Jump to content
IGNORED

Dinamo


Luc

Recommended Posts

Aktuelni predsednik Fudbalskog saveza Hrvatske (HNS) Davor Šuker ponovo je izabran na funkciju na današnjoj vanrednoj skupštini te organizacije, a na mesto prvog potpredsednika došao je Zdravko Mamić iz zagrebačkog Dinama. :0.6: 

 

Link to comment

vidis kako se rodjer primirao, znao i on da je protivnik pobedio i da se strateski treba povuci. sa druge strane, mozda je ukapirao da je maminjo najjaca opozicija zokijevom rezimu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nekako mi se čini da će priča Mamića u Dinamu da se vrlo brzo završi. Slabije čitam vesti iz HNL-a i pogledam tek po neki meč, ali mi ovo liči na kraj izrazito dominantnog Dinama. Mamić isključivo zanima novac, a čini mi se da on iz ovog Dinama ne moći još dugo da izvlači novac i da će lični profit početi da bude lični gubitak. Vidim da talentovani igrači iz omladinske škole pokušavaju da mu pobegnu, nema izrazitih talenata što prouzrokuje sve manju cenu za igrače može da postigne, dobar deo sastava čine stranci (koji ne primaju sitan novac)... Ademi, Brozović i Čop su praktično tri jedina hrvatska igrača koji mogu da se prodaju, a oni nemaju kvalitet ni blizu za A reprezentaciju u ovom trenutku (samo Brozović može za U-21), što isto ograničava priliv novca.

 

Addy nije pozvan ni na širi spisak repke za SP koja nema ni prosečan kvalitet niti dubinu na poziciji štopera. Šimunić je tu gde jeste i valjda završava karijeru. Fernandez je otkupljen, a slomili su mu nogu pre par kola. Ovaj štoper Francuz je pokidao ligamente kolena početkom polusezone. Soudani će verovatno biti u sastavu Alžira na SP-u, ali koliko vidim za njega se interesuje donji dom Bundeslige ili timovi druge lige Nemačke. Barceloni je skinuta suspenzija, pa će Halilović otići tamo (za Mamića neočekivano) male pare. Sve se svodi da li će da proizvedu nekog novog Pivarića iz Lokomotive ili eventualno nađu nekog klinca u HNL-u koga mogu da preprodaju za milion do dva više kroz par sezona.

 

Imam utisak da se krug zatvara. Doći će u situaciju Mamić da će morati da izabere ulaganje u Dinamo iz svog džepa sa riskantnim ishodom ili puštanje niz vodu uz maksimalni dobitak i vrlo logično je da će se latiti za drugu opciju.

 

edit. Prilično će ga članstvo u EU Hrvatske koštati mladih igrača, jer više nema monopol nad mladim igračima, koji će sve češće da pale za Evropu, nego da zavise od Mamića.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

nema izrazitih talenata što prouzrokuje sve manju cenu za igrače može da postigne

 

Nemaš pojma, Tata bi Eskimima led prodao.

Link to comment

Nemaš pojma, Tata bi Eskimima led prodao.

 

pa rpodaje im deset godina, sad je vec rutina. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...