Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

Back on topic, stigao Prestigio 10.1, Dual Core ARM Cortex A9 Rockchip RK3066 na 1.60 GHz, 16gb, 1280x800 MVA, cijena 26.900 (3G je 33.900 al' sam reshio da mi ne treba 3G)Prvi utisci - super2.
ne treba 3g net :blink:
Link to comment
ne treba 3g net :blink:
Kao sto rekoh
Obzirom da WiFi-ja ima ko šaše, a da i na livadi možeš da napraviš sebi hotspot sa telefona, nije mi se davalo +7k.
za 7000 razlike ima dongle, pa hoće-neće...
Igzektli. Edited by historian
Link to comment

Bilo koji android illi ifone ima hotspot, ps lepo povežen tablet sa internetom koji ti šalje telefonПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Android i iOS telefoni imaju mogucnost da se prikace na internet a da se onda ponasaju kao ruteri za uredjaje koji se prikljuce na njih - tablete, prenosne racunare, druge telefone. Na njih se povezujes WiFi-em, Bluetooth-om, kablom.

Link to comment

to je korisno samo kad ti tablet nema sim karticu za svoj internet (kao sto laptopovi nemaju), nego moze da hvata wi-fi.posto telefonce ima 3G on vuce internet, a pusta svoju wifi mrezu tako sto upalis opciju 'personal hotspot'. ima to negde na network/connectivitiy...(inace, ovako tehnoloski izazvana, sama sam to provalila. nigde nisam procitala! :s_d: )

Edited by MayDay
Link to comment

^^Tako je :) Naravno ne treba zaboraviti da će to dodatno ubiti bateriju na telefonu, koja na većini smartphone telefona prilično kratko traje i bez toga :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

elem daklem. onaj prestigio, koji kupismo za cirka 20 iljada, a nisam zalela taj, no zahvaljujuci juniorovom tuznom pogledu, jer drugog nije bilo, to se 04.01. tako desilo, u gigatronu,.. elem, taj je crkao.druge primjedbe, osim bedne baterije koja je iz treceg paljenja odmah drzala jedva sat i malo preko, sam imala razne, ali one uglavnom potichu od mojih drugih navika i ochekivanja. aparat se danas konachno nepovratno zabagovao i eno ga sedi, sivog ekrana vec sat vremena, ne gasi se, ne pali se. od trenutka kupovine proshlo je tachno mesec i 6 dana.sutra idem tamo da trazim neshto. shta trazim? tj. koja su mi prava. prema ugovoru, oni sada treba verovatno da se bese od popravljanja, a ja se bojim da ne zelim da zadrzim neshto sto je lipsao u drugom, od 24 meseca garancije <_<valjda moram i taj ugovor da prochitam :huh:primam sovjete, jadna :)

Edited by thermal bug
Link to comment

Nisam dovoljno dobro ispratio sve to sa novim zakonom, ali kod tog dela mislim da se nije mnogo menjalo, moraju u roku od 45 dana da ti poprave taj, daju nov ili sa istim ili sličnim karakteristikama, ili da ti vrate pare. Money back no question asked valjda može samo u prvih sedam dana od kupovine. Obavezno navedi sve u opis kvara, ne samo siv ekran nego sve zamerke, trajanje baterije, sve, da ne bude samo fabrički reset/promena softvera. Ukoliko ga šalju na reklamaciju mislim da možeš da tražiš, ali uopšte nisam siguran, da ti samo vrate novac ili da dobiješ baram store credit u tom iznosu. Srećno. Pre odlaska najbolje pročitati zakon jednom.http://www.retailserbia.com/zakoni-propisi/112-srbija-zakon-zastita-potrosacaZanimljiv je deo

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.
iz člana 55.ajde softver, to ne verujem da podleže ovoj odredbi, ali baterija.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...