Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

Hvala sto si postavio ovo kao ilustraciju mog posta o dobrim ribama u PR sektoru. Da li je do dres koda ili je jednostavno genetski, za PR u Srbiji zaista moras da budes vlasnik prijatne njuske, makar se i ne pojavljivao u medijima. Pojavljujes se pred vlasnikom firme, a to se racuna:)
Ili pod, jelte :)
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Jedno pristojno nepoznavanje PR-a.Sa tome adekvatnom slobodom da se decidirano i bez zareza sudi o nečemu što se ne zna baš najbolje.
kao neko ko se više puta dnevno suočava sa baš ovakvim primerima PR-a kakve Cowboy opisuje, i nakon toga ima pristup u tržišni follow-up takvih "kampanja", potvrdjujem da je sve sto je rekao potpuno tačno. PR kompanije misle da naručeni tekstovi imaju "impakt". one tako misle zato što im glavni urednici kažu da ti tekstovi imaju "impakt". a šta je iza toga: bedno navlačenje provizija i poklona. besplatno letovanje, mesec dana voziš do jaja audi, putovanje na svetsko prvenstvo u fudbalu. nezvanične "kompenzacije", pilićarenje. keša - nigde.čitanost "kampanjskih" tekstova je nula i od njih korist imaju samo neposredni akteri marketinškog dila. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ja se secam kada je nesretni jovan jelovac poceo nesto da tupi pred rem koolhaasom tokom gostovanja u beogradu (marketing, odvratajzing, beograd, svet, tuc-muc...) a matori dusan makavejev (koji je jelte dosao da cuje jednog od vodecih arhitekti danasnjice) je bio u fazonu 'ja ne znam ko je ovaj covek ali bih ga zamolio da sedne da se ne bruka vise'.mislim to mu dodje to.

Link to comment
sudeci po ovom clanku pr je retka visoko obrazovna struka gde zene imaju apsolutnu prednost. vode 20-4. da sam jedan od ovih pozitivnih sad bih se radovao sto se polozaj zena u srpskom drustvu popravio. no, salu na stranu, malo sam pregledao sve ovo i pada mi na pamet da to normalnu osobu ustvari ne bi trebalo da kaci - osim u vidu sprdnje. nasao se nacin da se nesposobni i gramzivi iskoriste za shishanje skorojevica i wannabies. ovo tesko da moze da dotice ikog drugog osim onih koji su nakamarali neku kintu pa bi sad da se ubace u "elitu". mozda moze povremeno da zaluta poneko kome fali kontakti za naci ili prosiriti posao ali ako je zdrav uglavu, pobeci ce vrlo brzo. tako da... samo napred...
Link to comment
Fondacija 365 se sastoji od:Porodice Fondacije 365Skupštine Fondacije 365Saveta Fondacije 365Upravnog odbora Fondacije 365
Hocu i ja da budem uspesan,vedar,zaposlen i nasmejan sa ukocenim vratom od pozitivnog gledanja..Hocu da srcem kahve,grickam kasike,nosim skupe ramove za ocale..Ukoliko bi 365 ekipa bila rada da mi nadje posao sa 4-digit ojro platom,rado bih spojio neke ljude koji imaju isti ucinak kakav bi imali ovi nasi ako im das priliku (seratonin u kratkom roku - duvanje u prste na duze staze),slicno se reklamiraju i zovu,nude instant srecu i uspeh. Puni su kao brod,svakodnevno ubiraju priloge,sire oko sebe suvi optimizam i uteruju proaktivnost. Saradjujem sa njima par godina,imamo sjajnu komunikaciju i garantujem njihovu zainteresovanost za saradnju..

TN_1_org_bet365_20logo(1).jpg

Link to comment

nije tema, al palo mi na pamet:sta bi sa onom briljantnom mekenovom idejom o neonskom antisuicidnom natpisu na vodi ispod brankovog mosta?+, sta mislite, hoce li sajt 365 dana biti uspjesan (za njegove osnivace)?

Edited by morgana
Link to comment

Као и у свему другоме и у пи-ару постоје они који раде добро и они који раде лоше. ММД и Каубој срећу ове друге. Добар пи-ар већина људи неће ни да примети, али ће да добар пи-ар да утиче на већину људи. Е, сада што је много лакше прогласити себе имуним на пи-ар и маркетинг и рећи да је све то нека опасна фолиранција него признати степен манипулације, то је већ други проблем.

Link to comment
nije tema, al palo mi na pamet:sta bi sa onom briljantnom mekenovom idejom o neonskom antisuicidnom natpisu na vodi ispod brankovog mosta?
Valjda je bilo izvedeno (egzekutovano?)Al' ima problem, cim projektoru crkne sijalica, neko skoci s mosta.
Link to comment

da vam ja kažem šta je srpski PR. - Dobar dan, ja sam Libela Kožomelj-Stavroforov iz agencije "GrunfpleonmekenPRintenšnsbelgrejdkriativiti".(ovo sve se izgovara u dahu, ravno, nejasno, pošto je poziv pedeset i peti po redu sa istom sadržinom) - Dobar dan. Malo sam u žurbi... - Zovem vas da vam pitam da li ste primili mejl o sutrašnjoj konferenciji za štampu o događaju "Brutaliti sešns 2011 pauerd baj Gonoreon" i da vas pitam da li ćete doći. - Ne znam, na koji ste mejl poslali? - Na redakcijski mejl, prošle srede. - Morao bih da proverim. Kakav je događaj u pitanju? - Ja sam tražila nekoga ko prati zanimljive događaje, pa su me prebacili na vas. - Ako ste poslali mejl, znači da je stigao, ne brinite. - Mogu li vas pozvati malo kasnije, da vidim da li ste primili mejl? - Kao što rekoh, Libela, malo sam u gužvi... - Recite mi barem da li ćete sutra doći na konferenciju. - Ne znam, malo nas je, videćemo sutra, verovatno ne. - Ako odlučite da dođete, molim vas da mi pošaljete mail. Ja ću vas zvati ujutru da proverim da li ćete doći. Da li vam to odgovara? - Ne... - Čujemo se onda sutra, Daboviću. Hvala puno!frust.gif

Link to comment
da vam ja kažem šta je srpski PR. - Dobar dan, ja sam Libela Kožomelj-Stavroforov iz agencije "GrunfpleonmekenPRintenšnsbelgrejdkriativiti".(ovo sve se izgovara u dahu, ravno, nejasno, pošto je poziv pedeset i peti po redu sa istom sadržinom) - Dobar dan. Malo sam u žurbi... - Zovem vas da vam pitam da li ste primili mejl o sutrašnjoj konferenciji za štampu o događaju "Brutaliti sešns 2011 pauerd baj Gonoreon" i da vas pitam da li ćete doći. - Ne znam, na koji ste mejl poslali? - Na redakcijski mejl, prošle srede. - Morao bih da proverim. Kakav je događaj u pitanju? - Ja sam tražila nekoga ko prati zanimljive događaje, pa su me prebacili na vas. - Ako ste poslali mejl, znači da je stigao, ne brinite. - Mogu li vas pozvati malo kasnije, da vidim da li ste primili mejl? - Kao što rekoh, Libela, malo sam u gužvi... - Recite mi barem da li ćete sutra doći na konferenciju. - Ne znam, malo nas je, videćemo sutra, verovatno ne. - Ako odlučite da dođete, molim vas da mi pošaljete mail. Ja ću vas zvati ujutru da proverim da li ćete doći. Da li vam to odgovara? - Ne... - Čujemo se onda sutra, Daboviću. Hvala puno!frust.gif
:lolol:
Link to comment
Као и у свему другоме и у пи-ару постоје они који раде добро и они који раде лоше. ММД и Каубој срећу ове друге. Добар пи-ар већина људи неће ни да примети, али ће да добар пи-ар да утиче на већину људи. Е, сада што је много лакше прогласити себе имуним на пи-ар и маркетинг и рећи да је све то нека опасна фолиранција него признати степен манипулације, то је већ други проблем.
to mozda vazi u svetu ali u srbiji gde se unapred zna ko ima koji deo trzista i ko se tali s kim za koje poslove, tesko da je tako osim u iznimnim slucajevima koji se mogu nabrojati na prste. pr je tu da se zaposle ljubavinice i tazbina. posao je vec odradjen, na strucnjacima je da se obuku, smeskaju, nauce par stranih izraza i da ne prave stetu. zauzvrat dobijaju, kao sto vasa rece, neke reklamne ponude i mrvice koje su u nasoj siromasnoj zemlji precenjene. tu su da odrzavaju iluziju da postoji trzisna utakmica. sto bi rekla mayday onomad - sminkaju svinju. strance to, naravno, ic ne interesuje dok dobijaju svoj deo kolaca.
Link to comment
Као и у свему другоме и у пи-ару постоје они који раде добро и они који раде лоше. ММД и Каубој срећу ове друге.
Yok bre, jeste da srecem druge ali saradjujem sa prvima - mada je prvih malo.
... da li ste primili mejl o sutrašnjoj konferenciji za štampu o događaju "Brutaliti sešns 2011 pauerd baj Gonoreon" i da vas pitam da li ćete doći.
:lol: Edited by CowBoy
Link to comment
na rts-u ce ici prilog o 365lepihdana
јеботе, јел би могли да помену неопходност формирања државног регистра ретких болести? мислим, кад већ имају прођу, јесте да је ствар мало песимистична, а већина тих болештина неизлечива, али ко зна, сутра је нови дан :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...