Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

2 hours ago, Frank Pembleton said:

Za neke drangulije kojih ovde nema.
Za ono čega ima i recimo je ukupno 10-20% skuplje, nije vredno čekanja.



... Shiit has hit the fan...
 

Ma nisam mislio sa aspekta kupca.

Moguće da je ovo što Hamlet kaže, ima smisla.

Link to comment

Drzava Kina subvencionise dostavu, tako je, da bi pogurala svoju proizvodnju i izvoz. To se lako uoci ako pogledate shipping opcije na Aliju, imaju uglavnom "China Air Mail" i "Aliexpress Standard" koji kojistaju po 1-2-3$, i prva sledeca kosta otprilike 49$.

 

Neko bi rekao da je to dosta pametno sto rade. A neko drugi, verovatno u Srbiji, bi ukinuo te subvencije i jos ti lupio taxu jer tamo nesto izvozis.

Link to comment

okej, kupila sam nesto preko neta, doslo je u srbiju, proslo carinu, posta me nije obavestila ni na koji nacin da pokusava dostavu, i kad sam otisla u postu da pitam gde je paket, rekli su da su ga vratili nazad. prodavac mi jos nije uplatio novac nazad, pa smo se dopisivali 10 dana. danas su mi javili da su otkrili da je paket posta dostavila carini, gde prestaje njihova nadleznost i da sama istrazim gde je paket. da li neko imaju ideju koju carinsku sluzbu/odeljenje treba da zovem, odakle da krenem? na carini je vec 15 dana.  

Link to comment

ne znam, vise nista nema smisla. sama zena sa saltera mi rekla da pisem prijavu kontroli, posto mi nista nisu ostavili u sanducetu. ja pitala hoce to vratit moj paket, ona rekla da nece, ja se okrenula i otisla. nije vredno mojih zivaca, svakodnevni zivot u srbiji je provlacenje u kom se nadas da ces proci sto manje stete, znas da ce je biti, al gledaj da je sto manje. prosli isti paket sam dobila, ovaj nisam, racunam da sam dobro prosla. jbga. 

 

@El Guapo

 

tenks. 

Link to comment
6 hours ago, jms_uk said:

Kupio majci radio, danas stiglo - kutija i uredjaj deluju kao da su prethodno korisceni.

I kaze majka, posle 15 minuta prestade da radi.

Za neverovati... Gde si kupio?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...