Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

koji svima vama kurac, zar stvarno morate da registrujete svakog novog retarda koji se pojavi?ostaricete pre vremena.
necemo, mi smo vec ostarili. samo cemo se mumificirati pre vremena. sto nije loshe, jer cemo bit autentichno lijepi <_<...(htela sam da dodam neshto sto bi valjda bilo najvece prostituisanje privatnog, koje bih uspela da izvedem na ovom forumu otkad postoji, ali to cu sachuvati za neki drugi put. iz slichnog opusa koji dade nautilus (hvala druze!), tako da necu insistirati) Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Ovo podseća na Kostićevu izjavu o "lenjim radnicima". Od nekakve društveno odgovorne elite, čovek bi očekivao da udare negde gde je tvrdo, na korupciju ili slično, tratinčice i Japan će da se snadju i sami.

Link to comment
"Lorem Ipsum Generator" sada malo da nešto kaže:Generalizacija je veoma opasna stvar, a to je nešto što konstantno činite u ovoj temi. Upravo iz tog razloga sam demonstrirao generalizaciju na primeru Lumpenproletarijata (hvala na uvidu u grešku, ispravio sam - Zapitajte se koliko lako priznajete i ispravljate vaše greške?).
Šta je i gde ispravljeno?
Link to comment
ispravio lumpenproleterijat u lumpenproletarijat. pohvalno. sta ga znam, mozda i ovdasnji primeri iz zivota dopru do coveka. ni Buda nije znao za patnju dok nije video prosjaka, bogalja i umiruceg coveka.
Link to comment
Od nekakve društveno odgovorne elite, čovek bi očekivao da udare negde gde je tvrdo, na korupciju ili slično...
Kakva je srpska "elita", takvo je i stanje u Srbiji.
Link to comment

Morao sam ovo sve da procitam angry.gif Uglavnom, Pejsi objasnio jos na pocetku:

Pogledao sam sajt i protrčao kroz tekstove. Ono što dominira jeste fokus na lepe stvari koje se ljudima dešavaju u sferi privatnosti i intime. Dakle, neko se raduje šetnjom sa partnerom ili detetom na omiljenom keju, ili nam pak prezentira način za ostvarivanje snova kroz imaginaciju, i to na sledeći način: Još nešto... Potiskivanje problema koji nas okružuju, po principu "ako ti se dešavaju loše stvari, a ti razmišljaj o onim lepim stvarima", može predstavljati indikator autoritarnog tipa ličnosti ili pak servilnosti, zavisno od položaja u društvenoj podeli uloga koju dotični ostvari. Pomenuo sam već da se na sajtu pojavljuju samo komentari o lepim stvarima u privatnim životima autora. Domen javnog života je, koliko vidim, potpuno zanemaren. Kada ti se bahati retard parkira na pešačkom prelazu, a ti pomisli na ćerkicu i odagnaj loše misli. Kada ministar namesti tender, a ti se seti roštilja od pre par dana kako se ne bi nervirao. Kada Bata Đora uzme pare da bi sastavio klinački fudbalski tim po meri svojih prijatelja kriminalaca, pomisli na lepe momente u istoriji našeg sporta i sve će se nekako već srediti.
I to je to.
a dobro, ulozili su nista, uzeli wordpres temlate, hosting im je dala marija iz adriahosta za dz, malo ce da se zezaju, u najgorem slucaju da naprave tim za drustveni marketing. a da su glupavi, jesu.
Da. To me podseca na ljude koji su se pre dva dana vratili iz Njujorka i u kratkom razgovoru stignu da mi kazu sledece: e, aj mi daj telefon samo da okrenem ortakinju, nemam kredita...
provalila sam da mi se razvila nekakva gastro-intestinalna reakcija na ova palamudjenja. ozbiljna sam! ladno mi krene kiselina oko jednjaka kad citam ovako nesto.pa ti ove da stavis na ozbiljno trziste rada ne bi preziveli dve sekunde!
Bukvalno. Ali, Srbija i "ozbiljno trziste rada"...
Link to comment
ma o tome se i radi, i sa varagicem, i sa milojem, i sa onom curom od nekidan sto ide na spa tretman vikendom (i, sto je meni mnogo vise bolo oci, tupi o preduzetnickom duhu i jednoj od stavki koje je navela pro sajta o kome pricamo)da li je 365 dana grasrut projekat blogosfere, u kom slucaju ko ga jebe, nizasta nije bitan, ili je isto to ali podrzano od visih pr instanci kad je konstatovan potencijal ideje, ili je u potpunosti diktiran od strane sapera i drugara, ne znam, ali ovo tupljenje o lijenima, nesposobnima i nepreduzetnima, makar da je nastalo spontano i nevezano za sam veseli sajt, vise je nego odurno
baš sam hteo da se nadovežem.. ono što je bitno u celoj priči je upravo koliko je sve ovo spontano, ja sam među tim blogerima sem ovih pr magova video i neke sasvim obične ljude, ništa manje pogođene tranzicijom nego bilo ko drugi. oni pokušavaju da hendluju bites of reality tako što se pumpaju motivacionim sterodima. ciničnijima poput nas to može da deluje blesavo, no ja ipak ne bi uzeo sebi za pravo da polivam fekalijama odbrambene mehanizme tih ljudi u vidu njihovih pipe dreams-a. sasvim druga stvar je ako iza ovoga zaista stoji mlm mehanizam i neke konkretne više instance koje bi da pokušaju da prodaju virtuelne pilule za lilule vaskolikom pučanstvu. u tom slučaju, direktna kontraakcija je više nego poželjna.
Link to comment
sasvim druga stvar je ako iza ovoga zaista stoji mlm mehanizam i neke konkretne više instance koje bi da pokušaju da prodaju virtuelne pilule za lilule vaskolikom pučanstvu. u tom slučaju, direktna kontraakcija je više nego poželjna.
bolje je to raditi preventivno. u svetlu najnovijih PR akcija nase vlasti, mislim da je potrebno prvo delovati pa tek onda razmisljati.a tih normalnih ima na blogu, fakat. medjutim cenim da bi im zivot bez njega bio samo bolji: mogao bi neko i da ih navuce da plate kurs "tehnika prodaje" pa da puknu pare bezveze. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ja ipak ne bi uzeo sebi za pravo da polivam fekalijama odbrambene mehanizme tih ljudi u vidu njihovih pipe dreams-a.
apsolutno sve sto ljudi rade u govnava vremena moze da se reinterpretira kao odbrambeni mehanizam coveka koji nije vise nego "slamka medju vihorove, sirak tuzni, etc."ako cu za nekoga da imam razumevanja i saosecanja, to ce da bude onaj sto kopa po kantama, a ne onaj sto mi prodaje najnoviji detox fazon.
Link to comment

@Morgana, Gonzo: Nemojte sad i vi ljudi sa teorijama zavere po kojima Šaper i ekipa grade predizborna Potemkinova sela kroz taj blog. Bilo bi toliko tragikomično da i pored najbolje volje ne mogu da uglavim tu ideju u glavu :DZa sada se ne oseća nimalo težine iza tog tzv. projekta, ništa ne sugeriše da je to slučaj... osim poslovične srpske pppparanoje.

Link to comment
baš sam hteo da se nadovežem.. ono što je bitno u celoj priči je upravo koliko je sve ovo spontano, ja sam među tim blogerima sem ovih pr magova video i neke sasvim obične ljude, ništa manje pogođene tranzicijom nego bilo ko drugi. oni pokušavaju da hendluju bites of reality tako što se pumpaju motivacionim sterodima. ciničnijima poput nas to može da deluje blesavo, no ja ipak ne bi uzeo sebi za pravo da polivam fekalijama odbrambene mehanizme tih ljudi u vidu njihovih pipe dreams-a. sasvim druga stvar je ako iza ovoga zaista stoji mlm mehanizam i neke konkretne više instance koje bi da pokušaju da prodaju virtuelne pilule za lilule vaskolikom pučanstvu. u tom slučaju, direktna kontraakcija je više nego poželjna.
Prvi bold i mene drzi u sedlu. Njihova stvar.Drugi bold - kontraakcija nije pozeljna no je neminovna. Niko od kriticara ove pozitive nema konkretan interes od kritike sem sto sebi daje oduska. Prirodno. Edited by CowBoy
Link to comment
@Morgana, Gonzo: Nemojte sad i vi ljudi sa teorijama zavere po kojima Šaper i ekipa grade predizborna Potemkinova sela kroz taj blog. Bilo bi toliko tragikomično da i pored najbolje volje ne mogu da uglavim tu ideju u glavu :DZa sada se ne oseća nimalo težine iza tog tzv. projekta, ništa ne sugeriše da je to slučaj... osim poslovične srpske pppparanoje.
to mi ne bi ni palo na pamet da nije onog komentara miloja sekulica
Link to comment
@Morgana, Gonzo: Nemojte sad i vi ljudi sa teorijama zavere po kojima Šaper i ekipa grade predizborna Potemkinova sela kroz taj blog. Bilo bi toliko tragikomično da i pored najbolje volje ne mogu da uglavim tu ideju u glavu :D
ja mogu da uglavim tu ideju u glavu. gradjenje hajpa! o optimizmu je pocelo koordinisano iz par centara. jedan od njih je krug medija pod uticajem Dragoslava Bokana (formira se bizarna spona izmedju tog coveka i njegovog kruga prijatelja koji cine PR gurui, polupismeni urednici i vlasnici raznih kompanija po Srbiji). samo nek` je veselo, dosta se sirio pesimizam po Srbiji. nije to nikakva siroka zavera, nego nastojanje jednog malog kruga ljudi da progura svoju pricu o Srbiji kao lepoj zemlji. zavera je mala, ali je mala i zemlja, pa se to brzo prosiri po marginama marketinskih "centara moci". glupost, nebitna stvar, ali kada se ovaj veselo-brutalni stav o lenjim radnicima probije u zaista velike medije i u drzavnu politiku, bice stani-pani. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
kontraakcija nije pozeljna no je neminovna. Niko od kriticara ove pozitive nema konkretan interes od kritike sem sto sebi daje oduska. Prirodno.
psihologiziras much?inace, nema ovde ni akcije ni kontraakcije ni odushka, samo razmena misljenja. ili mi je nesto promaklo?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...