Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Javni tuzilac po slobodnom uverenju procenjuje postojanje dokaza i osnovane sumnje da je izvrseno krivicno delo za kojese goni po sluzbenoj duznosti. Praksa nalaze da krivicni postupak treba pokrenuti u slucaju kad je dogadjaj sa smrtnom posledicom, a sta ce sud utvrditi to je vec drugo pitanje. Ukoliko je okrivljenom odredjen pritvor, zanimaju me razlozi(osim uticaj na svedoke)Jedna od kljucnih cinjenica koje vestak treba da utvrdi je redosled kojim su nanosene povrede i koja od njih je bila smrtonosna i da li su sve povrede nanete za zivota pok.

Link to comment
Iskreno, mislim da bi i Sašku bilo lakše u zatvoru, bar delimično bi olakšao samom sebi. To je užasan teret.
Nešto ne verujem u to, jer čovek nije nikog ubio iz hira, već je branio sebe i svoju porodicu.Inače, hoće li svim onima koji nisu ništa uradili da čovek sa 30+ krivičnih prijava nije u zatvoru sad biti teže što Sašo ide u zatvor? Čisto sumnjam.Problem sa ovom državom je što ona za obične građane ne postoji. Jednostavno je nema. A mi je izdržavamo. Država, to su svi oni policajci, sudije, pisari po sudovima, svi oni kurci-palci što ne rade svoj posao. I sad, Sašo je bio uzoran građanin (pretpostavljam, iz priče mi izgleda tako), plaćao poreze, činio sve što je u mogućnosti da bi ova država bila kako treba. ALi gomila njih nije. I zato će sad Sašo u zatvor, jer je branio svoje, a ne oni kojima je zadatak da brane njegovo.Primarno je utvrditi kako je moguće da ljudi sa 30+ krivičnih prijava su na slobodi. Pa odatle treba klupko da se razmotava, jer to je primarni uzrok ove samoodbrane. I ti ljudi, koji su za to odgovorni, treba da odgovaraju. Ali, lakše je rešavati od posledice. Jebeš uzroke.
Link to comment

Verovatno ono da se moze odrediti pritvor ako je za krivicno delo koje mu se stavlja na teret propisana kazna zatvora preko 10 godina i ako je to opravdano zbog posebno teskih okolnosti kriv dela. Doduse, pitanje je koje su ovde posebno teskoe okolnosti...

Link to comment

Jasno, citam na preskok vesti, uz napomenu da kad se krene u pravno relevantne cinjenice to medijima vise nece biti zanimljivo. I sto je ovo na deponiji? Velika tema o nuznoj odbrani, najvece pitanje iz krivicnog prava.

Edited by halloween
Link to comment

Pa pročitaj uvodne postove na temi. Će ga cepnem negde gore, kasnije, ako se nastavi u dobrom smeru.Nego, nešto sam razmišljao, da možda otvorimo neki podforum vezan za pravo?

Link to comment
Nešto ne verujem u to, jer čovek nije nikog ubio iz hira, već je branio sebe i svoju porodicu.Inače, hoće li svim onima koji nisu ništa uradili da čovek sa 30+ krivičnih prijava nije u zatvoru sad biti teže što Sašo ide u zatvor? Čisto sumnjam.Problem sa ovom državom je što ona za obične građane ne postoji. Jednostavno je nema. A mi je izdržavamo. Država, to su svi oni policajci, sudije, pisari po sudovima, svi oni kurci-palci što ne rade svoj posao. I sad, Sašo je bio uzoran građanin (pretpostavljam, iz priče mi izgleda tako), plaćao poreze, činio sve što je u mogućnosti da bi ova država bila kako treba. ALi gomila njih nije. I zato će sad Sašo u zatvor, jer je branio svoje, a ne oni kojima je zadatak da brane njegovo.Primarno je utvrditi kako je moguće da ljudi sa 30+ krivičnih prijava su na slobodi. Pa odatle treba klupko da se razmotava, jer to je primarni uzrok ove samoodbrane. I ti ljudi, koji su za to odgovorni, treba da odgovaraju. Ali, lakše je rešavati od posledice. Jebeš uzroke.
Pazi, ja se stvarno slažem s tobom. U ovoj jebenoj državi(i ne samo u njoj: u celom zapadnom zakonodavstvu) žrtva uvek ispada najgluplja i najebe. Ja samo ne mogu da prihvatim da jedno loše zakonsko rešenje zamenimo mnogo lošijim.Čuo sam za slučaj da je u Subotici čovek pronašao Rome koji su mu ukrali auto u trenutku dok su ga sekli u delove. Naravno, odvalio ih je od života(jer to policiju ne zanima, to je za njih sitna krađa za koju nemaju vremena), a epilog je bio da je odležao u zatvoru 4 meseca. Zašto ovo pišem? Zato što je ceo romski kvart tim slučajem uveden u geto i obeležen(što nije karakteristično za tolerantnu Sabatku), kao posledica bednog zakonskog rešenja i nezainteresovanosti policije. E, na taj problem ukazujem: olako i nekritičko preuzimanje zapadnog krivičnog modela, bez pobočnih društvenih akcija u cilju resocijalizacije. I da, slažem se sa halloween da treba vratiti temu na Društvo.
Link to comment
Ne znam, nisam iskusio....Na osnovu tog iskustva, mislim da bi mu bilo lakše.
po tuđim tabanima je malo i dvadeset.njemu je za psihički oporavak potrebna podrška porodice čije je živote brsnio a ne usrani srbski kazamat sa čučavcem i kriminalnim šljamom kao cimerima.
Link to comment

Koliko vidim, ovde su u pitanju redovne okolnosti izvrsenja k.d. Nisu u pitanju ni teske okolnosti, pa ni posebno teske okolnosti (moraju biti posebne da bi bio osnov). To bi npr. bio opravdan razlog za Ivancu da je okr. poziveo.Zato pretpostavljam da ce okr. pustiti ekspresno iz pritvora cim saslusaju svedoke.Ne bi bilo pametno po sudiju da ostavlja okr. u pritvoru u ovom slucaju.@ RadisaBilo bi odlicno da imamo podforum o pravu!

Edited by halloween
Link to comment
Pazi, ja se stvarno slažem s tobom. U ovoj jebenoj državi(i ne samo u njoj: u celom zapadnom zakonodavstvu) žrtva uvek ispada najgluplja i najebe. Ja samo ne mogu da prihvatim da jedno loše zakonsko rešenje zamenimo mnogo lošijim.Čuo sam za slučaj da je u Subotici čovek pronašao Rome koji su mu ukrali auto u trenutku dok su ga sekli u delove. Naravno, odvalio ih je od života(jer to policiju ne zanima, to je za njih sitna krađa za koju nemaju vremena), a epilog je bio da je odležao u zatvoru 4 meseca. Zašto ovo pišem? Zato što je ceo romski kvart tim slučajem uveden u geto i obeležen(što nije karakteristično za tolerantnu Sabatku), kao posledica bednog zakonskog rešenja i nezainteresovanosti policije. E, na taj problem ukazujem: olako i nekritičko preuzimanje zapadnog krivičnog modela, bez pobočnih društvenih akcija u cilju resocijalizacije.I da, slažem se sa halloween da treba vratiti temu na Društvo.
Pa to, nije čovek koji je tražio i našao auto kriv što je uradio to što je uradio, jer tog ne bi bilo da policija radi svoj posao. Ili, bolje rečeno, policija radi svoj posao, samo ako neko ima debelu vezu. Tad ga toliko dobro radi, da ga radi i prekovremeno i više nego što treba. ALi, kad u Srbiji nemaš vezu, onda jebi ga.Kako je onaj rekao mojoj ženi: "Neću ja to da potpišem da sam primio, ko zna ko je taj protiv koga podnosite prijavu. Pa da ja posle najebem".E pa jebi ga, i onda da je taj što šalje SMSove došao i oteo mi dete, spalio auto ili uradio ko zna šta, bilo bi, jbg, nismo mi ništa dobili od vas. Nemamo mi pojma. Zašto niste bili energičniji. Što živite baš tu. Milion izgovora zašto neko ne radi svoj posao.E zato sam ja kivan ne celu situaciju.Ali, kad treba nešto naplatiti, onda može i previše. Jebi ga, neko se zaračuna malo u poreskoj, pa stigne opomena na par stotina hiljda. Platite vi, pa ćemo posle raspravljati. Pa što ne procesuirate onda tako efikasno, kad ja prijavim neko sranje?
Link to comment
Nešto ne verujem u to, jer čovek nije nikog ubio iz hira, već je branio sebe i svoju porodicu.Inače, hoće li svim onima koji nisu ništa uradili da čovek sa 30+ krivičnih prijava nije u zatvoru sad biti teže što Sašo ide u zatvor? Čisto sumnjam.Problem sa ovom državom je što ona za obične građane ne postoji. Jednostavno je nema. A mi je izdržavamo. Država, to su svi oni policajci, sudije, pisari po sudovima, svi oni kurci-palci što ne rade svoj posao. I sad, Sašo je bio uzoran građanin (pretpostavljam, iz priče mi izgleda tako), plaćao poreze, činio sve što je u mogućnosti da bi ova država bila kako treba. ALi gomila njih nije. I zato će sad Sašo u zatvor, jer je branio svoje, a ne oni kojima je zadatak da brane njegovo.Primarno je utvrditi kako je moguće da ljudi sa 30+ krivičnih prijava su na slobodi. Pa odatle treba klupko da se razmotava, jer to je primarni uzrok ove samoodbrane. I ti ljudi, koji su za to odgovorni, treba da odgovaraju. Ali, lakše je rešavati od posledice. Jebeš uzroke.
+100
Link to comment

Pa meni su u policiji, to je bila prva reakcija, kada sam se pojavio onako krvav i isečen kazali "Pa sigurno si im dugovao, pa došli momci po svoj novac" Pa da im se najebem majke svima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...