Jump to content
IGNORED

To ima samo kod nas - Ćumezi™


kud_genijalci

Recommended Posts

taj deo od cvetka na gore ka smederevskom putu, jos malo pa da se ukljuci u ture avanturistickog turizma sta sve moze da se nadje.
Htela sam da puknem od smeha kad je drug taj deo oko Cvetka i ka Ustaničkoj nazvao Predvorje pakla.Sve pomenute ćumeze znam spolja i da sam muškarac sigurno bih ušla unutra zabave radi.
Link to comment
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud_genijalci

    19

  • kapetanm

    14

  • *edited by mod

    8

  • boshoku

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

... nastavak ...Kajmakčalan ™, odmah do Zapleta, iako bi pravilnije bilo reći da je Zaplet do "Kajmaka" (kako mu tepaju) jer je ovaj tu starosedelac. Trougao objekata "Skver" (pomenut na onom topiku), Zaplet i Kajmak može samo u Bgdu da se nađe.
Prošle godine, Kajmak je bio mnogo mirnije mesto, ove godine je prilično košmarno bučno i krcato, pa ga izbegavam. Inače, jednog žarkog nedeljnog ranog popodneva, sedeći uz nikšićko pod onom lipom za stolićem uz gvozdenu ogradicu, u potaji sam posmatrao devojku iz pekare preko puta, dok je prala izlog. :blush: Neko vreme stajala je na trotoaru ispred pekare. Na rukama je nosila jarkožute gumene rukavice, koje su zaklanjale najveći deo podlaktica. Njeni laktovi, i rubovi njenih ušnih školjki, bili su bledoroze boje. Na sebi je imala žutu majicu - ali ne jarkožutu kao rukavice - i sivi donji deo trenerke što prijanja uz telo. Nogavice trenerke bile su zadignute preko njenih cevanica, i bila je opasana pekarskom keceljom što se protezala od grudi do kolena. Na nogama je nosila klompe. Kosa joj je bila skupljena u rep i pričvršćena bočnim šnalama, iznad levog i desnog uha, i centralnom štipaljkom, na njenom temenu.Iznela je crevo koje na svom kraju ima pričvršćen pištolj kojim se usmerava mlaz i reguliše njegova širina i snaga. Podigla ga, pritisla ručicu pištolja i prskala izlog i lûk od tamnog pleksiglasa kojim je ulaz u pekaru nadsvođen. Potom je odložila crevo na trotoar. Iz kofe kraj svojih nogu izvadila je sunđer i iscedila ga od viška vode i sapunice. Popela se na male merdevine sa dva stepenika i sunđerom obrisala staklo izloga. Ali to nije bilo jedino staklo koje ona nije uspela da dohvati sa zemlje; bilo ih nekoliko. I devojka je nekoliko puta ponavljala isti postupak: potopila bi sunđer u kofu, cedila ga od viška vode i sapunice, pozicionirala merdevine i popela se na njih, potom sunđerom brisala staklo. Njena zadnjica, obasjana suncem, ocrtavala se ispod trenerke dok je tako stajala na merdevinama okrenuta leđima bifeu, pa nije bilo teorije ignorisati je, zadnjicu, dok je činila lepu celinu sa njenim nešto izraženijim bokovima i butinama. Potom je devojka sišla sa merdevina i ponovo isprskala izlog crevom, pa brisačem sa produženom drškom skinula višak vode sa stakla. Potom je ponovo na kratko nestala u pekari. Iznela krpu i drveni portviš sa završetkom u obliku slova "T". Krpu je natopila vodom iz kofe i iscedila višak. Onda je raširila krpu i ispustila je da pljasne na pod. Zatim je obmotala (krpu) oko "T" završetka portviša, i brisala pod pekare. Dok je to radila bila je povijena u struku, i povremeno je bifeu bila okrenuta bokom, povremeno leđima, a povremeno i licem; i tada je bilo nemoguće ne uočiti lančić što je poskakivao preko poprsja, ispod žute majice, i gubio se i ponovo se pojavljivao kroz prostor među dojkama. Potom se devojka uspravila, odložila portviš i ponovo uzela crevo. Poprskala je trotoar pred ulazom u pekaru, a voda se slivala sa trotoara na kolovoz, i potom, dalje, niz ulicu, ka skveru. Konačno, sklopila je merdevine i unela ih pekaru. A zatim je unela i crevo i kofe, i portviš i krpu, kao i sav ostali pribor za pranje. A zatim je i ona otišla unutra. A mi, luzeri gosti bifea, nastavili smo da sedimo za svojim stolovima, uz pića. Nije bilo puno spike, i moglo se čuti šuštanje lipovog lišća, iz one krošnje, nad našim glavama. I tako smo tu nemo sedeli i posmatrali izlog pekare preko puta, dok se caklio na suncu...
Link to comment
Prošle godine, Kajmak je bio mnogo mirnije mesto, ove godine je prilično košmarno bučno i krcato, pa ga izbegavam. Inače, jednog žarkog nedeljnog ranog popodneva, sedeći uz nikšićko pod onom lipom za stolićem uz gvozdenu ogradicu, u potaji sam posmatrao devojku iz pekare preko puta, dok je prala izlog. :blush: Neko vreme stajala je na trotoaru ispred pekare. Na rukama je nosila jarkožute gumene rukavice, koje su zaklanjale najveći deo podlaktica. Njeni laktovi, i rubovi njenih ušnih školjki, bili su bledoroze boje. Na sebi je imala žutu majicu - ali ne jarkožutu kao rukavice - i sivi donji deo trenerke što prijanja uz telo. Nogavice trenerke bile su zadignute preko njenih cevanica, i bila je opasana pekarskom keceljom što se protezala od grudi do kolena. Na nogama je nosila klompe. Kosa joj je bila skupljena u rep i pričvršćena bočnim šnalama, iznad levog i desnog uha, i centralnom štipaljkom, na njenom temenu.Iznela je crevo koje na svom kraju ima pričvršćen pištolj kojim se usmerava mlaz i reguliše njegova širina i snaga. Podigla ga, pritisla ručicu pištolja i prskala izlog i lûk od tamnog pleksiglasa kojim je ulaz u pekaru nadsvođen. Potom je odložila crevo na trotoar. Iz kofe kraj svojih nogu izvadila je sunđer i iscedila ga od viška vode i sapunice. Popela se na male merdevine sa dva stepenika i sunđerom obrisala staklo izloga. Ali to nije bilo jedino staklo koje ona nije uspela da dohvati sa zemlje; bilo ih nekoliko. I devojka je nekoliko puta ponavljala isti postupak: potopila bi sunđer u kofu, cedila ga od viška vode i sapunice, pozicionirala merdevine i popela se na njih, potom sunđerom brisala staklo. Njena zadnjica, obasjana suncem, ocrtavala se ispod trenerke dok je tako stajala na merdevinama okrenuta leđima bifeu, pa nije bilo teorije ignorisati je, zadnjicu, dok je činila lepu celinu sa njenim nešto izraženijim bokovima i butinama. Potom je devojka sišla sa merdevina i ponovo isprskala izlog crevom, pa brisačem sa produženom drškom skinula višak vode sa stakla. Potom je ponovo na kratko nestala u pekari. Iznela krpu i drveni portviš sa završetkom u obliku slova "T". Krpu je natopila vodom iz kofe i iscedila višak. Onda je raširila krpu i ispustila je da pljasne na pod. Zatim je obmotala (krpu) oko "T" završetka portviša, i brisala pod pekare. Dok je to radila bila je povijena u struku, i povremeno je bifeu bila okrenuta bokom, povremeno leđima, a povremeno i licem; i tada je bilo nemoguće ne uočiti lančić što je poskakivao preko poprsja, ispod žute majice, i gubio se i ponovo se pojavljivao kroz prostor među dojkama. Potom se devojka uspravila, odložila portviš i ponovo uzela crevo. Poprskala je trotoar pred ulazom u pekaru, a voda se slivala sa trotoara na kolovoz, i potom, dalje, niz ulicu, ka skveru. Konačno, sklopila je merdevine i unela ih pekaru. A zatim je unela i crevo i kofe, i portviš i krpu, kao i sav ostali pribor za pranje. A zatim je i ona otišla unutra. A mi, luzeri gosti bifea, nastavili smo da sedimo za svojim stolovima, uz pića. Nije bilo puno spike, i moglo se čuti šuštanje lipovog lišća, iz one krošnje, nad našim glavama. I tako smo tu nemo sedeli i posmatrali izlog pekare preko puta, dok se caklio na suncu...
Hail.gifza slucaj da pozeli da edituje
Link to comment
Htela sam da puknem od smeha kad je drug taj deo oko Cvetka i ka Ustaničkoj nazvao Predvorje pakla.Sve pomenute ćumeze znam spolja i da sam muškarac sigurno bih ušla unutra zabave radi.
Kao domorodac tvrdim ti da ćeš dobiti bolji tretman nego u Hajatu, kao prava dama, ništa ne brini. Inače, tu su odmah pored pijace osvanula dva lokala. Jedan je neosetno iz poslastičarnice prerastao u kafanu s baštom, umesto peciva loza i pivo, tu svraćam da se odmorim kad su teški cegeri, a pored njega tip koji je prodavao belu tehniku izbio je staklo na izlogu i napravio šank.
Link to comment
  • 1 month later...
A u ćumeze spada jedan bife na drugom kraju Cvetka, mislim da je "Bubamara" i to "nova"....Često dolaze Krajišnici i tu sam se naslušao lovačkih priča iz Tuđmanove Hrvatske (jednom je navodno otac bio Franjin telohranitelj) i uopšte su živopisni.
Večeras je palo kraće putešestvije pored Bubamare pa do Ravne gore. U Bubamari stvarno živo- puno i u bašti i unutra, muzika odvrnuta do daske, gospoda u grupici iz petnih žila zapijevaju pjesme izvika, sa prstom u uhu, a radi i TV. U Ravnoj gori ima ljudi neki parovi od oko 50-ak godina deluju kao supružnici, mrtva atmosfera. Ajd' naziv kafane ali i unutra preteraše, okačene slike i sav enterijer kao Memorijalni centar Čiča Draža. Vitaminka zatvorena do daljeg.
Link to comment
  • 1 month later...

6 i 400, otvorili sezonu pihtija (ili slinaca palačinaka Osmog putnika), i sarmi - prve kace su otvorene, ima i butkica, rebaraca itd.Konobar Neša pozdravlja sve potencijalne goste.Jablanica kod Đerma, dobila živu svirku. Akustika, bato, bas, harmonika i gitara. Stare gradske i izvorne narodne.

Link to comment
franks-ruth-adam-ant-lead-singer-of-adam-and-the-ants.jpgOvako otprilike izgleda konobar Venčaca; uvek veseo i raspoložen. Bašta je leti idealno mesto za street-watching; gosti su 90 postotaka stalni; kobaje odlične; roštilj za preporuku; leda nemaju ali cenjeni gosti mogu dobiti vodu ohlađenu u plastičnoj flaši, pored smederevke i rozea; mrzle čaše; cene pristupačne.
Link to comment
  • 2 weeks later...

E ovako se gube mušterije. Ja ih hvalim zadžabe, a oni jedu govna.Cele nedeleje sam imao posla pa nisam stigao da prijavim šta se dogodilo u Promaji prošle subote, ali danas su me ispalili u Venčacu i više nikad tamo neću da odem.(Na oba mesta sam vodio gošće iz drugih krajeva planete, različitim povodom. I to mi je fala.) Venčac.Onaj konobar koji liči na Adama i Aintse (ne na mrave samo na Adama), e njega više nema u poslednje vreme, menja ga konobarica jedna. Nema veze. Prošle nedelje tu dovedem novinarku globtroterku, ćerku legendarnog sportskog novinara, jer ona piše putopis o bivšoj Jugoslaviji pa da pokažem neko mesto koje nije u Knez Mihailovoj. I sišli smo sve do Radeta itd. Venčac je trebal oda nađe mesto u knjizi. Ali neće vala.E sada ću da joj kažem da izbriše ime Venačc iz putopisa. Neka metne Zlatni opanak, tamo su pravi ćevapi, a čak i kada zaboravite novčanik nije frka s konobarima.Koliko puta me taj Adam konobar bez Antsa pustio da popijem pićence i u onom delu Venčaca koji je, kao, samo za klopu. Kao da je to jebote kremdelakrem restoran.A danas, gužva, ja zamolim konobaricu na pola sata pićenceta, nije popunjeno sve u klopačkom delu, onaj mali singl sto desno slobodan, a gazda koji nešto računa na stolu pored frižidera (i zauzima mesto mušterijama bajdvej!!) mi se brecne "samo za ručavanje!"A da su i ušli nek igosti, prvo imali bi mesta za druga dva stola, a ja bih naravno i sam ponudio da ustane.Nije to slučajno. Не случаино. Tip se pali na mene. Pre tri godine je neukusno komentarisao to što sam poručio i pivo i pelinkovec u isto vreme.E pa sada neka poljubi mesto u bedekeru na engleskom.Promaja.Opet gošća, sao neka druga. Falim ja lignje i uštipke i sve to, i ... Uđemo mi i ponude nam odeLenje za nepušače. Da nam nisu nudili, zadovoljili bismo se dimnim signalima, jebajga, ali kad ponudiše, hoćemo, daj nam danas, što reče pokojni Raša.I nismo ni prevrnuli prvu stranicu jelovnika izgubljenog vremena, kad nam do tankoćutnih nozdrva dojde dim. Okrenem se, kad čiča purnja iza mene.Ona misli da je ovo pravna dežela, jes' kurac, pozove konobara, kad i konobar puši za šankom.Iza nje neka dama s veoma malim žgepčetom u krilu takođe purnja.Jebote svi puše u odeLenju za mentalno obolele.(Posle nam onaj mlađi konobar šapne da je sve to rodbina vlasnika.)Ali pre toga konobar veli na inglišu "This is Serbia, law is not for everyone..." (Nije to mislio, ali to je rekao, i ukapirali smo.)Posle nam je šef uputio krvave poglede.Prekrižio sam ta dva mesta....Isto važi, kad sam već editovao fiptelere, i za Herceg-Novi, koga ovde hvale zbog gurmanske pljeske, ali od onog vlasnika brke pljeska može samo govnjiva biti. I taj brka deli goste na višu i nižu klasu, a tak ose gube mušterije jer se nikad ne zna ko je ko, ko bi doli sad je gori i tako, kolo sreke se okreke.Tamo sam u poslednje 3 godine samo na pivo svrnuo i to kada brke peera nije bilo, već jedna od one dve simpa konobarice....Nema, seljak se pokazuje akd m udaš malu vlas'.

Edited by kud_genijalci
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...