Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

5 hours ago, Mil@n said:

Kataramaran, na kraju se i nudi, meni nikad nisu bili pacijenti koji nude 5 dana pre osim čisto ponude da artikal ne nestane jer kada ima ponuda, ne može da se prekine aukcija.


Nema šta, ako je trenutna ponuda najveća tipa 1500, ti moraš da ponudiš 10 više. A možeš i da posle nekoga ko je stavio 1500 staviš 5000, računaće ti se ponuda 1510 ali će ti sajt sam nuditi više od svakog ko te preskoči, do tog iznosa koji si uneo tj 5000. Dakle, ti staviš 1510, neko stavi 2000 ti automatski iskačeš sa 2010 i tako redom do sume koju si uneo. 

Sve znam, al mi kvarno. Moj jedini bid je bio 10 sekundi pred istek aukcije i dobio sam. I to par stotina dinara jeftinije nego sto sam ponudio (ziveo sistem). Realno predugo traju te aukcije. 24 sata puna kapa, s tim sto ja ne bih davao u poslednjem satu da biduju oni koji vec nisu. Nije posteno.

Link to comment
3 minutes ago, katamaran said:

Sve znam, al mi kvarno. Moj jedini bid je bio 10 sekundi pred istek aukcije i dobio sam. I to par stotina dinara jeftinije nego sto sam ponudio (ziveo sistem). Realno predugo traju te aukcije. 24 sata puna kapa, s tim sto ja ne bih davao u poslednjem satu da biduju oni koji vec nisu. Nije posteno.

 

Drugu bi pricu pevao da si prodavac, a ne kupac.

Link to comment
4 minutes ago, katamaran said:

Sve znam, al mi kvarno. Moj jedini bid je bio 10 sekundi pred istek aukcije i dobio sam. I to par stotina dinara jeftinije nego sto sam ponudio (ziveo sistem). Realno predugo traju te aukcije. 24 sata puna kapa, s tim sto ja ne bih davao u poslednjem satu da biduju oni koji vec nisu. Nije posteno.

 

Nema šta kvarno, aukcija traje duže da ljudi imaju vremena da primete objekat. Uostalom, aukcionar sam bira trajanje iste. 

 

Jeste pošteno jer ove od ranije niko ne tera da biduju pre, naprotiv, samo dižu cenu bez potrebe.

Link to comment

 

2 hours ago, katamaran said:

Uzeh proizvod za 100 dindzi vise od coveka koji je danima nudio.

8 hours ago, slepa živana said:

mislim da ti nisi shvatio kako to ide,

 

Link to comment

Mislim da jesam. Ponudio sam 300-400 vise od vodece ponude dok je njegova max bila 90 kinti jaca od vodece. I dalje mislite da nisam shvatio?

 

Cenim da vi ne shvatate moje shvatanje.

Edited by katamaran
Link to comment
6 hours ago, katamaran said:

Kolko se secam za ovaj multipraktik je jos neko osim mene uleteo u posldnjih 10-20 sekundi.

 

Pa da, to je najnormalija pojava za stvari koje su iole interesantne. A budale će da se nadmeću prva dva dana dok prodavac gleda i smeška se.

Link to comment

Ostajem pri tome da je (ne)malo kvarno. Al kapiram kako sistem funkcionise pa sam kvaran i ja. Mislim da jos nisam izgubio aukciju. Mada sam verovatno do 5 puta i ucestvovao.

Link to comment

jbg sad, nisam jedini kome je to kvarno. Nisam ni znao za ovaj naziv, sad izguglah

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Auction_sniping

 

Quote

Legitimate, non-sniping bidders may object to sniping, claiming that it is unfair to place bids at a point when it is impossible or unfeasible for other bidders to evaluate and possibly counter the bid, causing them to lose auctions even though they would have been willing to meet the winning bid amount.

 

I jeste unfair.

 

https://www.google.com/search?source=hp&ei=xo_eWvuQNordwQLfsLywCg&q=auction+sniping+unethical&oq=auction+sniping+unethical&gs_l=psy-ab.3..33i160k1.525.10508.0.10835.28.26.1.0.0.0.149.2542.20j6.26.0....0...1.1.64.psy-ab..1.27.2543.0..0j35i39k1j0i67k1j0i20i263k1j0i10k1j0i22i30k1j33i21k1.0.rVIfO7JG7e0

Edited by katamaran
Link to comment

Ja sam verovatno najgori od sve dece. Smatram da je kvarno, a radim to.

 

Bolje bih se osecao da posteno vidimo ko da vise. Znam da bi me tako vise kostalo, al bi mi savest bila mirna. Osecam da su me ispsovali oko ove pegle...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...