Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

ne može da skuplja dokaze snimanjem razgovora po sopstvenom nahođenju, ne može da propisuje ko jeste a ko nije informant. Policajac koji krije istragu od svojih nadležnih praktično osigurava da dokazi koje je pronašao neće moći da budu upotrebljeni na sudu (osim u slučaju nekog major cover-up, gde bi mu šefovi naknadno obezbedili sve potrebne dozvole...
Da, moze. Zaboravio si da je Henk nadlezan, tj. da je on sef. Nista ne sprecava njega i Gomeza da nakon sto su uz pomoc Pinkmana povezali dovoljno stvari pokrenu istrage protiv Lidije i Toda, i pronadju dovoljno dokaza tako da im kasnije Pinkman uopste nije potreban. Kao sto si rekao sve to i nije toliko bitno jer je Dzesi smislio nesto bolje.
Ja koliko se secam slucaj jeste zavrsen posto je Gustavu pripisano da je bio Hajzenberg, zar ne?
Ne. Gustavu jeste u pocetku pripisano da je Hajzenberg, ali su dokazi u policijskoj stanici unisteni, Fringovi ljudi nisu hteli da saradjuju sa DEA, blue meth je posle krace pauze nastavio da se prodaje. Istraga je nastavljena. Na kraju, protivno naredjenju pretpostavljenog Henk je pratio advokata koji je dostavljao novac i tako dosao do Majka. Ne secam se da je tada Weenie tvrdio kako je to skroz nerealno jer Henk nije obavestio svog pretpostavljenog, sto dovodi do toga da su svi dokazi neupotrebljivi itd, ako jeste onda je zaista dosledan.
Link to comment

Verovatno nisam komentarisao zato što veći deo te sezone (od onog napada na stanicu magnetima, do pljačke voza featuring Meth Damon) nisam ni uzimao ozbiljno, zapleti su bili skroz tralala, kao neki Breaking Bad spin-off. Ali sad se već krenulo u konačni rasplet, pa očekujem da su malo pritegli gde treba - i uglavnom jesu.

Link to comment
@goofs: Upravo to. Čak i da nije slučaj zatvoren, ne može Hank kao DEA agent na svoju ruku da istražuje ubistva u zatvorima i dovodi ih u vezu sa kim hoće, ne može da skuplja dokaze snimanjem razgovora po sopstvenom nahođenju, ne može da propisuje ko jeste a ko nije informant. Policajac koji krije istragu od svojih nadležnih praktično osigurava da dokazi koje je pronašao neće moći da budu upotrebljeni na sudu (osim u slučaju nekog major cover-up, gde bi mu šefovi naknadno obezbedili sve potrebne dozvole... što se u ovom slučaju prosto ne bi desilo jer bi njegov kredibilitet bio ozbiljno doveden u pitanje onim Waltovim video snimkom)Mislim, sve ovo i nije toliko bitno jer je očigledno u pitanu bio na brzinu sklepan plan čija je svrha bila samo da ne upali, i da pruži Džesiju priliku da u trenutku smisli nešto bolje.
henka zapole za dzesija i njegov cilj je da iskoristi dzesija kako bi uhvatio waltera sa rukom u dzepu. kakav crni dousnik ili svedok saradnik. pa to i kod nas mora da potvrdi sud. igra na tupavog dzesija i koristi ga za svoj licni rampage protiv walta.ako uspe da sakupi neoborive dokaze i poveze walta sa heisenbergom iz dzesijeve price nema tog suda koji bi ignorisao takve materijalne cinjenice. pa zige mu henk je svesno hteo da zrtvuje dzesija u nadi da ce walt da ga rokne a on sve da snimi.
Link to comment

Добро, 'ајде, кад нико неће, ја ћу: серија је постала досадна и поприлично бесмислена. Требало је да се заврши убиством Гаса. Она прошла, а поготову ова - то није мој™ брејкинг бед. Мислим, нећу да кажем да је ужасно досадно, али јесте досадно и испразно када се упореди са оним што му је претходило. Мислим, који је ово заплет? Око чега се ми овде бакћемо? Када упоредим са оним од пре, ово ми је потпуна бесмислица, и гледам зато што сам везан за ликове. Јеби га, кад не знам да одустанем код "живели су срећно до краја живота", него морам да дођем до дела када се принцеза гоји, а принц се пропије и онда провале да је њихово дете на допу...Да не грешим душу, све је ово квалитетно урађено, глумци су сјајни, није ми досадно да гледам, али...чему?

Link to comment

Pa zato sto se prica mora zavrsiti i kompletirati a rekao bih da bas na tome prilicno dobro rade. Sad jedini problem je to sto su mnogi ocekivali da to bude happy end ali sudeci po svemu ima da bude susta suprotnost.Ja bi se licno osecao pokradenim da se sve zavrsilo nakon gasovog ubistva.

Link to comment

Dabome, prica mora obrnuti pun krug. Sta si ti mislio Lrde, da ce da zavrse s Waltovom penzijom, Hank bi proziveo ostatak zivota u blazenom neznanju i sve bi bilo happily ever after? Na americkoj televiziji? A zaplet je oko Hankovog otkrivanja Heisenberga, jasno, mislim svi smo znali da ce to 1 morati da se desi. Plus, onaj ricin mora biti iskoriscen da jebe oca™.

Link to comment
Добро, 'ајде, кад нико неће, ја ћу: серија је постала досадна и поприлично бесмислена....Да не грешим душу, све је ово квалитетно урађено, глумци су сјајни, није ми досадно да гледам, али...чему?
dollar-cash-money-hundre.jpgGledanos'.Svi su dobro zaradili na ovoj seriji (u svakom smislu), mada je neko i 'najebo'...http://www.examiner.com/article/breaking-bad-anna-gunn-opens-up-about-death-threats-from-hit-show-s-fans
Link to comment

Kenjate... :dry:Meni baš deluje da bb ima jasno koncipiranu priču od samog početka, i da zato i uspevaju da održe kvalitet. Tj, do ove sezone se kvalitet još i uvećavao sa svakom novom sezonom...prva polovina pete su mi prve epizode ispod željenog standarda, ali ova druga polovica™ je već počela brutalno, posle prve tri mi ostajala vilica uredno na podu (ova poslednja ubedljivo najslabija, stoji). Ko je očekivao happy end čini mi se da je malo mašio poentu. Gledali smo pretvaranje praktično demasculated (ne mogu se setiti adekvatne reči....pičkastog? :D) srednoškolskog profesora u ultimativnog villaina kroz pet sezona...naravno da neće proći nekažnjeno, niti treba! A meni se baš sviđa no stone will be left unturned fazon sa kojim se krenulo u konačni rasplet...sve izlazi na videlo, ništa neće ostati nerazrešeno (meni je recimo fantastično što je Džesi saznao za klinca i što smo mi imali priliku to da vidimo).A s obzirom na popularnost bb-a, da im je samo do para mogli bi oni ovako da guraju još dugo, duuuuugo (videti pod Dexter). 5 sezona skroz po meri, welcome nije overstayovan, sve kako treba. :)

Link to comment

Не знам, Павллле и Калаверо, то да прича мора да има крај ми је мало натегнуто. Мислим да су отворени крајеви или они који завршавају само главни ток приче уобичајени у уметности, а ово одлажење у ситна цревца ми делује мало развучено. Наравно да би било недоречено када би се серија овако како је било завршила са Гасовим убиством, али могло је да буде само мало измена, па да се лепо затворе подзаплети са Хенком, Џесијем, Скајлер и осталима. Слично мислим као и Блубери, да је због популарности мало вештачки продужена. И ти, бобе, зар ти не делују прве четири сезоне и ове две као две потпуно различите серије? Мени да. У првима смо гледали беспоштедну борбу и развој и креативност ликова, а сада спала књига на три слова. Мислим, чекај, Волт је прешао целу серију да би постао ово? Прве четири сезоне и ове две ми дођу нешто као Земљоморје и Техану, као Књиге новог сунца и Урт новог сунца: то је тај универзум, али без магије, шарма и хемије оригиналог серијала.

Link to comment
И ти, бобе, зар ти не делују прве четири сезоне и ове две као две потпуно различите серије? Мени да. У првима смо гледали беспоштедну борбу и развој и креативност ликова, а сада спала књига на три слова. Мислим, чекај, Волт је прешао целу серију да би постао ово?
Ovo sam napisao pre godinu dana
Walt je i definitivno prso ko lajsna, verujem da to može da zasmeta optimističnijim među nama, ali nije to nikakva transformacija preko noći, napisao sam i na kraju prošle sezone da on odavno nije nikakav heroj, već više za njega i dalje navijamo po automatizmu. Ali nam je ove sezone i to navijanje značajno otežao, što mu dođe prirodan tok njegovog arc-a, i nije mi zasmetalo ni malo. Mislim da je mašenje poente reći da je trebalo da završe on the high note posle četvrte sezone. ove 2 sezone jesu potrebne za zaokruživanje priče i jesu stvari koje smo mi trebali da vidimo.
i ostajem pri tome. Ja odavno kontam da Walt mora postati ovo, i meni je samo još jedan dodatni plus za seriju što se ne beži od toga. I dalje mislim da su ove dve sezone (tj. jedna iz dva dela) potrebne i neophodne, i da samo pojačavaju težinu serije... sve drugo bi bilo nešto tipa jeftin cop-out. (There are no clean getaways, što bi reko brat drajv. :) )
Link to comment

Не слажемо се око заокруживања, али боже мој...Само да разјасним за "ово" Волта. Мислио сам на то како је постао ситна пизда и нека нервозна баба, на то сам мислио. Било ми је супер када је постајао Хајзенберг и како је постајао све суровији и безобзирнији и користио ум да победи далеко јаче и искусније противнике, али ово...баба која лаже на све стране и збуњује се и не ради ништа... Јеби га, као принцеза која се нагојила и запустила јер цео дан једе слаткише и гледа телевизију.

Link to comment

Ali mislim da je upravo prirodno da od Hajzenberga postane nervozna baba, jer je za kratko vreme stigao do onog beskompromisnog lika, potpuno suprotno onome šta je bio ceo život. Ne verujem da bi u realnom životu bilo održivo da se neko tako brzo zapali i da nastavi da gori, umesto da sagori kao što se to dešava sa Voltom. Drugim rečima, nismo mogli da vidimo samo njegov uspon, bez pada, to ne bi bilo to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...