Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

sa 365 lepih dana

Život u Srbiji je jedna neprekidna ekskurzija na banjalučki velesajam – rečju muka živa. Malo više kao sajam sado-mazohizma, gde jedni (niko ne ume da kaže zašto) sado-testiraju sebe i gledaju dokle umeju da trpe, a drugi mazo-zainteresovano pojačavaju pritisak nadajući se da je tačka pucanja ipak na sledecem podeoku, ili barem kada oni sjašu sa vlasti. Kurta-murtin zakon akcije i reakcije. To svi znamo. A otvoriš novine a tamo haos, a pustiš TV, a ono bruka… Posao ko ga ima zna kakav mu je, ko ga nema njemu je tek teško. Ako si privatnik, tek te tu jaše ko stigne, drugari ti odlaze… Sve u svemu država od nas ne traži samo da igramo na ringli. Ostalo je sve kataloški uredno složeno i na meniju. Svaki dan.Ide čovek kroz život ko kroz robiju, ili što bi rekla Biblija – dolina suza.Međutim… Pre nekog vremena…… E da, mala digresija… To što roditelji mogu da ti napakuju gluposti i haosa pod firmom “dobre namere” to ni Mlađan Dinkić u najvećem bunilu ne ume…… Dakle, pre nekog vremena, u potpunom vrtlogu jednog takovog haosa naletim na M. Penzića ovdašnjeg i prijatelja porodice. Od kad znam za sebe znam i za M. Desi, šta si, kako si… ajde na pivo!Prva reakcija – ma kakvo pivo puštaj me do-oooooo-ovde sam u haosu. Druga reakcija – ma daj, što da ne. Njemu će značiti, i onako je sam, a meni je zaista sve jedno… Dan sam i onako rezervisao. Sednemo. Jedno pivo, drugo pivo, stignemo mi do tog stana u Beogradu koji se izdaje. Kod Madere, gleda na Tašmajdan. Salonac ko bombona. Koliko tražite? Za tebe toliko i toliko. Prava sitnica. Uzimam. Selim se. Jupi.Pre neki dan, juče tačnije, sedim u tom stanu gledam na park, pijem kaficu, Crkva Sv. Marka pod poslednjim sunčanim tušem. Ne mislim na haos, ne mislim na ludilo, srčem kafuljak i mislim od svih ljudi na M. Koliko sam mu zahvalan na užitku. Koliko svega ovog ne bi bilo da sam popustio sebičluku. Da sam svoju muku pretpostavio svemu ostalom. Da sam se zatvorio u svoju muku i u njoj sam sebi vrištao.Naravoučenije – jeste, okolo je sado-mazo haos. Ali je i to tako i zato što mislimo da su naši problemi najveći, da je naša muka najgora i da naše suze najviše peku. A nije tako. To jest, uglavnom nije. Uvereni smo da je neophodno da svi slušaju samo nas dok kukamo, jadikujemo i plačemo. I treba, ali ponekad. Odnekad bi i mi mogli da stanemo, odemo na pivo, poslušamo problem drugog, oslušnemo mu muku, pomognemo mu da dane malo u društvu milog lica. Ako ništa više.Ako sami sebi ne pomognemo da kroz ovaj haos preživimo iole normalni i ljudskog lica, ako ne budemo tu jedni za druge, da se međusobno dignemo kada nas sruše kojekakvi nonsensi života… Sto je posto da nam niko drugi neće pomoći.Neće nam pomoći ni država da se bolje osećamo, naprotiv, ni vlada, naprotiv, ni predsednik, naprotiv, ni opozicija, naprotiv – pomoćićemo samo jedni drugima. I to je nekako najvažnija lekcija meseca aprila za mene. Ušao sam u operaciju “Empatija” – boli me kad te boli i želim da te ne boli. Empatija, empatija, empatija – za drugog, za različito, za obespravljeno, za gladno… Empatija je ta jedina tajna mapa do 365 lepih dana u Srbiji. Na kraju, nikad ne znate kome je problem stan u koji sanjate da se uselite! Slušajte se.
Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Ovde PR moze da bude ili dobra riba (edit: pretece me Tony) ili dokazani aparatchik. Dalje, PR o kojem ja govorim nije ogranicen na firmu u kojoj radi, PR je deo marketinske agencije koji se iznajmljuje klijentima/naplacuje kao usluga.Svaka jaca kampanja ima svoj PR deo te npr. u plejboju imas priliku da vidis oglas za Plazma Keks sa prigodnim tekstom a u Story-u oglas za VEP aparat + lepo slozen tekst koji tvrdi da velicina jeste bitna.Trziste je malo i nikakvo, pa je rezultat PR kampanja uglavnom nemerljiv (sto odgovara PR-ovcima, jer kada bi ga izmerili svi klijenti bi ukinuli taj deo budzeta:).So, PR u Srbiji moze da radi svako ko lepo slozi boje i brendove u svom outfitu. Jeste tuzno ali je zaista istinito. Realnost, jednom recju.
Није баш тако. Заборављаш на политички маркетинг. Највећа предност пи-ара је што - за разлику од саме предизборне кампање чије је трајање предвиђено законом - траје 365 лепих дана у години.Резултати су му очигледни и врло мерљиви.
Link to comment
http://www.blogopen....65-lepih-zelja/(o fondaciji 365 lepih dana)
Priča o našoj deci: kome i kako?Svako može da predloži neko izuzetno talentovano dete mlađe od 18 godina, kojem je neophodna godišnja stipendija za školsku 2011/2012. godinu. Svako, mislimo: detetov roditelj, staratelj, učitelj ili nastavnik, trener, komšija, grupa građana, Grad ili Opština…Po kriterijumima o kojima smo se dogovorili:1. da postiže izuzetan uspeh u osnovnoj ili srednjoj školi2. da poseduje izuzetan talenat za neki školski predmet, bilo da je reč o umetnosti, nauci ili sportu3. da živi u skromnim uslovima i da prihodi porodice ne prelaze 15.000 dinara po članu domaćinstva4. da ima možda i dodatne prepreke sa kojom se svakodnevno bori da bi se školovalo i iznegovalo svoj posebni talenat.5. da se roditelji ili staratelji slažu da nakon dodele stipendije ime i prezime deteta bude objavljeno i da je moguće pratiti njegovo školovanje i uspehe tokom trajanja stipendije.Priča o izuzetnim talentima: kome i kako?Poseban deo budžeta Fondacije 365 biće izdvojen za putovanja i nastupe naših talenata koji nas predstavljaju u svetu.Za ovaj budžet može da konkuriše svako dete, odnosno, njegov roditelj, staratelj, učitelj ili nastavnik, trener, komšija, grupa građana, Grad ili Opština…Po kriterijumima o kojima smo se dogovorili:1. da dete postiže izuzetne rezultate na polju na kojem se takmiči2. da ima posebne rezultate prethodnih uspeha pa makar i na lokalnom nivou3. da porodica ne može da snosi troškove putovanja i takmičenja4. da Grad, Opština, Pokrajina ili Republika ne mogu da snose troškove putovanja i takmičenja.5. da se roditelji i staratelji slažu da po povratku sa takmičenja ime i prezime deteta bude objavljeno, kao i uspesi koje je dete postiglo.Fondacija 365 se sastoji od:Porodice Fondacije 365Skupštine Fondacije 365Saveta Fondacije 365Upravnog odbora Fondacije 365Priča o Fondaciji 365: kome i kako?Svi veliki donatori, koji su darivali više od jednog dana od mogućih 365 lepih dana, postaju članoviSkupštine Fondacije 365.Svi veliki donatori, koji su darivali mesec dana, i više, delegiraju člana Saveta Fondacije 365 i neposredno se uključuju u proces selekcije najboljih kandidata.Savet Fondacije 365 još čine po pozivu i vrhunski stručnjaci iz oblasti prosvete, nauke, umetnosti i sporta, koji neposredno učestvuju u donošenju odluka i selekciji najboljih kandidata.Svi donatori, bez obzira na broj darivanih sekundi, postaju deo Porodice 365 koja je učinila mogućim da stvori našoj deci 365 lepih dana.Svi poslovi Fondacije 365, biće javno dostupni na sajtu Fonda.Pro-bono učešće u radu Fonda 365Svi članovi naše široke zajednice 365 lepih dana, mogu da se uključe u rad Fonda na različite načine, u poslu realizacije ciljeva Fondacije 365 i tako postanu članovi Porodice Fonda:1. da pišu optimističke tekstove na portalu 365lepihdana.rs2. da dizajniraju promotivne flajere, bilborde, video-klipove, banere, od kojih će svi, pod uslovom da koriste znak Fondacije 365 i slogan: Svaka sekunda vredi, biti korišćeni u kampanji3. da ponude štampu promotivnog materijala, emitovanje spotova, postavljanje bilborda, distribuciju informacija putem svih raposloživih kanala4. da kreiraju pozitivne kratke poruke koje mogu biti korišćene u promociji projekta5. da se uključe iz svog domena, na bilo koji ovde nepomenut način, a koji bi pomogao promociju ideje i realizaciju ciljeva.
Edited by morgana
Link to comment

Jao pa sad mozemo da kupujemo i srecne tekstove na limundu i tako pomognemo ovaj projekat :) Kakvi dobri ljudi :) A znamo da se bez dobre organizacije nista ne moze postici:

Fondacija 365 se sastoji od:Porodice Fondacije 365Skupštine Fondacije 365Saveta Fondacije 365Upravnog odbora Fondacije 365
Link to comment
Poenta je sto je njima dobro u bilo kom sistemu, valjda zato sto su pozitivni.
a i oni su dobri za bilo koji sistem, zato sto u osnovi pogoduju tome da se ocuva status quo.
Link to comment
Ovde PR moze da bude ili dobra riba (edit: pretece me Tony) ili dokazani aparatchik. Dalje, PR o kojem ja govorim nije ogranicen na firmu u kojoj radi, PR je deo marketinske agencije koji se iznajmljuje klijentima/naplacuje kao usluga.Svaka jaca kampanja ima svoj PR deo te npr. u plejboju imas priliku da vidis oglas za Plazma Keks sa prigodnim tekstom a u Story-u oglas za VEP aparat + lepo slozen tekst koji tvrdi da velicina jeste bitna.Trziste je malo i nikakvo, pa je rezultat PR kampanja uglavnom nemerljiv (sto odgovara PR-ovcima, jer kada bi ga izmerili svi klijenti bi ukinuli taj deo budzeta:).So, PR u Srbiji moze da radi svako ko lepo slozi boje i brendove u svom outfitu. Jeste tuzno ali je zaista istinito. Realnost, jednom recju.
Jedno pristojno nepoznavanje PR-a.Sa tome adekvatnom slobodom da se decidirano i bez zareza sudi o nečemu što se ne zna baš najbolje.
Link to comment
sa 365 lepih dana
Priceless :DEmpatija, to je kad prihvatiš poziv na pivo porodičnog prijatelja (iako si dooooovde u haosu), a onda ti on povoljno proda stan kod Madere, pogled na Tašmajdan, salonac ko bombona. Quid pro quo, šta sad. Tako i ja empatišem sa klincima koji dotrče da mi obrišu šajbnu (iako sam dooooovde u haosu).
Link to comment
Jedno pristojno nepoznavanje PR-a.Sa tome adekvatnom slobodom da se decidirano i bez zareza sudi o nečemu što se ne zna baš najbolje.
:o auh. A ja mislio placaju me (izmedju ostalog) za poznavanje advert mehanizama :o nisam pisao o tome sta je PR kao takav vec na sta se svodi u Srbiji. Bledunjavi tekstuljci po Glorijama koji prate oglase ili jeftine manipulacije koje kao pomazu tizer faze u kampanji. Ili ja zivim u nekoj paralelnoj Srbiji? Mozda ima neka bolja i pametnija gde je prosecna plata u prosveti 1100 eura a PR-om se bave talentovani? Edited by CowBoy
Link to comment
Hvala sto si postavio ovo kao ilustraciju mog posta o dobrim ribama u PR sektoru. Da li je do dres koda ili je jednostavno genetski, za PR u Srbiji zaista moras da budes vlasnik prijatne njuske, makar se i ne pojavljivao u medijima. Pojavljujes se pred vlasnikom firme, a to se racuna:) Edited by CowBoy
Link to comment
Pa vidi, šta ako je vertikalna društvena skala trula i korumpirana do samog vrha, kakva u Srbiji uglavnom jeste? Kako može da bude uspeh uspinjanje na skali koju prezireš, koja je korumpirana i, u krajnjem, kriminalna? Do te mere su korupcija i kriminal ušli u sve pore ovog društva, u zapošljavanju je to najizraženije, da pristajanje na to nije više stvar „uspeha“, nego prostog preživljavanja. Ja moram da preživim mesec i da zaradim neke pare za život u takvom sistemu. Tada ne težim nikakvom „uspehu“, jedini cilj mi je da zaradim za život, a da se pritom ne iskompromitujem baš maksimalno. Poenta: u ovakvom sistemu, lična očekivanja i motivacija su spušteni na najniži mogući nivo
Sve se slažemo. Samo sam to što ti nazivaš penjanjem po vertikali, ja sam nazvao tehnikom penjanja. Tvoja formulacija je bolja.Komentar je bio moj pokušaj da ukažem da ekipa sa 365dana ima tu čudnu definiciju uspeha koja se ogleda u prostom zauzimanju određenog statusa/društvene uloge, a da se ne sagleda način na koji se ostvarila ta pozicija, i ono što si ti pomenula, da se ne sagleda samo ustrojstvo sistema. Za ekipu sa 365dana, sama činjenica da si rukovodilac PR agencije čiji su klijenti mahom državne ustanove i preduzeća je pokazatelj i ogledalo uspeha. A da takve baciš na ozbiljno i izgrađeno tržište, kao što je Mayday rekla, pa ti bi propali za nedelju dana. Oni znaju da rade samo u zatvorenom sistemu privilegija.
Ma ovo je super. Sto je dobra tema na kojoj ne moras nista da pises, svi vec napisali sta ima da se kaze. Ali aj bar nesto. Sto rece pejsi, tamo ima i originalno zablesavljenih, ali i onih koji ili imaju "agendu" ili je sramota sto bas oni to pisu. Nesagledavanje losih strana zivota oko sebe, a njih je u Srbiji za veeeeliku vecinu vise, nego samo dobrih je infantilno i za strucnu analizu. To nije nikakav recept za dobar zivot, nego za beg od stvarnosti. Na kraju krajeva, cim postoji potreba da se naglasi neophodnost optimizma i koncentracije samo na pozitivne i lepe stvari, pa sam taj fakt je dokaz da vecina stvari za vecinu ljudi ne valja. Zasto bi inace neko pokretao tako nesto?
Link to comment

Ово је пи-ар за пи-ар. Прави црвјезици се не појављују у јавности.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...