Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

LX5 ima dosta manji raspon zuma. TZ-20 sa rasponom 24-384mm je mnogo univrezalniji uparat. Vodi racuna samo da GPS srce baterije, drzi ga ukljucenim samo kad ti treba, odnosno kada hoces da ti lokacija na kojoj si fotografisao bude zapamcena uz fotografiju.
Sve mi je to jasno, ali na dpreview su nahvalili kvalitet lx5 fotografija, tako da sam ga ubacio u igru ;)a što reče jedan prijatelj: pre smo slikali sa aparatom sa fiksnim objektivom pa nam ništa nije falilo. u principu uvek mi je više mi falio širok ugao od teleobjektiva. za gps znam - koristim telefon za navigaciju. kad pomenusmo gps, koliko treba ovom gps-u na fotoapratima da nadje poziciju? mom telefonu treba pa minuta :(
Link to comment
i dobro... jel moze meni neko da odgovori gde pazarite punjace za baterije?
montazni objekat kod kalenic pijace, tamo u delu de vikendom prodaju zivotinje. negde preko puta kafane. 1250 din, kolko se secam.
Link to comment
Sve mi je to jasno, ali na dpreview su nahvalili kvalitet lx5 fotografija, tako da sam ga ubacio u igru ;)a što reče jedan prijatelj: pre smo slikali sa aparatom sa fiksnim objektivom pa nam ništa nije falilo. u principu uvek mi je više mi falio širok ugao od teleobjektiva. za gps znam - koristim telefon za navigaciju. kad pomenusmo gps, koliko treba ovom gps-u na fotoapratima da nadje poziciju? mom telefonu treba pa minuta :(
Imam TZ5, nisam probao GPS. Prijatelj koji ima TZ10 kaze da je posle prvog praznjenja baterija iskljucio GPS i nije ga ukljucivao. TZ serija su turisticki aparati, i smatra se da je korisno da se podatak o lokaciji na kojoj je fotografisano cuva uz fotografiju (tacnije u njenim meta podacima).Meni se LX5 jako svidja. Medjutim pitanje je da li ga ima smisla kupovati sad u eri aparata bez ogledala sa izmenjivim objektivima. Od Panasonica pogledaj recimo Lumix DMC-GF2.[dodato]sad vidim da je izasao i DMC-GF3 (http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_gf3_review/) Edited by Aion
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

da li je moguce da je razlog ne-funkcionisanja displeja na eos rebelu 450d (a verujem vazi i za ostale rebele) to da je baterija pri kraju? ubih se pokusavajuci da 'ozivim' displej a on je ugasen ili pokazuje preference 'mode'-a (kad se priblizim trazilu opet se totalno ugasi).help! ulijte mi nadu dok ne dodjem do punjaca i vidim jel to problem ili je nesto otkazalo :(

Link to comment
  • 1 month later...
Ima li smisla kupovina polovnog DSLRa? Telo/optika? Sta se preporucuje od jevtinijih aparata?I da, Canon vs. Nikon - koje su bitne razlike? Ne pitam koji je bolji, samo za najvaznije prednosti i mane.
Ima, što da ne. Možeš da nađeš dobro očuvane i jako malo korišćene, za duplo manje pare od novog, nekad i dalje pod garancijom. Reci šta podrazumevaš pod jeftino...? Recimo, ja sam pazario Nikon D5000 za 320e praktično nov, sa oko 2000 okidanja, to je smešno. Sva oprema u celofanu. A nov je 470, tu negde... Doduše, ja sam dosta čekao pravu priliku, ali pojavi se manje više redovno nešto dobro za male pare. Poređenje - preneću ti šta je meni rekao čovek koji je u tome ceo život i to podosta profesionalno. Prešao na canona zbog boja. Sa druge strane kaže da Nikon ima sjajnu brzinu, merenje svetla, veći izbor povoljnih a kvalitetnih objektiva.
Link to comment
Ima li smisla kupovina polovnog DSLRa? Telo/optika? Sta se preporucuje od jevtinijih aparata?I da, Canon vs. Nikon - koje su bitne razlike? Ne pitam koji je bolji, samo za najvaznije prednosti i mane.
Ima smisla, kako nema. Prvo, gledaj po oglasima (dizajnzona, axelfoto) da telo aparata ima sto manji broj okidanja i ako je moguce da je jos uvek pod garancijom.Toplo preporucujem 40D Canon, jer polovan ima relativno malu cenu za kvalitet koji dobijes.Dalje, Canon-Nikon dilema se u principu lako razresi onim sto ti treba od objektiva: ciji su objektivi jeftiniji od toga kupujes i telo. Nema neke velike kvalitativne razlike - mada se ja uvek odlucujem za Canon.E, kad odlucis, odluci tvrdo - da ne bi dosao u situaciju da zbog promene brenda rasprodajes sve stare objektive (od Canona npr) pa kupujes nove (za Nikon) - jer stakla nisu kompatibilna. Edited by CowBoy
Link to comment

ok, nema se ne moze se. odustala sam od kupovine novog aparata. nasla sam SLR koji mi odgovara, samo jos da ga ischekiram koliko mogu. cowboy i ostali - do koliko okidanja je prihvatljivo da se aparat ne smatra krshinom i'ispucalom kanonadom'?

Link to comment
ok, nema se ne moze se. odustala sam od kupovine novog aparata. nasla sam SLR koji mi odgovara, samo jos da ga ischekiram koliko mogu. cowboy i ostali - do koliko okidanja je prihvatljivo da se aparat ne smatra krshinom i'ispucalom kanonadom'?
Zavisi od kvaliteta aparata, ja ga ne bih uzimao ako je presao preko 20 000. Nije to samo okidanje, to je i secanje po lokacijama, menjanje objektiva i prashina koja tada ulazi, radni vek baterije etc.Meni je ovj 40D na koji sam dao link odlicna ponuda, ocigledno je u odlicnom stanju - dodas jos sto eura za prvi (neki zum) objektiv i eto DSLR radosti.
Link to comment
Zavisi od kvaliteta aparata, ja ga ne bih uzimao ako je presao preko 20 000. Nije to samo okidanje, to je i secanje po lokacijama, menjanje objektiva i prashina koja tada ulazi, radni vek baterije etc.Meni je ovj 40D na koji sam dao link odlicna ponuda, ocigledno je u odlicnom stanju - dodas jos sto eura za prvi (neki zum) objektiv i eto DSLR radosti.
na ovajkoristila sam eos450D (2 generacije ispred) al je riknuo i utopljen jeuz ovo mislim kupiti 15-135 objektiv drugom prilikom.sumnjiv mi je oglas, cim se ne hvali da je malo preshao mora biti neki svadbarska mashina
Link to comment

A sto bi ti 550D, zbog videa?Ako ti video nije bitan/presudan, eto ti 40D-a za skoro pa iste pare kada dodas polovni kit objektiv (ili ti je ostao neki od 450D-a?)A ako ti se bas dopada 550D, kontaktiraj coveka i pitaj ga koliko je presao, ljudi sa dizajn zone su uglavnom korektni kod kupovine/prodaje.E, jos nesto: ako je puno snimao (video), onda mu je ogledalo bilo cesto podignuto odnosno chip je bio izlozeniji svetlu, sto u sustini na duze staze cini chip losijim i istrosenijim. Na kraju, pitaj ga da ti da dan probe i ako je sve u redu kupuj. btw svadbarski fotografi trose bolje aparate:) nije se taj ovajdio od svadaba

Edited by CowBoy
Link to comment
A sto bi ti 550D, zbog videa?Ako ti video nije bitan/presudan, eto ti 40D-a za skoro pa iste pare kada dodas polovni kit objektiv (ili ti je ostao neki od 450D-a?)A ako ti se bas dopada 550D, kontaktiraj coveka i pitaj ga koliko je presao, ljudi sa dizajn zone su uglavnom korektni kod kupovine/prodaje.E, jos nesto: ako je puno snimao (video), onda mu je ogledalo bilo cesto podignuto odnosno chip je bio izlozeniji svetlu, sto u sustini na duze staze cini chip losijim i istrosenijim. Na kraju, pitaj ga da ti da dan probe i ako je sve u redu kupuj. btw svadbarski fotografi trose bolje aparate:) nije se taj ovajdio od svadaba
pa prosto bih da upgradujem na ono sta sam vec koristila jer imam iskustvo i znam sta me ceka.video nije presudan, ako bih koristila za video sigurno bih se zaletela na 600d bas zbog onog displeja koji mozes rotirati.hvala, proucicu jos malo i ispitati prodavce pa prelomiti(nemam nikakav objektiv sacuvan, cena bi bila priblizno ista za oba eos-a)
Link to comment

upravo otkrivam ovaj fetish zvani "broj okidanja". recite vi meni jel se to meri samo na DSLR-ovima ili i prostiji aparati imaju opciju da se to vidi. recimo canon S90.... help?

Link to comment

meni nije jasno da to ne moze da se resetuje. kad npr broj okidanja predje najveeci moguc broj na counteru :D google-aj, nisam proveravala:http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1010&message=37473617&changemode=1http://www.myshuttercount.com/Uploadinace, ko zli da pazari dslr-ove po znacajno manjoj ceni nego u srbiji, ali i dlaje pod garancijom, i'v got the man. narucila canon eos 550D!!!:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...