Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Ako kreneš od početka da se ozbiljno takmičiš, dižeš sam sebi cenu. Ako sačekaš sa ulazom u ponudu dok cena tavori negde nisko, i pred sam kraj uletiš sa malo više, možeš ne samo pobedti, već i proći jeftinije...  

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Na eBayu i jeste tako, ili bilo ranije, nisam dugo. Stavis koliko hoces da platis i eBay sam dize ponudu svaki put kad te neko predje po ponudi.

 

Ja ako licitiram na ebayu za nesto [ne desava se cesto ovih dana] radim upravo tako - znam koliko bih maksimalno da dam za nesto i toliko stavim. Ako se ispostavi da niko drugi licitira i uzmem to za manje para - super.

 

 

1 hour ago, Indy said:

Ako sačekaš sa ulazom u ponudu dok cena tavori negde nisko, i pred sam kraj uletiš sa malo više, možeš ne samo pobedti, već i proći jeftinije...  

 

 

IME [i kao prodavac i kao kupac] nema vise pravila - moze da se desi da stoji jedna cena 10 dana i onda pred sam kraj [unutar poslednjih 30-60 sekundi] da uleti njih 5-6 i bas puno podigne cenu [sto me kao prodavca obraduje, manje kao kupca].

 

 

Link to comment

To i mene tesi, svako u sustini moze da uradi isto. Al opet postenije igra onaj ko biduje u vreme kad mozes da povecas ako si spreman nego ovako.

 

Jeste ovo idealno ako gledas da prodjes sto jeftinije (sto naravno svi gledamo) ali...

Link to comment

zatrazio sam refund za oba paketa. Prethodno pozvao izmenicnu postu u BGD, kazu da nisu primili pakete. Kakva su vam iskustva, placeno je pejpalom, koliko se ceka, da li prodavac uvek vrati pare ?

Link to comment
On 23.4.2018. at 18:33, katamaran said:

Ne znam, ni prodavac se nije usrecio. Uzeh proizvod za 100 dindzi vise od coveka koji je danima nudio. Bar da dobija ono sto sam ponudio...

hesuse, ko da je lik krv propisao nudeci, a ne dvokliknuo misem. budi covek pa mu pokloni tu skalameriju.

i sto si platio delove ako je u garanciji?

Link to comment
15 minutes ago, ToniAdams said:

hesuse, ko da je lik krv propisao nudeci, a ne dvokliknuo misem. budi covek pa mu pokloni tu skalameriju.

i sto si platio delove ako je u garanciji?

 

Zar nije on bio kupac?

 

I rece da je popravljeno za dz, jer je u garanciji?

Link to comment
On 23.4.2018. at 18:24, katamaran said:

Lol, i ja sam se tako nervirao za neki Bosch multipraktik (neispravan al se vidi da je neupotrebljavan). Cena bese oko 500 kinti. Covek selio nekog pa mu dali da baci u djubre...

 

Ja ga kupim sa namerom da ga popravim jer takav multipraktik kosta 18-20 soma. Preko telefona mi rekli ako je motor bice valjda oko 3k i plus 1500 da dokupim delove koji fale.

 

Odnesem ti ja multipraktik u ovlasceni servis (bez ikakvog papira) i covek pogleda i po datumu proizvodnje kaze da ovo mora da je u garanciji i oprave mi dzabe. Dobih multipraktik od 20 soma za 2000 :). Il je bilo i manje, oko hiljadarke sam dao za delove koji su falili.

 

  Reveal hidden contents

468343_l.jpg

 

 

Link to comment
31 minutes ago, ToniAdams said:

hesuse, ko da je lik krv propisao nudeci, a ne dvokliknuo misem. budi covek pa mu pokloni tu skalameriju.

i sto si platio delove ako je u garanciji?

Koja garancija pokriva delove koji fale? Neki nozevi, osovina(na koju se kace nozevi ili renda)...

 

Hocu da uzmem i neki mini blender koji i nije za taj model al je kompatibilan.

 

Necu mu pokloniti, slikacu se kako peglam da ga dodatno jedim.

 

edit: blenderu je bio pokvaren motor i mozda prekidac. To je popravljeno za dz. Ja sam samo platio delove koji su falili jer je ovaj lik pogubio nesto.

 

Ne znam ni kako su uspeli da ga pokvare kad je sve bilo neupotrebljavano plus kombinovano od dva ista blendera (dve kutije plus neki dupli delovi)

 

edit: ne blender, multipraktik

Edited by katamaran
Link to comment
29 minutes ago, renne said:

popravljena, al on platio delove

Da, al ne delove koji su koristeni za poopravku motora (baznog dela). Nozeve i slicno. Ono sto je falilo.

 

Ali carevi prihvatili garanciju bez ikakvog papira. Stvarno prijatno iznenadjenje.

 

edit: ovi

 

https://www.google.com/maps/uv?hl=en&pb=!1s0x475a6f8975b3478b:0x621a70a479541eaa!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttp://specijalelektro.com/en/about-us/!5sbosch+ovlasceni+servis+-+Google+Search&imagekey=!1e1!2shttp://specijalelektro.com/wp-content/uploads/servis-0.jpg&sa=X&ved=2ahUKEwjR9-Cv6dPaAhVN2KQKHc25AvsQoiowCnoFCAAQ5AE

 

edit: odlicna makina

 

Spoiler

 

Posebno me se dojmi noz za pomfrit. Za par sekundi isece krompir savrseno za pomfrit.

Edited by katamaran
Link to comment

Je l se razume neko u carinjenje i špedicije i te gluposti?

 

Stiže mi paket preko DHLa, cca vrednost paketa je 50ak $ plus poštarina. Dobio sam mail danas u kom mi DHL traži neke dokumente da odrade tu špediciju za mene, i da će to onako drugarski da mi naplate 3240din, plus taj neki iznos za carinu.
Je l mogu ja da odradim taj postupak nekako bez njih, i ako da - kako? :unsure: Mislim, uzeće mi pola vrednosti paketa za neku papirologiju.

Link to comment

Ne razumem se, al mi zvuci previse. Sto ne pitas Mocu na pm? pola Kine i Kineza je uvezao, verovatno zna.

 

Meni stigla pegla. Keva prezadovoljna jer super pegla a mene nervira sto je poluispravna. Treba da nabije pritisak pa onda da peglas i pustas paru po potrebi a ova izgleda sve vreme pomalo puta paru i nikako ne moze da nabije pun pritisak (bar na osnovu prve probe). Dugme za pustanje pare uopste ne reaguje.

 

Ja hocu da je nosim na servis (i ovakva vredi para koje sam dao za nju) a kevi vise odgovara ovako da ne mora da se mlati sa dugmetom. Odnecu je na kvarno pa ce da se mlati...

 

 

Edited by katamaran
Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Je l se razume neko u carinjenje i špedicije i te gluposti?

 

Stiže mi paket preko DHLa, cca vrednost paketa je 50ak $ plus poštarina. Dobio sam mail danas u kom mi DHL traži neke dokumente da odrade tu špediciju za mene, i da će to onako drugarski da mi naplate 3240din, plus taj neki iznos za carinu.
Je l mogu ja da odradim taj postupak nekako bez njih, i ako da - kako? :unsure: Mislim, uzeće mi pola vrednosti paketa za neku papirologiju.

 

Koliko je tačno vrednost paketa? Ako je ispod 50€ ne bi trebalo da ti traže za špediciju. A što se tiče toga da nađeš svog špeditera, tek se to ne isplati. Ispašće ti više od ovog koliko ti oni traže. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...