Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

ako cu za nekoga da imam razumevanja i saosecanja, to ce da bude onaj sto kopa po kantama, a ne onaj sto mi prodaje najnoviji detox fazon.
ma slažemo se, samo sam hteo da naglasim da koliko sam video u toj virtuelnoj družini nisu svi varagći ili ona što voli spa tretmane, već da ima i nekih koji, bar po meni, ne zaslužuju da budu trpani u isti koš s njima. to su tranzicioni gubitnici koji su u najboljoj varijanti odabrali da zabiju glavu u pesak, ili ih je neko navukao na taj virtuelni dop. ukoliko je reč o prvoj varijanti, a za sad mi izgleda tako, mogu samo da slegnem ramenima i prihvatim njihov izbor. ukoliko je reč o nekakvom pr sceam-u, onda se radi o vrhunskoj podlosti. no da bi u to poverovao potrebne su mi ipak malo realnije indicije od puke skeptičnosti prema vlastima.
@Morgana, Gonzo: Nemojte sad i vi ljudi sa teorijama zavere po kojima Šaper i ekipa grade predizborna Potemkinova sela kroz taj blog. Bilo bi toliko tragikomično da i pored najbolje volje ne mogu da uglavim tu ideju u glavu biggrin.gif
upravo pokušavam da to kažem, teorije koje se provlače od početka, što o klasnoj borbi, što o šaperovskim manipulacijama, su mi skroz far out i suviše paranoične za renome™ ovog foruma. Edited by Gonzo
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

apsolutno sve sto ljudi rade u govnava vremena moze da se reinterpretira kao odbrambeni mehanizam coveka koji nije vise nego "slamka medju vihorove, sirak tuzni, etc."ako cu za nekoga da imam razumevanja i saosecanja, to ce da bude onaj sto kopa po kantama, a ne onaj sto mi prodaje najnoviji detox fazon.
+1Inače, zanimljiva mi je podudarnost sa tekućom LDP temom, gde se večeras paralelno sugeriše direktna akcija ako ti nešto nije potaman, a ovde da se puste budale na miru (nisu iste osobe u pitanju, ne skačite, samo navodim kao kuriozitet).Ovu pojavu treba minirati i razotkrivati na svakom koraku i u svakoj prilici, pošto predstavlja klasičan pokušaj zombifikacije prosečnog čoveka, iz ovog ili onog razloga. U skladu sa sugerisanjem povećanja potrošnje, Tadićevim izjavama na kaktusima i opštim ludilom od strane vlasti. Ne znam da li je namerno ili slučajno, mozgovi projekta svakako imaju neke koristi od ovoga (seminari za nezaposlene, je l te, svi zadovoljni posle toga - držaču™ fina dnevnica, nezaposlenom fino iskustvo i hint da je rođak držača™ pre par metara tražio radnika u perionici, kao i da negde u Srbiji ima da se radi u polju), još na svom prvom javljanju na temi sam rekao da sam ubeđen da je tu gomila nesrećnih prilepaka sa kreditima, a koji bi voleli da su Keri Bredšo, ali to me ne zanima, protiv ovoga se treba boriti svim sredstvima, bila to cinično dijagnostifikovana PPParanoja ili nešto drugo.Izvinjavam se Kimu i Vasi - da, mogao bih ovde primetiti i nešto klasnog, reklo bi se.
Link to comment

brate maistore, sori ako gresim, ali kanda pricas napamjet, neb reko da si pregledo blog ovog cara i video to sta pise, kakve oblike edukacije prodaje, itede. nema to veze sa odbrambenim mekanizmima koje si pomeno.

Link to comment
Sa jedne strane se nalaze ogorčene osobe svim sopstvenim gubicima koje su doneli ratovi i dvadesetogodišnja tranzicija. Osobe koje nemaju dovoljno obrazovanja ili nemaju dovoljno sreće, sposobnosti ili adekvatnih znanja da budu iole zadovoljni svojim životom, svojim poslom, platom, uslovima života… Tzv. “gubitnici tranzicije”, koje dodatno “ukopava” okruženje sličnih osoba sa sličnim problemima. Ovo su obično pasivne osobe, koje očekuju da neko drugi (država) treba da rešava njihove probleme.
Gosn Varo, ispravite me ako gresim, al cini mi se da ste vi ovo rekli misleci izmedju ostalog i na grupicu PPPovaca koji su se usudili da kritikuju 365dani pokret. Ja bih zaista voleo da znam na koji ste nacin dosli do zakljucka da je to sustinski profil ovih ljudi.Zasto ovo kazem? Zato sto, cini mi se, iza ovog vaseg pasusa se krije sovinizam i crno-beli pogled na svet gde su svi optimisti dobri, vredni i radni ljudi a svi ostali kojima je ikad ista zasmetalo smutljivci koji nista ne rade i, da izvinete, samo kenjaju. Nekad po kafanama, danas po forumima. Moram reci da sam iz svog zivotnog iskustva u ovoj nasoj Srbijici naisao na upravo drugaciji zakljucak. Optimisti kojima je sve po taman su nekako uglavnom bili ili prolupali ljudi koji su odustali od bilo kakve promene i pomirili se nekako sa svakodnevnicom u lakocemo stilu, ili vec uhlebljeni, bezbrizni mamini i tatini sinovi i kceri koji se ili ne bave nikakvim poslom ili drze kafic, blog, mladolidersku poziciju ili nesto trece kao svoje glavno zanimanje. Nasuprot njima stoji veliki broj pesimista koji znaju u kakvom, da izvinete, govnu od drzave zive i koji rade svaki dan da nekako to promene. Pri tom posto moraju nesto jesti a nemaju bogate mame i tate ili partijske knjizice oni uglavnom rade i to cesto jako tesko i za jako mali novac. Zato nije cudo sto upravo gro nase dijaspore cine ljudi koji su veoma kriticki nastrojeni ka nasoj drzavi. Nije to zato sto oni mrze Srbiju pa su iz nje pobegli kako bi ste mogli pomisliti gosn Varo. Naprotiv, to je upravo jer vole svoju zemlju i jer zele da se promeni na bolje. Kao i mnogi drugi koji su nazalost ostali da plivaju u istoj kaljuzi sa moralnim sljamom koji nam vodi zemlju. Nazalost, jer pokazalo se u zadnjih 20 godina da normalni ljudi nemaju dovoljno snage da se oslobode parazita uprkos svim naporima. Neki ce, kao sto rekoh ranije, tada izabrati cvrkut ptica, dzoint i lose modne kopije i pokusati da okrecu glavu od problema ceo zivot i budu optimisti (kakav je, bas skoro, izgleda postao i nas drug predsednik). Pesimisti ce nastaviti da se suocavaju sa problemom i pokusavaju da ga rese.Na kraju moram reci da prilicno jadno izgleda pokret koji siri optimizam u Srbiji pricom o cvrkutu ptica, osmesima lepih devojaka i suncu koje sija. Covek bi pomislio da ptice ne cvrkucu u drugim zemljama, da su devojke jako ruzne i namrgodjene a da sunce nikada ne izlazi. Ili bi mozda pomislio kakva je to zemlja kad nema nista drugo da ponudi svojim gradjanima?
Link to comment
ma slažemo se, samo sam hteo da naglasim da koliko sam video u toj virtuelnoj družini nisu svi varagći ili ona što voli spa tretmane, već da ima i nekih koji, bar po meni, ne zaslužuju da budu trpani u isti koš s njima. to su tranzicioni gubitnici koji su u najboljoj varijanti odabrali da zabiju glavu u pesak, ili ih je neko navukao na taj virtuelni dop. ukoliko je reč o prvoj varijanti, a za sad mi izgleda tako, mogu samo da slegnem ramenima i prihvatim njihov izbor. ukoliko je reč o nekakvom pr sceam-u, onda se radi o vrhunskoj podlosti. no da bi u to poverovao potrebni su mi ipak malo realnije indicije od puke skeptičnosti prema vlastima.
znam, znam, samo sto se meni ovi sto jedu tom jam supu na veresiju ne kvalifikuju kao tranzicioni gubitnici,to jest ako cemo i njih tako da zovemo onda treba da smislimo neki drugi naziv za ove sto kupuju 50g domaceg parizera a nemaju macku.
Link to comment
+1Inače, zanimljiva mi je podudarnost sa tekućom LDP temom, gde se večeras paralelno sugeriše direktna akcija ako ti nešto nije potaman, a ovde da se puste budale na miru (nisu iste osobe u pitanju, ne skačite, samo navodim kao kuriozitet).Ovu pojavu treba minirati i razotkrivati na svakom koraku i u svakoj prilici, pošto predstavlja klasičan pokušaj zombifikacije prosečnog čoveka, iz ovog ili onog razloga. U skladu sa sugerisanjem povećanja potrošnje, Tadićevim izjavama na kaktusima i opštim ludilom od strane vlasti. Ne znam da li je namerno ili slučajno, mozgovi projekta svakako imaju neke koristi od ovoga (seminari za nezaposlene, je l te, svi zadovoljni posle toga - držaču™ fina dnevnica, nezaposlenom fino iskustvo i hint da je rođak držača™ pre par metara tražio radnika u perionici, kao i da negde u Srbiji ima da se radi u polju), još na svom prvom javljanju na temi sam rekao da sam ubeđen da je tu gomila nesrećnih prilepaka sa kreditima, a koji bi voleli da su Keri Bredšo, ali to me ne zanima, protiv ovoga se treba boriti svim sredstvima, bila to cinično dijagnostifikovana PPParanoja ili nešto drugo.Izvinjavam se Kimu i Vasi - da, mogao bih ovde primetiti i nešto klasnog, reklo bi se.
+1
Link to comment
brate maistore, sori ako gresim, ali kanda pricas napamjet, neb reko da si pregledo blog ovog cara i video to sta pise, kakve oblike edukacije prodaje, itede. nema to veze sa odbrambenim mekanizmima koje si pomeno.
cenis da je 365 optimizam samo sales pitch za prodaju tehnika prodaje?
Link to comment

ja mislim da je to projekat na koji zgodno moze da se nakaci prodaja preduzimljivosti u zaposljavanju kao drustveno pozeljnog ponasanja koje odgovara raznima, direktno ili indirektnoako je inicijativa nastala, na ovaj ili onaj nacin, medju blogerima, ima jak potencijal da se siriedit, ne vjerujem da se radi samo o drzanju konkretnih kurseva, vise se ide, jel, na genericku traznju

Edited by morgana
Link to comment
Zasto ovo kazem? Zato sto, cini mi se, iza ovog vaseg pasusa se krije sovinizam i crno-beli pogled na svet gde su svi optimisti dobri, vredni i radni ljudi a svi ostali kojima je ikad ista zasmetalo smutljivci koji nista ne rade i, da izvinete, samo kenjaju. Nekad po kafanama, danas po forumima.
Ja samo da se prijavim kao smutljivac koji ništa ne radi (a i kad radi ne plaća porez), živi kod mame iako je duboko zagazio u tridesete, i da izvinite samo kenja :)Kao što branim pravo kenjatora one druge sorte da jedni drugima crtaju osmehe, tako moram da branim i svoje pravo da samo kenjam. I to je nekakav odbrambeni mehanizam, majku mu, treba i za hronično depresivne logoreičare imati razumevanja! angry.gif
Link to comment
psihologiziras much?inace, nema ovde ni akcije ni kontraakcije ni odushka, samo razmena misljenja. ili mi je nesto promaklo?
Ne, mislim da ti malo preterujes sa ovim ubodom.Skupi se ekipa koja salje neuroticne pozitivne signale bez da nekog uvlaci u zemlju cuda protiv njegove volje. Sa strane nepozvana upadnu bela krvna zrnca i pocnu da ispituju genetski materijal. Dolaze do zakljucka da se ne radi o tumoru vec o blentavoj blogerskoj izraslini.Odakle rec odusak? Pa nije ti Varagic kriv sto je zemlju opustosio mediokritet. Spocitavati blentavima ekonomsku krizu i sjebani sistem nije nista drugo do davanje sebi oduska.Ili je mozda meni nesto promaklo. Edited by CowBoy
Link to comment
brate maistore, sori ako gresim, ali kanda pricas napamjet, neb reko da si pregledo blog ovog cara i video to sta pise, kakve oblike edukacije prodaje, itede. nema to veze sa odbrambenim mekanizmima koje si pomeno.
znam, znam, samo sto se meni ovi sto jedu tom jam supu na veresiju ne kvalifikuju kao tranzicioni gubitnici,to jest ako cemo i njih tako da zovemo onda treba da smislimo neki drugi naziv za ove sto kupuju 50g domaceg parizera a nemaju macku.
opet kažem, ne govorim o varagiću, niti o sličnim web/kouč/pr muljatorima, ali nemojte mi reći da su npr. ovi http://www.verkic.rs/cv-vera/http://www.pantic.rs/about/#axzz1MYMqRtYQnekakvi šaperovski pijuni u misiji zaluđivanja srpskog društva, a njihovi budalasti blogovi subliminalni otrov protiv koga se moramo boriti svuda i na svakom koraku.rekoh već, u najgorem slučaju ovo može biti nekakva online šema nekog od ovih premazanijih pr-ovaca da izvuku neki dinar od reklamica ili nekih kurseva. izvinjavam se, ali ne vidim tadićevu zaveru, niti bilo kakav grandmaster plan iza ovoga.
Link to comment
opet kažem, ne govorim o varagiću, niti o sličnim web/kouč/pr muljatorima, ali nemojte mi reći da su npr. ovi http://www.verkic.rs/cv-vera/http://www.pantic.rs.../#axzz1MYMqRtYQnekakvi šaperovski pijuni u misiji zaluđivanja srpskog društva, a njihovi budalasti blogovi subliminalni otrov protiv koga se moramo boriti svuda i na svakom koraku.rekoh već, u najgorem slučaju ovo može biti nekakva online šema nekog od ovih premazanijih pr-ovaca da izvuku neki dinar od reklamica ili nekih kurseva. izvinjavam se, ali ne vidim tadićevu zaveru, niti bilo kakav grandmaster plan iza ovoga.
heh, ovaj sa drugog linka danas se registrovao na forumu ali jos nije pisao
Link to comment

Meni to izgleda kao projekat koji će njegovi autori staviti u sivi prilikom konkurisanja za dobijanje neke online kampanje i predstavljati po nekim web iventima. Iskreno sumnjam da tu ima neke zle namere, skrivene agende i sl.Činjenica je da im je i ovaj topik doneo određeni broj poseta, a možda su čak i namerno udarili sa ovim glupostima "ima posla gde 'oćeš, ali ljudi su lenji" ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment
zavera je mala, ali je mala i zemlja, pa se to brzo prosiri po marginama marketinskih "centara moci". glupost, nebitna stvar, ali kada se ovaj veselo-brutalni stav o lenjim radnicima probije u zaista velike medije i u drzavnu politiku, bice stani-pani.
Pa jeste, pošto se na državnu politiku utiče tako što u medije plasiraš ideje o optimizmu uspešnih/vrednih i pesimizmu lenjih/nesposobnih. Nema veze što ti isti mediji direktno zavise od mase "pesimista" u publici čiju reakciju na te gluposti nije teško zamisliti. Takvi "projekti" možda imaju smisla u nekom USofA gde postoji velika upper-middle-class populacija koja će se iz ličnih ambicija primiti na tu priču kako se sve može ako se hoće, American dream, ko nema da jede taj je sam kriv, ukinute mu socijalno, a meni kad se obogatim dajte tax cuts. U Srbiji je takva priča nezamisliva, mediji/političari su primorani da apeluju da ubogu sirotinju a ne na PR ekipicu iz užeg centra.Nego, je l' bila već premijera Atlas Shrugged kod nas?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...