Jump to content
IGNORED

The Killing


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

... shto se Holdera tiche, meni je on od pochetka neshto antipatichan. ali da je sad on neshto tu za nekog radio od pochetka chisto sumnjam, jerbo bi to on mnogo ranije sredjivao a ne posle 13 dana. ne ma shanse da cheka 13 dana i da rizikuje da Linden izbushi sluchaj do njegovog saradnika.

Ne znam, bilo je u jednoj od prvih epizoda kad Linden uđe u sobu dok on telefonira i čuje deo razgovora u stilu "I'm in... not yet... can't, she's not stupid..." I sve tako nešto. Posle je njena sumnja kao zadovoljena onim rehab segmentom, ali meni je tu zvučalo kao da on krije nešto više od toga :unsure:A nije da nije radio u određenom pravcu od starta, prilično se zalagao da odmah 'apse onog Senegalca što je moglo da ima poguban efekat na kampanju - da se razvilo u pravcu u kom nije.
Link to comment
  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    61

  • Frank Pembleton

    56

  • morgana

    32

  • gervasius twinkleminkleson

    23

A nije da nije radio u određenom pravcu od starta, prilično se zalagao da odmah 'apse onog Senegalca što je moglo da ima poguban efekat na kampanju - da se razvilo u pravcu u kom nije.
On se zalagao da hapse koga god su jurili. I one klince i uchitelja i Richmonda.
Link to comment

Desilo se da su tamo imali 20 epizoda, i za toliko završili priču. (Ne znam kako.)Sad je kao moguće da će se i američka priča završiti u pola druge sezone, nekako iskombinovana sa pričom iz druge. Or smth.Slažem se sa Sepinwall review, sezona nije ispunila očekivanja i teško da ću ispratiti drugu.

Link to comment
Aje, neka neko ko je odgledao dansku verziju, stavi u spojler šta se tamo desilo.

belko je ubio rozi iz ljubomore jer je ova namjeravala da sa deckom (za koga niko nije znao) pobjegne od kuce i tako izda (po njegovom rezonu) i njega i porodicu. prethodno je mrcvario u stanu koji pripada gradonacelnikovoj partiji (zbog cega je ovaj bio optuzen za ubistvo, iako je jedno vrijeme imao alibi da je bio sa gven. medjutim ispostavilo se da to nije tacno, nego je, jadnik, pokusao da se samoubije iz zala za pokojnom zenom, sto je linden shvatila i dala mu sansu u daljoj istrazi koju je sama i inicirala). ricmondov pomocnik je, iz naklonosti prema njemu, sakrio tragove nasilja u stanu koliko god je mogao, sto ricmond niti je znao niti je trazio. aktuelni gradonacelink dobija srcani udar i biva odstranjen iz kampanje, medjutim, dok izdise u bolnici, kaze ricmondu ko ga je stitio skrivanjem dokaza (jedno vrijeme je mislio da je to gven, pa kasnije shvatio da je drejperov surak). belko ubija i holdera i kolegu iz stenove firme koji je shvatio da je on ubica, a bogami su mu krvavi zubi i inace, pravi manijak. i onda, taman kad sam pomislila da nema vise obrta, natjera stena da ga ubije rekavsi mu da je potopio kola sa zivom rozi u gepeku dok je ova u pomoc zvala mamu i tatu

Edited by morgana
Link to comment

Počeo sam danas da gledam Dance. Uglavnom, skoro pa identično. Nije mi baš bilo zanimljivo da iznova gledam do 13 epizode pa sam podlegao iskušenju i otvorio morganin spojler. I tako.Dajte neku preporuku za nešto slično, a novo. Konj sam. Jesam. Znam.

Link to comment

belko je ubio rozi iz ljubomore jer je ova namjeravala da sa deckom (za koga niko nije znao) pobjegne od kuce i tako izda (po njegovom rezonu) i njega i porodicu. prethodno je mrcvario u stanu koji pripada gradonacelnikovoj partiji (zbog cega je ovaj bio optuzen za ubistvo, iako je jedno vrijeme imao alibi da je bio sa gven. medjutim ispostavilo se da to nije tacno, nego je, jadnik, pokusao da se samoubije iz zala za pokojnom zenom, sto je linden shvatila i dala mu sansu u daljoj istrazi koju je sama i inicirala). ricmondov pomocnik je, iz naklonosti prema njemu, sakrio tragove nasilja u stanu koliko god je mogao, sto ricmond niti je znao niti je trazio. aktuelni gradonacelink dobija srcani udar i biva odstranjen iz kampanje, medjutim, dok izdise u bolnici, kaze ricmondu ko ga je stitio skrivanjem dokaza (jedno vrijeme je mislio da je to gven, pa kasnije shvatio da je drejperov surak). belko ubija i holdera i kolegu iz stenove firme koji je shvatio da je on ubica, a bogami su mu krvavi zubi i inace, pravi manijak. i onda, taman kad sam pomislila da nema vise obrta, natjera stena da ga ubije rekavsi mu da je potopio kola sa zivom rozi u gepeku dok je ova u pomoc zvala mamu i tatu

Ovo deluje kao ekstremno interesantno

Link to comment

Skinuo juce danski original i pogledao prvu epizodu. Neverovatno koliko americki remake u stopu prati original. Samo mi se zasad svi americki likovi svidjaju vise nego danski, sa izuzetkom Linden.

Link to comment

i meni je finale pomalo razocaravajuce, mada sam u celini dosta zadovoljna.kisa je savrsena, skoro jedan od bitnijih karaktera u seriji.nego, ja ne mogu bas da pronadjem adekvatan razlog za ekstremni minimalizam u lindenkinoj facijalnoj ekspresiji. ok, ona jeste zamisljena kao strong, silent type, posvecena i opsesivna, al moram da priznam da sam posle nekog vremena pocela vise nadanja da investiram u eventualnu novu grimasu na njenom licu, nego u samo resenje misterije.holder je na momente izrazito drazestan, sta god da se na kraju desi sa njim - necu ni da pomislim da je (sasvim) prljav igrac.

Link to comment
Skinuo juce danski original i pogledao prvu epizodu. Neverovatno koliko americki remake u stopu prati original. Samo mi se zasad svi americki likovi svidjaju vise nego danski, sa izuzetkom Linden.
razici ce se oko polovine sezone, a ugodjaj gledanja danske verzije je meni bio znacajno drugaciji nego u slucaju americke. nimalo usiljene hladnoce i zaravnjenosti, bez vizuelne pretjeranosti, i prije svega, bolje ispricana prica.
Link to comment
  • 2 weeks later...

gledam dansku verziju.drug koji sa mnom gledao prve 3 epizode pogledao do kraja, i rekao mi da smo još u prvoj nasumično pogodili ko je ubica.sad sam na 13. i ne mogu da prestanem da gledam, toliko me drži

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...