Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

kul, hvala ti :). probaću tako, dvoslojno.neću bataliti ovu moju kremu sigurno, ali pitam zbog mora i sunca uopšte (pegice mi se pojavile tu i tamo :)). šta god drugo da stavim lice se razludi...gledam da ovaj tvoj preparat goes well with Hydramax + active serum, sto sam svojevremeno imala i opet mi nije prijalo, iako divno mirise i jos se divnije nanosi.
nema veze sa hidramaksom ovo. mislim, ide dobro, oni bi da kupis oba ;) ali ovaj sun block mozes preko bilo cega.ima jos takvih, mislim da clarins ima svoj mineralni sun block koji ide preko kreme. i oni ce probati da ti prodaju kremu koja bi isla ispod, ali ti se ne daj :)
Link to comment
ima jos takvih, mislim da clarins ima svoj mineralni sun block koji ide preko kreme. i oni ce probati da ti prodaju kremu koja bi isla ispod, ali ti se ne daj :)
pre par godina imala njihove testere sun block za lice, nisu uopšte bili loši.švrljnuću danas do parfimerija da vidim ovo tvoje pošto je kod nas. i biću karakter. :)@mejdej - ja sam laik, al da li bi dobar i redovan scrub plus mleko imali učinak na guščiju kožu?
Link to comment
pre par godina imala njihove testere sun block za lice, nisu uopšte bili loši.švrljnuću danas do parfimerija da vidim ovo tvoje pošto je kod nas. i biću karakter. :)@mejdej - ja sam laik, al da li bi dobar i redovan scrub plus mleko imali učinak na guščiju kožu?
da, da, preporučuje se skrab svakako. moj omiljeni je od apotekarske kozmetike caudalie sa zrncima kabernea. jedini problem je što ti posle tuširanja kupatilo kandiše na bure od vina, ali ne mari. :) a kad sam brouk ko sada, onda drljam i običan palmolive. u svakom slučaju, poenta je u temeljnoj hidrataciji. ništa one zajebancije sa uljem aragana, već urea...ali i to je dovoljno 3x nedeljno da se ovo sranje ne pojavljuje.
Link to comment
Sta radi taj sun block? Posle svakog letovanja se vratim sa kojim mladezom viska. Treba mi neko sredstvo da pocrnim, a ne izgorim™. Vredi li uzimati beta-karoten?Plus: mogu li nekako da se skinu fleke od sunca?
sun block ce spreciti i da pocrnis - to su one kreme sa najvisim faktorom (u EU 50+), koje u potpunosti sprecavaju da sunce dopre do tebe. one po pravilu prave film. najbolje su varijante koje se prave za bebe - dakle, ako hoces sun block, uzmes nesto za bebe sa faktorom 50+. PT i ja smo ovde pricale o sun block-u za lice, ali za zenu koja zvrlja po gradu i ne bi bas da se namaze tim bebecim sun block-om, jer on ostavlja bele tragove i uopste, pogodan je samo za plazu, planinu i tako neku neobaveznu varijantu. ovaj chanel i clarins mogu bukvalno ispod sminke, zato su tako skupi.ali da, ako kupis sun block ostaces beo, nista od tog tvog plana da pocrnis a ne izgoris.ako hoces da crnis, pocni sa 30+ (EU) par dana, pa spusti na 20+, pa onda na neki nizi nivo zastite i non stop se maži. znam da je dosadno ...za skidanje fleka postoje bleaching kreme, cak u slobodnoj prodaji u srbiji, ali ja to ne bih radila bez dermatologa. odes na spec. pregled, pa neka ti kazu. koliko ja znam, daje se blaga steroidna krema za ozbiljnije fleke, ili krema sa nekom od kiselina (recimo kojic acid), retin A itakoto. al' nemoj sam to da radis.
Link to comment
ovaj chanel i clarins mogu bukvalno ispod sminke, zato su tako skupi.
definitivno padam na devojke koje prodaju kozmetiku a imaju divan ten, tako da je juče odluka pala na diora (plus je jedno 2000 dinara manje cene od chanel proizvoda :) ).kupila dior bronze. rano je da kažem da li me štiti, ali lice mi nije loše reagovalo (naprotiv, divno je pod rukom kad se namaže!). devojka objasnila da hidrira i da nije masno, da su samo neke biljne tvari, i kaže da je super. ima vrlo diskretan a baš lep miris.
Link to comment

kad smo vec kod dior-a meni nema bolje nego njegove diorshow maskare.volim je i cak kad je sveze kupljena, jer ni tad nije previse tecna kao vecina ostalih. :)

Link to comment

Ubedljivo najbolje što sam kupila za umivanje lica je Hauschka Cleansing cream. Utapkava se u kožu, i koža lica posle umivanja nije suva i zategnuta, ta krema podstiče prirodno čišćenje kože. Imam iz linije za mešovitu kožu tonik i kremu i to je dobro, ali ono prvo me je oduševilo.Tkivo ispod očiju mi izgleda zdravije od kad koristim Uriage Peptilys okoloočnu kremu . Ja nemam problem sa podočnjacima već imam neke sitne bele tačkice koje su bile krupnije pre upotrebe te kreme.

Link to comment
  • 3 weeks later...

bioderma atoderm krema, za sve i svakoga osim prevremeno rodjene dece. moze na lice, moze na telo. resava problem suve koze, blazih ekcema, iritacija, you name it. odusevljena sam!

Link to comment
  • 2 weeks later...
bioderma atoderm krema, za sve i svakoga osim prevremeno rodjene dece. moze na lice, moze na telo. resava problem suve koze, blazih ekcema, iritacija, you name it. odusevljena sam!
djeima i poshto?
Link to comment
  • 3 weeks later...

jel vidjate po parfimerijama vichy myokine kremu, ili su zlobnici i nju povukli iz proizvodnje/prodaje kao i nikad prezaljenu purete thermal pjenu za umivanje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...