Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Nema sumnje da su Murdokovski mediji u (konstantnoj) kampanji protiv ove sadašnje vlade, ali to nema nikakve veze sa mojim fotografskim komentarom iznad. Klimatskom politikom ove vlade nezadovoljan je praktično svako van te vlade, ako se ne računaju organizacije kao što su Business Council of Australia i sl. Ne pratim baš mnogo vesti, ali vidim da je čak i deo ALP članstva nezadovoljan. Takođe mi je majca sa natpisom Rio Tinto zasmetala kao i nekome kome sad ti isti u Jadru raskopavaju tatkovinu, a da ne pominjem eksplodiranje 46000 godine starog aboridžinskog lokaliteta...

 

Nema nikakve potrebe da braniš jednu vandalsku (ekološki i kulturno) kompaniju, kao i premijera koji se zarekao da gotovo svakdonevno dokaže kako je anti-woke, pošto očito veruje da mu je to pobednički štih. (U neku ruku je normalno da se prilikom posete kompaniji nosi njihova high vis uniforma, ali on je PM i može da nosi šta on hoće, a drugo RT nije tek bilo kakva kompanija, nego je globalni i lokalni simbol pomahnitalog ekstraktivizma.)

Edited by Indy
Link to comment

Ja se kladim da ovaj stojko ima neki veoma opipljiv finansijski interes vezan za Albo & Co. jer čak ni on nije toliko tup da bude stranački dron kakvim se ovde predstavlja. 

Link to comment

Nemoj da diraš G&S, on je uvek bio cool lik. Inače sam upravo sad imao silnu raspravu na Threads (haha, i to postoji) sa nekima koji još srčanije brane Albanezea. Njihova glavna teza je da je normalno, po OH&S, da mora da se nosi ta majca na teritoriji rudnika. Što bi bilo ubedljivije da pored Alboa ne stoji neka žena u običnoj odeći. OH&S jeste važan da se ispoštuje, ali je isto važno da se demonstrira da te kompanija ne poseduje. Ja ne znam kako to da objasnim ljudima, štaviše sam u bunilu da to uopšte mora da se objašnjava.

Link to comment
4 minutes ago, noskich said:

Prosek je toliko u Sidneju sada. Ima cak i od 900-1000 pa do nekih 1400 u bankama, u vrlo izuzetnim slucajevima moze da ide do 1500-1600, ali je rec o veoma retkim slucajevima. 

Za neupucene - rec je o radu po ugovoru o delu. Za permanent zaposlene je plata znacajno manja, od 50% pa na vise.

I jos jednom rec je o Sidneju, za manje gradove ide jos na dole. I naravno na ove iznose ide i maksimalan porez od 45%.

Cisto da pojasnimo.

 

Ali poenta nije u plati, poenta je u odnosu te plate prema troskovima zivljenja.

Usput, kuća je koštala više od $500k 😘

Link to comment
Just now, dragance said:

Usput, kuća je koštala više od $500k 😘

Jos jedanput nebitno je koliko je kostala, poenta je u tome da sada kosta cirka 3 puta vise. A da se plata povecala za oko 20%. 

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Kriptovalute se kradu kada ti uvedu totalne sankcije na bilo kakvu trgovinu i zabranu rada u inostranstvu tvojim gradjanima. 

Zato konjaka, kavijara i cigara ima za debelog koliko mu salo ište.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Jos jedanput nebitno je koliko je kostala, poenta je u tome da sada kosta cirka 3 puta vise. A da se plata povecala za oko 20%. 

Ne košta 3 puta više. Moja nije. 

Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Zato konjaka, kavijara i cigara ima za debelog koliko mu salo ište.

Kim je malo dete za belosvetske plutokrate. 

3 minutes ago, dragance said:

Ne košta 3 puta više. Moja nije. 

Nebitan si ti i tvoja kuca, bitno je da u proseku novom imigrantu ce biti najmanje oko dva i po puta teze da kupi kucu nego sto je tebi bilo. Po default podesavanjima. Takve ti savetujes da idu u Vankuver. A ja bih da cuju malo i drugu stranu price da se ne bi za..bali.

Edited by noskich
Link to comment
6 minutes ago, dragance said:

Ne lupaj više, leba ti. Ti samo nećeš konkurenciju jer te je strah. Kupio kuću u gotovini i zajebao se? :D 

Strah od cega? Ja u Australiji imam lokalno iskustvo od 13 godina. Kako bi mene neki mladjan ubogi imigrant mogao da ugrozi?

 

Pre 20 godina u Australiji se drzavljanstvo dobijalo za dve godine. Sada je teoretski 5, a u praksi duze jer se ceka na ceremoniju dodele drzavljanstva.

 

Tada si mogao da dodjes sa PR-om dodeljenim u Beogradu i da po sletanju u Australiju se prijavis za socijalnu pomoc. Sada se na socijalnu pomoc ceka 4 godina nakon dolaska u zemlju.

 

U bukvalno svakom smislu je daleko gore nego sto je bilo, ali ok, ti ako hoces da nastavis da savetujes imigrante da dolaze ovamo, ja cu nastaviti da im predocavam situaciju u kojoj ce se naci na terenu...

  • Haha 2
Link to comment
19 minutes ago, noskich said:

Kako bi mene neki mladjan ubogi imigrant mogao da ugrozi?

:D

 

Tako što su pošteniji prema okolini u koju dolaze da ostvare novi početak, a sigurno su i stručniji čim im daju vizu.

 

To za “čekanje ceremonije” je baš tako, ceremonijalno, a sasvim dobro živiš i sa full residency - bez državljanstva.

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, dragance said:

Već ima tema “Dobro plata, dobro mesto…”

Slažem se.

 

Bezobrazno je odvraćati druge od dolaska u Australiju zbog ličnog računa, i to ne sme ostati bez odgovora - zbog drugih koji bi da odu van.

Pogledaj malo redosled tih postova, prvi koji je bio krenuo sa prozivkama si ti.

 

A da li će neko doći ovde ili ne meni ni u džep ni iz džepa. Samo mislim da je bitno da čuju o situaciji na terenu. 

I upravo je bezobrazno paliti masu da je Vankuver odlična lokacija za imigraciju: 

 

https://vancouversun.com/news/local-news/vancouver-third-least-affordable-city-demographia

 

Vancouver is the third least-affordable city in the world: Survey

Vancouver, which placed second last year, was bumped by Sydney into the No. 3 spot this year, according to the Demographia survey.

Edited by noskich
Link to comment

Vankuver je fantastican grad. Nekretnine jesu skupe, ali opet imas gde da zivis malo dalje, a i remote je prilicno dobro rasiren nakon kovida.

To sto ti hoces da zivis u samom centru grada, na najboljoj lokaciji, 50 metara hoda od posla i da ne platis nista je samo do tebe i tvog osecaja da ti svi nesto duguju.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...