Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

:) Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali ovdje je sa vinotekama uvijek isti problem, vlasnik ima dil sa jednim ili vise vinograda i uvijek se trudi da to uvali jerbo ima najveci profit. Ista je prica i sa vinima iz uvoza, cim smo u prisnijoj vezi sa uvoznikom to su vina bolja ;) To je razlog sto pitam za licna iskustva...
verujem da je tako, ali tako moze da prevari samo jednomako zeli da zadrzi klijenta, preporucice mu dobre stvari, bez obzira na profit
Link to comment
:) Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali ovdje je sa vinotekama uvijek isti problem, vlasnik ima dil sa jednim ili vise vinograda i uvijek se trudi da to uvali jerbo ima najveci profit. Ista je prica i sa vinima iz uvoza, cim smo u prisnijoj vezi sa uvoznikom to su vina bolja ;) To je razlog sto pitam za licna iskustva...
pa ne bih te slao na takvo mesto. pored toga tamo je dovoljno sirok izbor, objasni sta volis i preporucice ti nesto na tom tragu.
Link to comment
pa ne bih te slao na takvo mesto. pored toga tamo je dovoljno sirok izbor, objasni sta volis i preporucice ti nesto na tom tragu.
Ma nije da ti ne vjerujem :-) salu na stranu, ne radi se o tome da ce mi neko prodati sirce, pretpostavljam da bi takvi moroni davno ostali bez posla, ali da u izboru vina iz vise vinarija dobijem to koje ima najbolji odnos cijena / kvalitet i zato dosta cijenim misljenje ljudi koji od toga nemaju nikakav profit. U svakom slucaju cu tamo svratiti i pogledati sta se nudi, da li ima jos zanimljivih mjesta koje vrijedi posjetiti u Novom Sadu? Ili Karlovcima? Polako citam cijeli topic i sve vise mi se cini da situacija u Srbiji postaje sve slicnija Hrvatskoj, a na zalost sve manje Sloveniji. Minimalan broj pristojnih vina za razumnu cijenu i gomila novih super skupih vina iz manjih vinarija od kojih su neka dobra ali definitivno preskupa. I nista u sredini... Izgleda mi da se u ovom trenutku samo u Sloveniji mogu kupiti zaista dobra vina za odgovarajuce novce, pogotovo iz regiona Goriska Brda. Opravite me ako grijesim...
Link to comment
gresis, istarska vina su izuzetak. odlicnih malvazija i zlahtina ima za po 35-40 kuna, sto ne vazi za dalmaciju.
Da, u Istri se da naci dobra Malvazija i malo manje dobar Teran za ~ 40 kuna, vratio sam se iz Poreca prije dvije sedmice, ali onda je ogromna rupa (50 - 100 kuna). Dalmacija je posebna prica, cijene su potpuno nerealne, Dingac ili Ivan Dolac za 190 - 200 kuna je po mom skromnom misljenju popuna ludost...
Link to comment
  • 3 weeks later...
Jel zna neko gde mogu da se nadju Dajiceva bela vina u Bg (sauvignon na primer), svuda sam ih trazio i nisam imao srece.
probaj u srpskoj kući vina, braničevska 1. inače se dajić malo ulenjio i slabo šta izbacuje (ili ja propuštam da to vidim).mačkov kamen je izbacio sasvim pristojan barikirani sovinjon (akacia) i camerlot (ime samo govori). jes da su glupa imena ali su nji'ova vina i dalje sasvim korektna. mogli bi, doduše, da skinu po stotku od cene sa oba.
Link to comment

Evo preporuke za bela vina ako je neko probao ili planira, vinarija vrbica. imaju odlican rajnski rizling, veoma jak, a pojavio se i sardone i sovinjon koje planiram da probam(menuet i lipar). jel degustirao neko ova vina?cene su im vrlo korektne,oko 600 -700 kinti.

Link to comment
Evo preporuke za bela vina ako je neko probao ili planira, vinarija vrbica. imaju odlican rajnski rizling, veoma jak, a pojavio se i sardone i sovinjon koje planiram da probam(menuet i lipar). jel degustirao neko ova vina?cene su im vrlo korektne,oko 600 -700 kinti.
odakle su ti?
Link to comment
http://www.vinarijavrbica.rs/Arandjelovac (upravo mi Google reche ko su)Ja ne dajem 8 evra za vino koje ne poznajem i gde je tradicija 8 godina.
a da, cuo sam za njih. cena vina u srbiji - to ti je sad po principu one stare narodne "videla zaba....".... neki su prosli sa bezumnim cenama pa sad svi misle da mogu.... u poslednjih par dana sam malo spartao na relaciji nemacka - austrija - italija. mozes da nabodes i lose vino za 3E, ali je daleko veca verovatnoca da ce se desiti obrnuto. neki nero d'avola iz spara u tarvisiu kupljen za 3E da odradi lakse uspavljivanje je bolje vino od bilo cega slicnog sto sam probao u srbiji u rangu pa do skoro puta 3.
Link to comment
odakle su ti?
ti nas zezas?! :lol:ako se secam kako valja, prvi si pomenuo tarpos, merlo, barikirani (onaj parketirani, sto podseca na carigrad) Edited by C žeton
Link to comment
Evo preporuke za bela vina ako je neko probao ili planira, vinarija vrbica. imaju odlican rajnski rizling, veoma jak, a pojavio se i sardone i sovinjon koje planiram da probam(menuet i lipar). jel degustirao neko ova vina?cene su im vrlo korektne,oko 600 -700 kinti.
Probao sam na festivalu vina. Tada mi se svidelo ovim redom: sovinjon, rizling, pa sardone. Nisam ih od tada pio.
Link to comment
ti nas zezas?! :lol:ako se secam kako valja, prvi si pomenuo tarpos, merlo, barikirani (onaj parketirani, sto podseca na carigrad)
setio se sa zakasnjenjem, izvinjavam se - drugi dan u srbiji, prvi dan na poslu, nemani atakuju, mozak ciao!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...