Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Ajde pitaću prvo ovdje, pa ću pitati i na Računarima. 

 

Drugar nevičan plaćanju preko neta hoće da uzme Adobov paket na Black Friday (bunduru), pošto je nešto povoljno. Uglavnom, ponudim se ja da mu platim karticom/Paypalom, ali ne ide. Tj. ti direct download/direc buy popusti važe samo za USA, Mehiko i Kanadu. Traži US billing address, valjda po tome obračunava porez. Nas redirektuje na naše resellere koji su do jaja neažurni i naravno im ne pada na pamet da daju 40% popusta. Uglavnom, sad mene zanima (i ja sam imao neke momente vezano za Xbox) kako to zaobići, ima li način da se odavde otvori neki brzinski račun u SAD, ići preko nekog VPN, kako kupiti nešto kao da si u SAD, ionako će ići digital download, koji savjet imate? 

Link to comment
7 hours ago, James Marshall said:

Ajde pitaću prvo ovdje, pa ću pitati i na Računarima. 

 

Drugar nevičan plaćanju preko neta hoće da uzme Adobov paket na Black Friday (bunduru), pošto je nešto povoljno. Uglavnom, ponudim se ja da mu platim karticom/Paypalom, ali ne ide. Tj. ti direct download/direc buy popusti važe samo za USA, Mehiko i Kanadu. Traži US billing address, valjda po tome obračunava porez. Nas redirektuje na naše resellere koji su do jaja neažurni i naravno im ne pada na pamet da daju 40% popusta. Uglavnom, sad mene zanima (i ja sam imao neke momente vezano za Xbox) kako to zaobići, ima li način da se odavde otvori neki brzinski račun u SAD, ići preko nekog VPN, kako kupiti nešto kao da si u SAD, ionako će ići digital download, koji savjet imate? 

A jel mora baš PS?

Ima odličan bundle na humble bundle za 25$

https://www.humblebundle.com/software/painter-create-with-confidence-encore

Inače, nećeš uspeti da kupiš preko USA PS, kartica je problem, neba obilaska kao za playstation pro i xbox

Link to comment
2 hours ago, renne said:

A jel mora baš PS?

Ima odličan bundle na humble bundle za 25$

https://www.humblebundle.com/software/painter-create-with-confidence-encore

Inače, nećeš uspeti da kupiš preko USA PS, kartica je problem, neba obilaska kao za playstation pro i xbox

Pa nije samo PS, nego komplet paket (Indesign, Premijer, 20 programa) 

 

Znači, moraće tako, fala lafe 

Edited by James Marshall
Link to comment

asphaltgold ima BF 30%

 

narucila patike, ogulise me na shipingu UPS-om, taman koliko sam ustedela na Black Friday kuponu i smanjenju cene jer nisam u EU (nevezano za bf)

 

ko je u EU i ne placa shipping pdv i carinu super prilika

 

sad jos da me ogule  nasi za carinu i pdv, to mi ne gine..

Edited by InvisibleLight
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 20.9.2018. at 2:11, mraki said:

Čitam upravo o dijaspora.shop prodavnici, namenjenoj pre svega rodjacima iz inostranstva koji kupuju za porodicu u Srbiji. :lolol:

Iako mi poslovni model delovao malo smešno u prvi mah, nije uopšte loša priča. Ozbiljno napravljen e commerce i ima svašta nešto. Može se naravno kupovati i odavde.

Jel pazario neko nešto odavde?

Gledam mašine pa konkretan model je 5-7 hiljada jeftiniji tu nego u radnjama sa zvučnijim imenima

Link to comment

Nemaš čega da se plašiš, zaista. Vidiš na eponuda gde je model koji te zanima najpovoljniji i uzmeš. Tako sam i ja uzeo mašinu u nekom levom šopu i ništa nije falilo.

 

Problem mogu biti neki drugi sajtovi, razni dropšipinzi i slično gde je nešto suviše povoljno da bi bilo istinito. Ali lako se to provali. A i ne valjaju belu tehniku :D

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...