Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ima li šta novo interesantno od domaćih belih i rozlea. poželjni svi komentari osim empejčevog :)
pa, ako za pocetak zamislis da se srpska vojska 1918. nije zaustavila kod klagenfurta, onda ti preporucujem odlican gewurztraminer neki juznotirolski ubi me ne znam ime - u arsvini u vojvode stepe, oni ga uvoze, cak mislim da je bio na nekom sejlu ispod hiljadarke. za te pare ubica na ubicama. e sad, ovaj nije od onih prenaparfimisanih nego bas dobar, izbalansiran, suvlji traminac, naravno malo jaci na nosu ali se leeepo pije i posebno mi se cini super kao varijanta za hladnije leto i za malo tezu hranu...od domacih rozea pio sam samo ovaj drugi aleksandrovic koji nije varijanta - mislim da se zove euforija - dakle nije skandalozno kao varijanta, manje bugarske ruze u casi ali i dalje visok procenat kica - upozorenje: zene ga vole! drugi je milosavljevicev villa vinum rose prema kome nisam definisao misljenje, par nekih nestvarno dobrih spanskih rozea su mi pokvarili kriterijume nedavno pa mi je ovaj posle toga delovao kao nothing to write home about... jbga. svrati po flasu, imam viska:)
Link to comment
pa, ako za pocetak zamislis da se srpska vojska 1918. nije zaustavila kod klagenfurta, onda ti preporucujem odlican gewurztraminer neki juznotirolski ubi me ne znam ime - u arsvini u vojvode stepe, oni ga uvoze, cak mislim da je bio na nekom sejlu ispod hiljadarke. za te pare ubica na ubicama. e sad, ovaj nije od onih prenaparfimisanih nego bas dobar, izbalansiran, suvlji traminac, naravno malo jaci na nosu ali se leeepo pije i posebno mi se cini super kao varijanta za hladnije leto i za malo tezu hranu...od domacih rozea pio sam samo ovaj drugi aleksandrovic koji nije varijanta - mislim da se zove euforija - dakle nije skandalozno kao varijanta, manje bugarske ruze u casi ali i dalje visok procenat kica - upozorenje: zene ga vole! drugi je milosavljevicev villa vinum rose prema kome nisam definisao misljenje, par nekih nestvarno dobrih spanskih rozea su mi pokvarili kriterijume nedavno pa mi je ovaj posle toga delovao kao nothing to write home about... jbga. svrati po flasu, imam viska:)
okej, ubedio si me da ne svratim nego da ete pozovem na villa gemma roze...kad se već otvaramo. :)
Link to comment

nema vise :cry: za pojedina vina bi zakonom trebalo urediti da se pune u buteljku vece zapremine, makar se ona zvala i balonce :vrlonesrecna:img0531a.jpgali zato,srecom, ima dovoljno ovogaimg0532a.jpgs cim u vezi, umereno omamljena, pri dovoljno cistoj svesti i punom moralnom, materijalnom & krivicnom odgovornoscu, izjavljujem da sam zaradila bar 100 po turu zbog zapostavljanja ovog krasnog sardonejca.obrni, okreni, malo kad ne zavrsim s omiljenim podrumcetom ^_^

Link to comment
jel probao neko mozda tvrdos cabernet sauvignon berba 2006.kakav je,s obzirom da mu je cena malo jaca (oko 1000 dinara).
Nesto mi se to nije dopalo. Lepo je izgledalo dok se sipa i valja u casi, miris obecavao, ali ukus nekako, ko usta puna zemlje.
Link to comment
Nesto mi se to nije dopalo. Lepo je izgledalo dok se sipa i valja u casi, miris obecavao, ali ukus nekako, ko usta puna zemlje.
ja se sad ne secam koja je berba u mom tuznom slucaju bila po sredi, ali su mi usta bukvalno bila puna mulja <_<
Link to comment

Pozdrav svima,konacno mi je poslo za rukom da se prijavim i nesto napisem. Novi sam na forumu, zivim u Ceskoj i jaaaakoooo volim vino, a posebno crveno... Ovih dana planiram manju turneju po ex-yu drzavama. Vecinu vremena provodim u Novom Sadu pa bih vas zamolio za par savjeta. Hocu da kupim par flasa bijelog i crvenog vina, ali se gubim u novoj ponudi koja je kako vidim zadnjih godina poprilicno prosirena. Cijena koju zelim / mogu da platim je max 600 dinara, a prije svega mi je bitan odnos kvalitet / cijena. Svaka preporuka je dobrodosla.Unaprijed hvala

Link to comment
njihove preporuke su i moje preporuke:)
:) Ne znam kakva je situacija u Srbiji, ali ovdje je sa vinotekama uvijek isti problem, vlasnik ima dil sa jednim ili vise vinograda i uvijek se trudi da to uvali jerbo ima najveci profit. Ista je prica i sa vinima iz uvoza, cim smo u prisnijoj vezi sa uvoznikom to su vina bolja ;) To je razlog sto pitam za licna iskustva...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...