Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

53 minutes ago, noskich said:

Ti bi mogao da se preselis u demokracki ROK pa da prestanes da kukumavcis o Srbiji. Iliti - take your own advice.

PS i da nam pokažeš kako se lepo tamo živi.

 

Lol kakve to veze ima, ja nisam Korejac, niti sam ikad tvrdio da je ROK raj za strance, biće da si nešto pomešao. :)

Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Lol kakve to veze ima, ja nisam Korejac, niti sam ikad tvrdio da je ROK raj za strance, biće da si nešto pomešao. :)

Pa zbog lepše polovine.

Link to comment
16 hours ago, dragance said:


Pa usvojeno je. Nije dovoljno, 15% - dok je u delovima Londona 25%.

 

Edit: za noskicha to nije dovoljno, jer on hoće u skupe delove grada pored mora.

Da li su nekretnine u velikim AU gradovima dostupnije srednjoj klasi danas ili pre 20 godina ?

 

Edited by brusli
Link to comment
17 hours ago, noskich said:

Ma svi u Kanadi i Australiji koji nisu kupili kuću pre 10 godina kao ti mogu gradjanima DPRK samo da zavide na njihovom garantovanom stanarskom pravu za sve.

 

Kakvom podrškom? Više beskućnika po glavi stanovnika nego u Srbiji, socijala je crkavica sa kojom ne možeš ništa da iznajmis, ljudi spavaju na podovima bolnica i čekaju na specijaliste po pola godine i duže dok se droga valja po školama.

 

Za prirodne lepote - uvek je bilo jeftinije da odletis van i imaš odmor u inostranstvu jer ako hoćes da se odmaras u zemlji - spremi se za jedne od najviših cena na svetu. To ne može svako da priušti. Trebaju ti letovi, hoteli, iznajmljena kola jer do tih lepota nema javnog prevoza. Hrana preskupa i usluge. Vrlo lako trosis 1000 dolara po danu.

 

 

 


Prvo je bilo pre 20 godina, sada su smanjio na 10. Moja je pre 7 i kusur godina. Samo ti pomeraj stative. A za trošenje 1k na dan, pa je-bo-te :D 

 

I još kažeš drugom “take tour own advice” :hail: :D 

Link to comment
6 hours ago, noskich said:

Pa zbog lepše polovine.

 

Opet, kakve to veze ima. Jugoistočna Azija je poslednje mesto na svetu gde bih tražio posao, to je ekstra mesto samo u tvojim pričama :laugh:

Link to comment

Naravno, pitanje je za sve zemlje (Zapada), ali ovde se pominje AU.

Misli se na solidan kraj u velikom gradu (Sidnej, Melburn, Brizbejn, Adelejd), znaci nista luksuz, Dedinje itd, ali da nije ni neki slam.

Kuca/stan iste velicine kao pre 20 godina.

 

Link to comment
2 minutes ago, brusli said:

Naravno, pitanje je za sve zemlje (Zapada), ali ovde se pominje AU.

Misli se na solidan kraj u velikom gradu (Sidnej, Melburn, Brizbejn, Adelejd), znaci nista luksuz, Dedinje itd, ali da nije ni neki slam.

Kuca/stan iste velicine kao pre 20 godina.

 

 

Skoro isto

 

Which capital city has achieved the most median house price growth over the past 20 years?
Capital city Median Est. House Price Change March 2002 to December 2022
Canberra 4.08
Brisbane 4.05
Melbourne 3.49
Sydney 3.48
Link to comment
10 hours ago, noskich said:

Čekaj ti pre reče da ja hoću da živim u centru, sad ga prebaci pored mora. Pa odluči se gde hoću da živim pa da znam.

 

Mozes mozda da obmanjujes druge, mene i ostale iz kraja - ne. Centar Sidneja je pored mora.

Link to comment
11 minutes ago, dragance said:

 

Skoro isto

 

Which capital city has achieved the most median house price growth over the past 20 years?
Capital city Median Est. House Price Change March 2002 to December 2022
Canberra 4.08
Brisbane 4.05
Melbourne 3.49
Sydney 3.48

Sta pokazuje ova tabela, da su cene 4 puta vece ?

 

Link to comment
5 minutes ago, brusli said:

Sta pokazuje ova tabela, da su cene 4 puta vece ?

 

edit: nisu procenti, vec tacno to - da su 3-4 puta skuplje.

znaci nije skoro isto, iznad inflacije je, ali je slicna situacija kao i drugde.

Edited by dragance
Link to comment

To je začarani krug. Pre 40 godina je bila novogradnja, manje je ljudi bilo, kuće su bile po današnjim standardima “jeftine”, ali je zato kamata bila 15-20%.
 

Kriviti bejbi bumere ili one koji su stigli pre noskicha pa on nije mogao da se opari je druga priča. Rekao sam kako napraviti pristupačnije cene. Niko neće da mu padne cena postojece nekretnine, ali praviti jeftinije je moguće.

Edited by dragance
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...