Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Evo malo za mog stojka, sendvicari u Australiji pored sendvica dobijaju i rostilj i salatu tako sto dele australijsku verziju "sigurnog glasa" to jest uputstva kako glasati za Laburisticku partiju. Bez zezanja, daju vam papir na kojem pisu uputstva, korak 1, korak 2, korak 3, onda zaokruzite ovo prvo, pa zaokruzite ono drugo, pa trece... I tako neki senilni ili manje inteligentni slede uputstva na papiru misleci da to tako mora...

 

A posto ko ne glasa mora da plati kaznu od 100-150 dolara, onda najveca sirotinja mora pod obavezno to da radi. I tu se ubacuju sendvicari koji im "olaksavaju" komplikovani izborni proces.

 

Sendvic-1.jpg

Sendvic-2.jpg

 

57471728_1049719535222029_15869907637643

 

I opet... nema razlike u odjevanju

Edited by noskich
Link to comment
On 9. 2. 2023. at 15:47, Moracikus said:

Mislim da je trenutno nevjerovatan dobar trenutak za Noskicha da kupi nesto.

 

Dok inflacija divlja, nekretnine su pale 10-15%. Ko ima dovoljno kesha i dobru platu je uvijek u prednosti ali sada to dolazi izuzetno do izrazaja.

 

Gledano na neki period od 10g u buducnost profit je zagarantovan. Inflacija ce da padne, kamatne stope takodje and nekretnine idu u nebo.

 

Sad ili nikad druskane.

 

Nekretnine su pale 10% nakon sto su tokom Kovida porasle 30-35%. 

Link to comment
11 hours ago, noskich said:

Evo malo za mog stojka, sendvicari u Australiji pored sendvica dobijaju i rostilj i salatu tako sto dele australijsku verziju "sigurnog glasa" to jest uputstva kako glasati za Laburisticku partiju. Bez zezanja, daju vam papir na kojem pisu uputstva, korak 1, korak 2, korak 3, onda zaokruzite ovo prvo, pa zaokruzite ono drugo, pa trece... I tako neki senilni ili manje inteligentni slede uputstva na papiru misleci da to tako mora...

 

A posto ko ne glasa mora da plati kaznu od 100-150 dolara, onda najveca sirotinja mora pod obavezno to da radi. I tu se ubacuju sendvicari koji im "olaksavaju" komplikovani izborni proces.

 

Sendvic-1.jpg

Sendvic-2.jpg

 

57471728_1049719535222029_15869907637643

 

I opet... nema razlike u odjevanju

... a tebi se moj stojko opet toliko osladio pa ga ne ispuštaš iz usta - i samo potvrđuješ da je onaj ko tvrdi da je svejetoisto ili glup ili bezobrazan. Šta bi sa onim vidojem što si postovao nakon izbora prole godine u maju, već si zaboravio? Samo napred junače.

 

SaE

  • -1 1
Link to comment
2 hours ago, Gojko & Stojko said:

... a tebi se moj stojko opet toliko osladio pa ga ne ispuštaš iz usta - i samo potvrđuješ da je onaj ko tvrdi da je svejetoisto ili glup ili bezobrazan. Šta bi sa onim vidojem što si postovao nakon izbora prole godine u maju, već si zaboravio? Samo napred junače.

 

SaE

 

Dobro da si pitao, evo moj stojko follow-up tog videa od prosle godine:

 

I opet... nema razlike u odjevanju

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

 

Dobro da si pitao, evo moj stojko follow-up tog videa od prosle godine:

 

I opet... nema razlike u odjevanju

... i dalje ti se moj stojko opet toliko osladio pa ga ne ispuštaš iz usta - a stavljajući ovaj video i tvrdeći da je svejetoisto pokazuješ da se kod tebe ne radi o "ili", nego o "i". Jesi li ti uopšte pogledao ovog vidojea? I uopšte, jesi li pogledao išta oko sebe za ovih devet meseci od izbora, ili su ti junačke misli kompletno u Severnoj Koreji ili na Tajlandu, gde je već taj raj koji te čeka?

 

SaE

  • -1 1
Link to comment
3 hours ago, red star forever said:

 

 

Neka, neka, premijer nam je obecao jedan milion novih kuca. A ko ce da ih sagradi ne zna ni on sam. 

 

https://www.macrobusiness.com.au/2023/02/albos-one-million-homes-promise-a-delusional-fantasy/

 

Master Builders Australia (MBA) CEO Denita Wawn says the nation’s construction industry is not building enough new homes to meet demand.

 

The MBA has forecast that just 169,630 new homes will be built nationwide in 2022-23, well below the 200,000 that are needed each year to meet population demand.

The MBA does not expect the annual new home build to reach the 200,000 threshold until 2026-27. The MBA’s forecasts cast doubt on the Albanese Government’s target of one million new homes in the five years from July 2024.

 

Edited by noskich
Link to comment
21 minutes ago, dragance said:

Lepo od tebe. Nije te malo blam? Bar si mogao da joj kažeš da ima Māori prezime i da je Waitangi Day prošao. I ti bi tako da privučeš strance u Srbiju?

 

Pa pazi, kakvo pitanje - takav i odgovor. To kao kad bi Srbin hteo da slavi Sretenje u Japanu. Mozes misliti kakav bi to lik trebao da bude pa da mu takvo nesto padne na pamet. Po meni dovoljan razlog za ismevanje. 

 

Takvi nam ne trebaju. Ipak treba zadrzati neki minimum kriterijuma...

Edited by noskich
Link to comment

Aj ne lupaj. U stranoj sredini se svako snalazi kako zna. Neki upiju sredinu, neki se plaše ili su introvertni. Samo im treba neka podrška. No to više govori o tebi - što baš i nije novina na ovom forumu. 

  • -1 1
Link to comment

Cesto sam na ovom forumu pisao da od silnog poreza koji sam platio jedino sto sam dobio su besplatni pregledi kod doktora opste prakse.

E sad vise nema ni to: https://www.smh.com.au/politics/federal/why-has-my-doctor-stopped-bulk-billing-the-medicare-overhaul-explained-20230130-p5cgj1.html

 

Why has your doctor stopped bulk-billing?
For the first time in Medicare’s history, the average gap fee is greater than the rebate for a standard GP visit. Why? And what’s the fix?

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...