Jump to content
IGNORED

The Killing


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Neka Velja onda ne čita šta piše na topiku, jer ako svi stavimo sve u spojlere, onda nema šta ni da čita, zar ne :D

Edited by Arkadija
Link to comment
  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    61

  • Frank Pembleton

    56

  • morgana

    32

  • gervasius twinkleminkleson

    23

blago vama sto niste gledali original pa mozete da komentarisete i prognozirate na topiku. ja sam se, gledajuci ga, diskreditovala za prognozranje finala americke verzije, a volim forumsko pisanje o serijama skoro koliko i same serije (koeficijent je negdje oko 0.95)<_<

Link to comment
blago vama sto niste gledali original pa mozete da komentarisete i prognozirate na topiku. ja sam se, gledajuci ga, diskreditovala za prognozranje finala americke verzije, a volim forumsko pisanje o serijama skoro koliko i same serije (koeficijent je negdje oko 0.95)<_<
Pa posto je objavljeno da NIJE ubica isti onda je moguce i da odstupaju i u ostalim stvarima...BTW samo cepajte ja cu gledati da se suzdrzim od svracanja ovde, nadam se da ce mi i posao tj. zauzetost istim to omoguciti :isuse:
Link to comment

šta znam.očekivao sam da slučaj bude rešen i zakucan. nova sezona - nova misterija. nije loše ni ovako dvosmisleno ali... pa i nije toliko dvosmisleno 1000 mu podmetnutih fotografija!svi putevi vode ka ričmondu, nije nagovešteno ništa što bi nas ubedilo da je nevin. osim toga, prilično sam razočaran što je ostalo na njemu. holder je dobio "dokaze" od njegovog ćelavog ortaka. jasno kao dan. ko je on? koga briga? tema je bila rozi larson, ne holder. uostalom, toliki je gotivac da ne znam odakle im ideja da ga ovime iskompromituju. nemoguće.sve mi deluje kao a) neki lažni klifhenger koji će se rasplesti u uvodnih pet minuta naredne sezone b) intro u naredne peripetije gde iskrsavaju nove informacije što bi možda bilo i najboljec) potpis autora i tačka na i jer su cele sezone driblali gledalište ovakvim tvistovima ali morao bih da staložim utiskesad mogu da kažem da je hajlajt sezone scena na groblju kad klinja gazi onu odvratnu stonogu, šta li je...naježio sam se. piece of art.

Edited by McCabe
Link to comment

Tja indeed. Jebeš ovakvo finale. @McCabe:

Pretpostavljam da su hteli samo hapšenje, to je dovoljno da mu uništi kampanju. Naravno da bi ta lažna slika pala na sudu, čak je verovatno da do suđenja ne bi ni došlo. Dokazi su potpuno circumstantial, posebno ono svedočenje da se te noći vratio kući mokar. Pa jebote ne dešava se radnja u pustinji Gobi! I odakle im ideja da je morao ronio sa Rosie?! Dakle, Richmond jeste bio Orpheus ali mu je ubistvo napakovano od strane ili gradonačelnikovih ljudi, ili pravog ubice koji je odustao od pokušaja da ga zaštiti od afere, i pustio ga down the drain da spase sebe. Belkov Jack Ruby trenutak je verovatno tu da stavi tačku na ovu priču, sumnjam da će je dalje razvlačiti u kasnijim sezonama.

Link to comment

slazem se sa vinijevim spojlerom, i meni tako izgleda. a osim toga, imamo i potpuno nerazrijesenu porodicnu situaciju. imala bih jos ponesto da dodam, ali interferira mi ovo finale sa danskim poznim epizodama, pa nema smisla. mada kraj nije isti.

gledajte dansku verziju, mnogo je bolja

Link to comment

slegli su mi se utisci

u pravu ste. sve i da je holder izmuljao ovo iz najbolje namere (kao što je probao s onim wiretapom) verovatno ne bi prošlo. ja bih rekao da se onda igranka nastavlja i u narednoj sezoni. detektivski skillovi i gomila psiholoških momenata okolo. svi su vezani za rozi, na ovaj ili onaj način. do kraja serije ćemo možda saznati ko ju je ubio. ono što je malo frustrirajuće je taj balans izeđu njihovih tripova i detektivskog zapleta. a opet to je i naoriginalnije u celoj priči. ipak, rekao bih da se ravnoteža malo pomerila nauštrb psihologije pa otud imam poriv da negde na netu saznam kako su to danci rešili i ćao.sve u svemu. ostajem pri prvobitnoj oceni. malo sam se iznervirao što su holdera iskvarili.

Link to comment

odlgedah i ja

shta ja znam. meni je ovih zadnjih 5 minuta odlichno. samo shto bi bilo gotivno da se to desilo u 7 epizodi. ovako... shto se Holdera tiche, meni je on od pochetka neshto antipatichan. ali da je sad on neshto tu za nekog radio od pochetka chisto sumnjam, jerbo bi to on mnogo ranije sredjivao a ne posle 13 dana. ne ma shanse da cheka 13 dana i da rizikuje da Linden izbushi sluchaj do njegovog saradnika.

Link to comment

Kakvo sranje od season finala! angry.gif Trebalo je da ispostuju danski original u kome je valjda sve reseno na kraju poslednje epizode, a ne ovako... Iskreno, ne znam ni da li cu da gledam drugu sezonu.

Link to comment

I ovo je kao kraj. Bezveze, ne mogu da verujem da će se i druga sezona baviti istim slučajem.

Holder je, zapravo, čovek od poverenja tate senatora Vidmora, kome se nije dopala veza njegove ćerke i Ričmonda i kako najbolje razbucati neku vezu, nego smestiti neprijatelju ubistvo (devojke). Belko kao Džek Rubi je samo bonus.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...