Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa i ja se nadam da hoce, ali je verovatnije da ce traziti svaki nacin da ga osude, sto ce dodatno razbesneti javnost i sve tako u krug...

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

pa i ja se nadam da hoce, ali je verovatnije da ce traziti svaki nacin da ga osude, sto ce dodatno razbesneti javnost i sve tako u krug...
Da, zaista bih voleo da neko ko je u tim vodama, objasni ovaj fenomen u našem pravosuđu....
Link to comment

Evo ozbiljno pitanje:Da li zakon smatra da principi samoodbrane pocivaju na istim pretpostavkama? Da li se primenjuju bez obzira na okolnosti, tj da li je svejedno da li se pera i mika tuku dok mika pljacka peru u perinoj kuci, da li se pera i mika tuku u lazinoj kafani oko zenske, da li se pera i mika tuku na gradskom trgu?Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment

ovde su dve stvari bitne: emotivno reagovanje i srpsko sudstvo generalno iliti nepoverenje u isto. kako god, najgore od svega je ulicni linc. ako se zeli pravna drzava onda i sedamnaestostruki ubica male dece ima pravo na kvalitetnu odbranu i sagledavanje svih okoslnosti u fer procesu, koliko god to izazivalo emotivni prezir. isto tako i ubistvo u samoodbrani u svojoj kuci treba da se ispita, procesuira (ruzne li reci) i uzmu sve okolnosti u procesu bez pritiska, koliko god to izazivalo emotivni prezir. mislim da alternative nema, koliko god se to po nekad kosilo sa nekim nasim emotivnim shvatenjem prekrsaja i 'zlocina', samoodbrane i adrenalinske, normalne reakcije.samo moje skromno misljenje.

Link to comment
molim da rene donese presudu u ovom slučaju!
pazi, ja bih pucao u onu dvojicu da sam imao priike, ali, niti sam imao oružje, a i bio sam nadjačan, da sam dograbio njegov pištolj pucao bih. I danas dan sanjam kako pokušavam da pucam iz tog pištolja, ali ne mogu da povučem oroz
Link to comment
pazi, ja bih pucao u onu dvojicu da sam imao priike, ali, niti sam imao oružje, a i bio sam nadjačan, da sam dograbio njegov pištolj pucao bih. I danas dan sanjam kako pokušavam da pucam iz tog pištolja, ali ne mogu da povučem oroz
da si se dokopao pištolja i uspeo da upucaš napadača, dan danas bi sanjao kako pokušavaš da baciš pištolj ali neće da ti ispadne iz ruke.
Link to comment
molim da rene donese presudu u ovom slučaju!
+1
Nužna odbranaČlan 19(1) Nije krivično delo ono delo koje je učinjeno u nužnoj odbrani.(2) Nužna je ona odbrana koja je neophodno potrebna da učinilac od svog dobra ili dobra drugoga odbije istovremen protivpravan napad.(3) Učiniocu koji je prekoračio granice nužne odbrane može se kazna ublažiti. Ako je učinilac prekoračio granice nužne odbrane usled jake razdraženosti ili prepasti izazvane napadom može se i osloboditi od kazne.
Ja bih voleo da se na ovaj slucaj primeni boldovano, ali sumljam da ce to proci. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Meni je jednom upao u stan pijani sadašnji predsednik jedne bgd opštine, sa dvojicom mojih komšija, sa pištoljem u ruci.Stao sam ispred njega, imao sam samo teniski reket na dohvat ruke.Ne želim da razmatram hipotetičke situacije da je ishod bio drugačiji od onog kako je bilo (povukli su se), a siguran sam da bih uradio isto što i ovaj nesrećnik.

Link to comment

Evo, Kojadinović bi mu dao savet da se preseli na neki viši sprat, a ne u prizemljuhttp://www.alo.rs/stari-alo/Anastasijevic_Jos_zivim_u_prizemlju/1834Inače, meni adrenalin šikne i kad masa nekih navijača prolaze blizu mene, mogu misliti kako je kad te neko probudi noću, a ti ne znaš šta da radiš.Daboviću, uz sva tvoja negodovanja, ne slažem se sa tobom na ovoj temi. Baš zato da se ne bi čitali u novinama "Pobio porodicu zbog 100€" i slično, ovo što je ovaj lik uradio je nužna odbrana. I ko zna šta se sve dešavalo u stanu. Provalnik je možda razbio stolicu, flašu ili nešto treće.A tokom tuče i rvanja sumnjam da je uspaničeni domaćin zaista imao utisak koliko puta ga je ubo. Da je nakon prvog uboda ovaj odmah pao, verovatno do drugog uboda ne bi ni došlo. Ovako, domaćin je instintkivno reagova, misleći kako ga možda i nije ubo. Ko zna, na veštacima je da daju detalje, ali bi mi bilo krivo da ovaj lik ispašta.I što neko reče, ubijeni imao 50 krivičnih prijava, nigde ga nisu mogli naći. E pa, sada znaju gde je.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...