Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

i da ne budemo bas tolika stoka i ne pomenemo domace, ivanovic ima egzemplarno dezertno vino od kasne berbe rizlinga u flasici od pola litre. za oducavanje ljubitelja bermeta od pogresno stecenih navika.

Link to comment

Od novih domacih sam video jedino dajicev sovinjon i rizling,selectin pino(ali je 2008,mnogo mlad) i janko treba valjda da izbaci nove berbe.Villa vinum cabernet je i dalje veoma korektan barem onaj iz 2007 ne znam kakva je berba 2008,isto vazi i za shiraz.

Link to comment

shiraz dosta dobar ali jos uvek mlad, slican utisak kao i sa prethodnom (bese 2007?) berbomnovi cabernet je dosta neobican, tesko mi je da definisem posto mi se u isti mah ucinio i suvim ali i slatkim u ustima, ne slatkim u smislu slatkih vina, ali nekave vocne punoce ukusa. opet - mislim da je mlado, ali moraju da ga pustaju u prodaju.ono sto je dosta zanimljivo villa vinum vino je kupaza 70 cab sov i 30 merlot, iz hrasta. ovo ide negde u pravcu aureliusovog crvenog vina ali je lakse u ustima i mislim da ce biti vrlo solidno vino za zimu.

Link to comment

Nisam znao da Dorotej od Minića ima dve verzije, prokupac i pino. Pino verzija, nije delovala loše.Spasić nije izneo Despot 2008, izgleda, da to još uvek može da se proba samo u vinariji. Probao sam i ovaj put taj neflaširani Jankov merlo. Ako se ne varam koristio je taj merlo u novom Zavetu, koji je sada cabernet, merlot i cabernet franc. Dobar je i merlo i Zavet.

Edited by C žeton
Link to comment

bi je i neki pino kod Mije tako sam cuo, jel cemu?sta je bilo jos od Srba interesantnokakva su Bozina vina ja to odavno nisam probao, skoro su imali promociju u Zurichu u Hyattu ali su me kasno pozvali pa nisam stigo da odem, u februaru prave u Lausanne pa cu ici tamokrenuo Boza agresivno na Svajcarsko trziste, nema zezanja promocija u fensi hotelu

Link to comment

Bila neka emisija Dvougao na B92, doveli Miju i Božu. Naravno, priča o vinu, agraru itd. Boža misli da je u Srbiji dobar odnos cena-kvalitet, dok Mija smatra da je jeftino još uvek. Boža, da idemo prema prema vrhu, Mija, da nismo konkurentni jer nema brenda srpsko vino. Boža izvozi 20-25%, Mija samo po neki višak. itd,itd...Boža je izgledao dosta nadobudno i prepotentno, ko da mu je jako uštirkana kragna, dok je Mija bio u maniru zen mudraca.Ovo spominjem čisto kao zanimljivost. Lično, svim domaćim vinarima želim samo najbolje.

Edited by C žeton
Link to comment
Boža misli da je u Srbiji dobar odnos cena-kvalitet, dok Mija smatra da je jeftino još uvek.
JC-hysterical.gif
Lično, svim domaćim vinarima želim samo najbolje.
e pa, ja im ne zelim svima, eto gore lepog primera za to, a bice im bas onako kako i rade. pre ili kasnije.btw. ja vise alkoholu ne prilazim, al cu sa nesmanjenim zadovoljstvom i dalje da vas citam ^_^ edit: vratila zalutalog smajlija. Edited by Cruella De Ville
Link to comment
btw. ja vise alkoholu ne prilazim
ovaj, pa i meni je u subotu ujutro pala slična pomisao, nego šta je s tobom, nisi ne daj bože alergična? Edited by C žeton
Link to comment

fala bogu (dionisu), nisam alergicna, a ti, tetrebe, verovatno gresis, na sta god da mislis :P proradila je neumoljiva krstenica, drugovi & drugarice (iako sam zapravo u najboljim godinama cool.gif )!ukratko: svaka nova alkoholna crna rupa je sve crnja. ona pretposlednja iz perspektive poslednje izgleda nadasve benigno :ph34r: dakle, stvar je prosta: samo je apstinencija 100% ucinkovita protivu crnih rupa, u cilju ocuvanja ovo malo ciste (iako odavno suzene) svesti!

Link to comment

pa, posto je dogadjaj protkan crnim rupama, ispovest je iskljucena kao mogucnost :lol: al ako slucajno neko od prisutnih praktikuje hipnozu, mozda ipak saznam(o).fakat, nije za sprdnju, vrlo je uznemirujuce :unsure:

Link to comment
Bila neka emisija Dvougao na B92, doveli Miju i Božu. Naravno, priča o vinu, agraru itd. Boža misli da je u Srbiji dobar odnos cena-kvalitet, dok Mija smatra da je jeftino još uvek. Boža, da idemo prema prema vrhu, Mija, da nismo konkurentni jer nema brenda srpsko vino. Boža izvozi 20-25%, Mija samo po neki višak. itd,itd...Boža je izgledao dosta nadobudno i prepotentno, ko da mu je jako uštirkana kragna, dok je Mija bio u maniru zen mudraca.Ovo spominjem čisto kao zanimljivost. Lično, svim domaćim vinarima želim samo najbolje.
Pa ovo je sjajno! :lol::isuse: Od Boze sam apsolutno to ocekivao da kaze a cudi me da nije dodao kako je svaki uvoznik "Grobar srpskog vinarstva..."! Odnos cena/kvalitet njegovih vina je katostrofalan, posebno pinot noar koji je nesto ispod 2000 rsd ali vec je bilo reci o tome ranije pa da ne ponavljam... Naravno da nema brenda kada skoro svi kupuju kvasac od Boze i postoji 3 winemakera u celoj Srbiji! Da me neko ne shvati pogresno i ja svim domacim proizvodjacima zelim sve najbolje a nadam se da cu i ja postati jedan od njih za 5,6 godina ali tradicija se ne pravi kako Boza radi...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...