Jump to content
IGNORED

Privatni vs. državni fakulteti


Zoe

Recommended Posts

realna je opcija, ima presedan.a ispiti na masteru se ionako polazu odvojeno, nema vise onog panela ...e sad, da li se isplati > ne znam, zavisi kako meris. o tome je ovih poslednjih nekoliko strana, cijenim.ali da, izgleda da sa relativno malo truda mozes da zavrsis to sto si zapoceo.
Hvala! To sam zeleo da cujem smile.gif
Link to comment
  • Replies 809
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    47

  • hazard

    42

  • gagorder

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Dan-bez-ljubavi-je-izgubljen-dan.sr.html
Дан без љубави је изгубљен дан.Овако говори Вера Јанчић, новинар, преводилац, једна од првих жена с дипломом факултета у Србији, која овог лета пуни 98 година. Пензионисала се шездесетих година, али је остала активна: последњи текст објавила је управо у Културном додатку „Политике“ 1992. годинe.Факултет је у оно време ретко ко уписивао. Ја сам била одличан ђак, увек врло упорна, а Правни факултет сам уписала због сиромаштва родитеља – сећа се госпођа Јанчић док нам пружа индекс – уписницу из 1933. године, браон боје.Тешко се тада живело, мој отац, који је био машиновођа, издржавао је нас три ћерке са 1.100 динара месечно. Сећам се, мајка, домаћица (а то би требало да буде призната професија јер те жене немају радно време), оде на пијацу са 10 динара, напуни два цегера и врати се с кусуром, толико је била јака „десетица“ у оно време – казује Вера Јанчић.Адвокатуром се није бавила ни дана, пут је после удаје за грађевинског инжењера Кирила Јаниса, који је градио пруге широм СФРЈ, одвео у Македонију, где је прве новинарске кораке опробала у „Новој Македонији“.
Link to comment
Evo samo jedne priče[/url], posebno bih je preporučio vama koji ste pred doktoratom na nekom sveckom unezveritetu i mislite da ćete posle toga druga boba uhvatit za bradu. A znam, i to dobro, još sličnih primera.
Gde si to izvukao iz naftalina. Svojevremeno sam redovno citao njegov blog, odlicno je pisao. Kada se proslavio objavio je knjigu i tada je ukinuo blog kako bi se knjiga vise prodavala. U to vreme je i nasao bolji posao (mislim da je bilo kraj 2009 ili pocetak 2010).Slicnih primera ima i u Srbiji gde pojedinci iz mora nezaposlenih diplomaca animiraju medije ukazivajuci na problem i zatim licno profitiraju na tome dobijajuci posao. Estradno-medijsko HR `prodavanje sebe`.
Link to comment

Sta je priznatije kod nas Megatrend ili Singidunum? ako je uopste nesto priznatije...nisam citao celu diskusiju, izvinjavam se na upadanju kao padobranac :) kad nadjem malo vremena procitace se

Link to comment
Sta je priznatije kod nas Megatrend ili Singidunum?
mislim da je megatrend. sudim po tome što smo u firmi imali nekog sa megatrenda, a sa singidunuma nikad. Edited by Lezilebovich
Link to comment
Sta je priznatije kod nas Megatrend ili Singidunum? ako je uopste nesto priznatije...
ovo je sjajna taktika na topiku drzavni vs privatni, zavadi pa vladaj :D
Link to comment

Evo, samo da dolijem ulja, ovaj put na stranu državnih fakulteta. Jutros sam na mejl dobio forvardovan sledeći poziv i zabezeknuo se.

--- On Mon, 6/25/12, Uros Suvakovic wrote:Subject: Poziv za ucesce u medjunarodnom tematskom zbornikuPostovane kolege,Zadovoljstvo mi je da Vas obavestim da Filozofski fakultet Univerziteta u Pristini sa privremenim sedistem u Kosovskoj Mitrovici priprema objavljivanje medjunarodnog multidisciplinarnog tematskog zbornika Kosovo i Metohija 1912-2012.S tim u vezi, saljem Vam poziv da ucestvujete sa svojim radovima u njegovoj izradi. Jednovremeno Vas molim da poziv prosledite i svim clanovima Vase katedre.S postovanjem, U. SuvakovicUros Suvakovic, PhD, Associate Professor University of Pristina, Faculty of Philosophywith temporary Head Office in Kosovska MitrovicaHead of the Department of Sociology
A evo šta je Ljubiša Rajić imao da kaže o tome..Slučaj Uroša Šuvakovića, docenta na Prištinskom univerzitetuMiloševićev udbaš podučava studente Edited by Buck Naked
Link to comment

jel to slikali ove djake sto nisu mogli da zavrse redovnu/drzavnu srednju, tipa, dropautovali u trecoj godini, pa onda krenuli u privatnu i stigli do mature i tad ih uslikali? (tako mi lice, starosno gledano)

Link to comment

al samo je 1 Obrazovni sistem. :Hail:Inace, ako se ne varam, vlasnik ovoga se redovno pojavljuje na Danasovim konferencijama kada je tema obrazovanje i reklamira svoj, ghm, sistem. Cenim da im debelo placa za to.

Ne budi zlobna, to su profesori. NS ima još zanimljivih škola.
al zar nije malo neobicno da u kadru imas tri profesora (cuj! profesori!) u ucionici, pred tablom? ili je ovo sto ljilja kaze, ili su svi djaci, caskaju na malom odmoruza FORKUP: Imaju i ovo: Viziја, misiја i uprаvlјаčkа filоzоfiја Fаkultеtа
U оstvаrivаnju misiје, mеnаdžmеnt Fаkultеtа svојu uprаvlјаčku filоzоfiјu zаsnivа nа:· Visоkо kvаlitеtnоm оbrаzоvаnju budućih аkаdеmаcа, zаsnоvаnоm nа principimа Bоlоnjskе dеklаrаciје i оbеzbеđеnju priznаvаnjа diplоmа nа pоznаtim svеtskim univеrzitеtimа.· Nаpuštаnju klаsičnе „putаnjе” u kојој studеnti idu prеmа fаkultеtu i prihvаtаnjе nоvоg pristupа u kоmе Fаkultеt idе prеmа studеntimа.· Еfеktivnој kоmunikаciјi sа svim subјеktimа kојi učеstvuјu u nаstаvnоm prоcеsu, аli i sа lоkаlnоm sаmоuprаvоm, društvеnim i privrеdnim оrgаnizаciјаmа i instituciјаmа, а u cilјu оstvаrivаnjа sinеrgеtskih еfеkаtа,· Еtičkоm i društvеnо оdgоvоrnоm pоstupаnju u svim еlеmеntimа vаspitnо оbrаzоvnоg prоcеsа, аli i prеuzimаnjе оdgоvоrnоsti zа оdrživi društvеni i privrеdni rаzvој lоkаlnе sаmоuprаvе, pа i širе.Rеаlizаciја nаvеdеnе filоzоfiје је mоgućа uz аktivnо učеšćе svih еlеmеnаtа nаstаvnоg prоcеsа, аli i krеirаnjеm pоvоlјnоg аmbiјеntа zа funkciоnisаnjе Fаkultеtа.
jednom recju - filozofija :Hail: Edited by Quince
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...