Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

da si se dokopao pištolja i uspeo da upucaš napadača, dan danas bi sanjao kako pokušavaš da baciš pištolj ali neće da ti ispadne iz ruke.
ja to isto mislim.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Interesantan forumski fenomen - pre nekog vremena ovde su se suze lile za nesrećnim Lauševićem koji kad izlazi uz cigare nosi utoku, dok se ovaj razapinje što se odupro.

Link to comment

Pitao sam se kad će se povesti rasprava u vezi Lauševića.Ono što je ovde zapostavljeno jeste ta neka osnovna podela na problematične i neproblematične.Eeej, ovaj lik što je izboden je imao gomilu krivičnih prijava. Drugi je bio mirotvorac. Mnogo je teže iskontrolisati se kada ti se prvi put u životu desi neka takva frka. Ovaj što je bio u zatvoru, tukao se, drogirao i sl je imao mnogo više utakmica u nogama od ovog drugog. I kako će taj miran porodični čovek odreagovati kad je u frci? Nerazumno, svakako.

Link to comment

Nerazumno, u afektu, kakogod. Uplašio se, frka bre, čovek je upao u tvoju kuću, noću, tu ti je žena i dete.Veštak će utvrditi okolnosti, ali mi idu na kurac varijante poput "Odgovoriti razumnom silom", "Trebao se kontrolisati"

Link to comment

Da. Što bi rekao jedan moj drugar: "Ako ima neko oružje, bolje ja njega da roknem i da robijam, nego da ceo život pizdim jer sam dopustio da mi ubije sestru"Ovo je sad naravno preterivanje, on je (bio) samo provalnik ne i ubica. Ali, ko zna šta bi mu kvrcnulo u glavi u nekoj situaciji...

Link to comment
Da. Što bi rekao jedan moj drugar: "Ako ima neko oružje, bolje ja njega da roknem i da robijam, nego da ceo život pizdim jer sam dopustio da mi ubije sestru"Ovo je sad naravno preterivanje, on je (bio) samo provalnik ne i ubica. Ali, ko zna šta bi mu kvrcnulo u glavi u nekoj situaciji...
Tu i jeste problem, tvoj "odgovor" mora biti srazmeran. Moraš čekati napad, što je jel', samo po sebi poprilično sumanuto.
Link to comment

Apsolutno podržavam zakon koji ne oslobađa automatski od odgovornosti, pa čak i u slučaju nužne odbrane. Kaubojština je još gore rešenje i sigurno bi bila zloupotrebljena.Ali da sam bio u takvoj situaciji, rascopao bih mu mozak gvozdenom štanglom. Zašto? Pa zato što se plašim.Voleo bih da sam smireniji i hrabriji, da oborim provalnika i sačekam policiju. Ali nisam. Čak pretpostavljam da bih ga u strahu tukao dok ne prestane da mrda, jer sam se tako tukao i kao klinac, plašio sam se da ne ustane. To apropo onih brojača uboda - što nije samo jednom? Pa zato što se uspaničio, eto zato.Da li bih posle toga trebao da idem u zatvor - naravno, da. Nema oslobađanja od odgovornosti, ja se zalažem za to.Štanglu imam zato što su me jednom napala dva narkomana na semaforu Ivana Milutinovića i Sv.Save(strogi centar grada!). Od ozbiljnih batina me spasao slučajno prisutni pandur. Inače, se nisam potukao od kad sam bio u askari. Nisam nasilan, imam ženu i dete od tri godine, zato se i identifikujem sa Saškom Bogovskim. I smatram da i on treba da ide u zatvor. To je cena uređene države.

Link to comment

Ne misliš da bi neko u državi takođe trebao da ideu zatvor, jer, da je taj neko radio svoj posao, Sašo ne bi ni imao priliku da ide u zatvor? Ako već hoćemo da pričamo o uređenoj državi.Problem je što ova država nije uređena ni u jednom segmentu, ali se nekako uvek očekuje od najnormalnijih građana da se podaju toj potrebi za uređenošću.One ostale bole patka za uređenost.

Link to comment
Apsolutno podržavam zakon koji ne oslobađa automatski od odgovornosti, pa čak i u slučaju nužne odbrane. Kaubojština je još gore rešenje i sigurno bi bila zloupotrebljena.Ali da sam bio u takvoj situaciji, rascopao bih mu mozak gvozdenom štanglom. Zašto? Pa zato što se plašim.Voleo bih da sam smireniji i hrabriji, da oborim provalnika i sačekam policiju. Ali nisam. Čak pretpostavljam da bih ga u strahu tukao dok ne prestane da mrda, jer sam se tako tukao i kao klinac, plašio sam se da ne ustane. To apropo onih brojača uboda - što nije samo jednom? Pa zato što se uspaničio, eto zato.Da li bih posle toga trebao da idem u zatvor - naravno, da. Nema oslobađanja od odgovornosti, ja se zalažem za to.Štanglu imam zato što su me jednom napala dva narkomana na semaforu Ivana Milutinovića i Sv.Save(strogi centar grada!). Od ozbiljnih batina me spasao slučajno prisutni pandur.Inače, se nisam potukao od kad sam bio u askari. Nisam nasilan, imam ženu i dete od tri godine, zato se i identifikujem sa Saškom Bogovskim. I smatram da i on treba da ide u zatvor. To je cena uređene države.
uravnotezen i realan stav koji i sam delim. inace ako sam ostavio utisak da zelim da ovog nesrecnog coveka razapnem na krst - to uopste nije tacno. on je ovde zrtva, a provalnik je uradio ono najgore, ugrozio je mir coveka u njegovom domu.ipak, smatram da zakoni o nuznoj odbrani sluze bas za to da sprece da se neprimeren odgovor na pretnju provuce kao nuzna odbrana. ovde je najveci problem skrnavo pravosudje koje po tradiciji ide zaista predaleko u odmeravanju kazni za prekoracenje nuzne odbrane. za to nije resenje da se histerise posle pojedinacnih, posebno upecatljivih slucaja, nego da se reformise ceo pravni sistem.ako je ovaj covek rekao punu istinu o svom cinu, smatram da bi sud trebalo da mu odmeri najmanju mogucu kaznu jer je, sudeci po svemu, u pitanju nesto sto moze da se dogodi svakome od nas, a pogotovo nama koji nemamo iskustva u oruzanim obracunima. imam i ja puno nozeva u kuhinji i ne sumnjam da bi ih upotrebio ako bih osetio da mi je to jedini izlaz. posle toga, na sud, pa kako ispadne.
Link to comment
Ne misliš da bi neko u državi takođe trebao da ideu zatvor, jer, da je taj neko radio svoj posao, Sašo ne bi ni imao priliku da ide u zatvor? Ako već hoćemo da pričamo o uređenoj državi.Problem je što ova država nije uređena ni u jednom segmentu, ali se nekako uvek očekuje od najnormalnijih građana da se podaju toj potrebi za uređenošću.One ostale bole patka za uređenost.
Iskreno, mislim da bi i Sašku bilo lakše u zatvoru, bar delimično bi olakšao samom sebi. To je užasan teret.
Link to comment
Iskreno, mislim da bi i Sašku bilo lakše u zatvoru, bar delimično bi olakšao samom sebi. To je užasan teret.
Daj bre, kome će biti lakše u zatvoru?Taj se nije rodio.
Link to comment
Daj bre, kome će biti lakše u zatvoru?Taj se nije rodio.
Ne znam, nisam iskusio.Jednom zamalo nisam ubio dvoje ljudi u sudaru. Dok sam ih vadio iz kola, nisam mislio koliko ću robijati, samo sam molio Boga da prežive, da ne bih ja živeo sa krivicom. Imao sam 19 godina tad, i imao sam sreće da sve prođe bez posledica.Na osnovu tog iskustva, mislim da bi mu bilo lakše.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...