ma koliko perfektno izveo. Golmani sa ocenom preko 90 sve zivo skidaju. Uopste, mislim da je prevelika razlika izmedju zvezdi i ostalih. Ronalda, Messija, Robbena i ostale sa visokim ocenama mogu da zaustavim samo ako umesim dzojstik kao da sutra ne postoji, a nisam raspolozen bas svaki put za zuljeve na levom palcu. Sve u svemu, me happy ^_^

Link to comment
немрем дочекат
Ja baš nešto nisam zagrejan, jedino bih voleo da vidim kraj. Posle bliskog istoka i renesansne Evrope, ovo je ogroman korak unazad. Kada između feudalnog Japana, viktorijanske Engleske i 1776 USA izabereš ovo treće, to si uradio jer ti je tamo gro ciljne publike, ne zato što je to najuzbudljivije okruženje. Posle sikstinske kapele i aja sofije, sada ćemo se vešati po stenju i drveću a umesto venecije i carigrada, zamena je bostonska ili neka slična luka. Petni pokušaji da se predstavi da prekobarska civilizacija ima sopstvenu istoriju i kulturu. :fantom:
Link to comment
I šta, šunjaš se i ubijaš crvene mundire? Ima li tu više neka priča, nešto?
Družiš se sa profesorom Okultisom, Žalosnom Sovom, komandantom Markom i velikim Blekom. Ne bi me čudilo da jedna od misija bude bacanje buradi sa čajem u bostonskoj luci. Izdavač(ciljna publika) misli da je to isto kao borba krstaša i Saladina za Jerusalim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...