Jump to content
IGNORED

The Killing


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    61

  • Frank Pembleton

    56

  • morgana

    32

  • gervasius twinkleminkleson

    23

Mene ne smara, samo me nervira kako veze nema sa kriminalističkom serijom. Ovako kako su to dvoje detektivi umem i ja da budem - apsolutno ništa korisno nisu uradili, tragovi im padaju sa neba (poziv klinki u podrum, ceduljica u džamiji, telefonski broj od gospođe Ahmed...) a oni se samo zajebavaju i otkrivaju detalje o istrazi, što javnosti što ožalošćenoj porodici. Al Giardello im to ne bi trpeo angry.gif

Link to comment

sta znam, ja ne mogu da ne poredim sa rubiconom, jer su obje sa AMCja i obje su prilicno sporog tempa, ali rubicon mi je daleko bolje legao. u zadnjih par epizoda mi potpuno nedostaje tenzija. ajd, ovo pri kraju sa otkricem da bennet i muhammed nisu ubice i sa prebijanjem [mozda i ubijanjem?] benneta je malo podiglo tenziju, ali sve u svemu ne nalazim da je serija toliko uzbudljiva koliko je izgledalo da ce biti.sto ne znaci da cu prestati da gledam, i dalje je dovoljno dobra. ipak, jedva cekam da zavrsi pa da se prebacim na dansku verziju.btw, scena kod ispitivanja muhameda. linden kaze npr. 'have you killed rosie, mister hamid', a prevodiokinja onda na arapskom(?) kaze 'yabadabadu mister hamid' :Dapparently, i na arapskom se 'gospodin' kaze mister...

Link to comment
btw, scena kod ispitivanja muhameda. linden kaze npr. 'have you killed rosie, mister hamid', a prevodiokinja onda na arapskom(?) kaze 'yabadabadu mister hamid' :Dapparently, i na arapskom se 'gospodin' kaze mister...
Mislim da su rekli da je Somalijski u pitanju, mada možda je i Arapski... "mister" je prilično univerzalno, zanimljivije bi bilo čuti kako je prevela "you're in some deep shit now, home boy" :P
Link to comment
meni politicki dio price nije toliko dosadan, tj ocekujem da ce tu nesto da se desi, ali mi je ovaj kandidat za mayora malo previse dobar, a ona widmoreova kci uzasno dosadna.
Meni je to najdosadniji deo. Od kako sam odgledala kako Eli Gold :Hail: vodi političku kampanju u The Good Wife, ovi ovde izgledaju kao amateri koji su slučajno upali u politiku.
Link to comment
sta znam, ja ne mogu da ne poredim sa rubiconom, jer su obje sa AMCja i obje su prilicno sporog tempa, ali rubicon mi je daleko bolje legao. u zadnjih par epizoda mi potpuno nedostaje tenzija. ajd, ovo pri kraju sa otkricem da bennet i muhammed nisu ubice i sa prebijanjem [mozda i ubijanjem?] benneta je malo podiglo tenziju, ali sve u svemu ne nalazim da je serija toliko uzbudljiva koliko je izgledalo da ce biti.sto ne znaci da cu prestati da gledam, i dalje je dovoljno dobra. ipak, jedva cekam da zavrsi pa da se prebacim na dansku verziju.btw, scena kod ispitivanja muhameda. linden kaze npr. 'have you killed rosie, mister hamid', a prevodiokinja onda na arapskom(?) kaze 'yabadabadu mister hamid' :Dapparently, i na arapskom se 'gospodin' kaze mister...
pa stavljajte u spoiler :isuse:
Link to comment

ups :isuse: in my defense, od pocetka smo izbjegavali spojlere, jer je sve islo po dan dva nakon epizoda, posto je vecina[obviously, ne svi] vec pogledala. izvinjavam se.

Link to comment

Ova poslednja epizoda je nesto bolja od prethodnih, makar samo zato sto su gotovi sa Bennetom. Neverovatno da su proveli poslednjih 4-5 epizoda (ili koliko vec) sa tim storylineom, a da i dalje ne znamo prakticno nista o tom coveku niti njegovoj vezi sa mrtvom devojkom. Zali Bobe izgubljenog vremena...Jedino sto bi sad moglo da spase seriju je da se ispostavi da ovaj indijanski kazino vodi 1 Lincoln Red Crow. :D

Link to comment

Nešto razmišljam, da je ovaj slučaj npr. bio u Homisajdu, Bejlis i Pembelton bi ga rešili za dva, maksimum tri dana , uz lagani razgovor o smislu života, a Điraldelo bih povremeno ,onako očinski, pogledao ispod naočara, pa bacio lagani pogled na tablu rešenih/nerešenih slučajeva. I još bi se usput Bejlis bavio papirologijom za otvaranje onog paba. A i Mišel Forbs bi imala bolju ulogu u svakom slučaju

Edited by Arkadija
Link to comment

a dobro, drugacije su serije. meni je super ideja da 1 slucaj=1 sezona. samo sto su u killingu malo smorili. danska serija je, po svemu sto sam citao, mnogo bolje uradjena.uz to, homicide je imao prilicno uspona i padova.

Link to comment
a dobro, drugacije su serije. meni je super ideja da 1 slucaj=1 sezona. samo sto su u killingu malo smorili. danska serija je, po svemu sto sam citao, mnogo bolje uradjena.uz to, homicide je imao prilicno uspona i padova.
Jest, lepa je ideja, jedan slučaj jedna sezona, ali nisu položili ispit. Neka odgledaju neku Englesku krimi seriju, oni su taj koncept doveli do savršenstva. Npr. Cracker je imao jedan slučaj 3-4 epizode i još jedana takav i gotova sezona.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...