Jump to content
IGNORED

Putovanje u Hrvatsku


El Guapo

Recommended Posts

koji put odabrati iz bg-a do trogira: zagreb, sarajevo ili banja luka?

 

kroz crnu goru mi je sumanuto..

 

Sarajevo nikako nije usput, nemoj o tome ni da razmisljas, osim ako ti nije bila ideja da svratis do samog Sarajeva.

 

Imas dve opcije i nekoliko varijacija svake od njih:

1. autoput

2. kroz Bosnu

 

Zavisno od toga sta ti je prioritet, novac ili vreme, odredices kojim putem da ides.

 

Autoput racunaj da ti treba, zavisno od potrosnje automobila, blizu 200 eura samo za put (putarine su jezive + put skoro 200 km u jednom pravcu duzi nego kroz Bosnu + peglas bar 140-150 km/h kad vec ides autoputem).

Takodje, put BG-ZG je uzasno dosadan, pa cak i posle na A1, tek kad prodjes Bosiljevo (tu je racvanje za Rijeku/Istru i Split, ne kod Rijeke kao sto je neko rekao).

 

Ja obicno idem kroz Bosnu i to ili preko Samca udjem u BiH, pa Doboj, Zenica, Vitez, pa dalje ili udjem na Bijeljinu, pa Tuzla, Zenica, VItez i istim putem dalje.

Put kroz Bosnu je ok, dosta jeftiniji, medjutim zna nekada da se otegne. Zavisno od puta koji izaberes, imas jednu ili dve granice vise, deo od Srbije pa sve do Viteza (a to je nekih 150ak km) je dosta prometan, i cesto se jako sporo vozi.

Vec kad prodjes Vitez to ide dosta brze, dobar je put, imas dosta mesta da stanes na burek ili kupis sir.

Ovaj put izadje oko 100 eura, ili cak i manje.

Link to comment

koji put odabrati iz bg-a do trogira: zagreb, sarajevo ili banja luka?

 

kroz crnu goru mi je sumanuto..

 

 

kroz Bosnu.ovo sto kaze Redoran iznad..

 

kad god mogu biram lokalne puteve(osim kroz Srbiju al to se ne moze izbeci),ja od auto puta dobijam spazam u listu i stopalu koji mrzim a moze biti i opasan

Edited by ivy
Link to comment

Sarajevo nikako nije usput, nemoj o tome ni da razmisljas, osim ako ti nije bila ideja da svratis do samog Sarajeva.

 

Autoput racunaj da ti treba, zavisno od potrosnje automobila, blizu 200 eura samo za put (putarine su jezive + put skoro 200 km u jednom pravcu duzi nego kroz Bosnu + peglas bar 140-150 km/h kad vec ides autoputem).

 

Danas je HAC poslao čestitku vozačima u obliku poskupljenja putarina kroz Hrvatsku od 10%. Neko je sarkastično primetio da je jednokratna putarina za pojedine deonice sada skuplja od godišnjih vinjeta u nekim državama.

Link to comment

ima i ona neka akcija gde se turistima preporucuje da beze od autoputeva

 

 

i to sezonsko poskupljenje, meni to prilicno jadno, kao i ono dugogodisnje vestacko "jacanje" kune tokom leta, ne znam da li je to jos u opticaju

Link to comment

Kakvo vestacko jacanje kune?!? U 3-4 meseca sezone udje strane valute u vrednosti 18% BDPa zemlje, na koju foru mislis da domaca valuta ne apresira znacajno?

Link to comment

Budi samo spreman da ti bude dosadno u PM...

 

Ja ne pamtim da mi se kod ZG nije spavalo, jadnom sam stukao dva red bula i kafu od granice do ZG, i opet mi se spavalo, koliko je monotono...

 

Ti kad pređeš tamo granu, samo bi se tukao  :fantom:

 

 

 

Nove tarife na putevima su samo tokom sezone, koliko sam razumeo. U septembru bi valjda trebalo da se vrate nazad.

Ako sam dobro preračunao u evre, od ZG do ST bi to bilo nekih 27e.

 

BTW, moram priznati da je meni deonica od Karlovca do Splita najgora. Sve isti kamenjar (nema mora do pred kraj) i sve vreme misliš "samo što nisam stigao" i nikad kraja. Ono kad su otvorili autoput umeo sam baš da nagazim na gas, ali posle kad su uveli malo više kontrole morao sam da pazim da ne izađem u novine.

Onaj krak prema Rijeci vizuelno mnogo zanimljiviji.

Link to comment

Sa jedne strane ici kroz Cro, sa druge kroz Bosnu :) I jedna i druga opcija imamju prednosti i mane koje su vec lepo objasnjenje. Pa se kompromisno resenje samo namece :)

 

Dodao bih predlog za pola dana sa nocenjem u Sarajevu (ili negde drugo uBosni) i/ili Zagrebu. Ako se ne zuri naravno.

Link to comment

Preko madjarske, austrije u Trst odakle je kratko presecanje Slovenije i Istre (malo duze). onda moz i trajektom iz Rijeke preko Splita...

 

Cisto da zaokruzimo temu ako vec preko CG ne dolazi u obzir...

Link to comment

ja predlazem put srpskih zemalja

dakle raca, derventa, banja luka, prijedor, pa preko novog i dvora ka glini, dalje kordun, lika preko plitvica. kad stignes do knina kao putnik namernik iz srbije si na neki nacin obrnuo igricu, odatle trogir nije daleko. mada je realno da se kod knina zapitas koji mi je kurac ovo trebalo i okrenes na grahovo i drvar, pa opet bl itd

ima dobre ja(g)njetine usput, put je sve samo ne dosadan

 

 

@tangodelta

nije sporan upliv deviza tokom sezone, ali se ranijih godina desavalo da se kurs kune koriguje vec tamo u maju

Link to comment

Ima i konpromisna varijanta, skrenut na Sisak pa Petrinja, Vrgnmost, Vojnić, stara cesta, Knin, Drniš, malo autoceste da se pomiriše, the end. Ode se i u Biksać ako se ima vremena.

Link to comment

ja predlazem put srpskih zemalja

dakle raca, derventa, banja luka, prijedor, pa preko novog i dvora ka glini, dalje kordun, lika preko plitvica. kad stignes do knina kao putnik namernik iz srbije si na neki nacin obrnuo igricu, odatle trogir nije daleko. mada je realno da se kod knina zapitas koji mi je kurac ovo trebalo i okrenes na grahovo i drvar, pa opet bl itd

ima dobre ja(g)njetine usput, put je sve samo ne dosadan

 

 

@tangodelta

nije sporan upliv deviza tokom sezone, ali se ranijih godina desavalo da se kurs kune koriguje vec tamo u maju

jer se izlazi u neum?
Link to comment

Neum se jedino može opisati onom jednom mišlju koja ti ide kroz glavu tokom tih nekoliko minuta vožnje: gospode bože, samo da izađem odavde...

 

Otprilike bi tako izgledalo kada bi Srbija imala izlaz na more negde kod Kuršumlije.

 

Jedina svetla tačka je onaj jedan (i bukvalno jedini) zvaničan naptis koji postoji a da je na njemu toponim Дубровник ispisan ćirilicom :s_c:

 

U stvari možda ima nešto slično u Trebinju, tamo nisam prolazio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...