Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 

OK, tačno je da Microburbs nema nove informacije o cenama nekretnina - evo ovaj sajt ima novije podatke (i vrlo interesantne top 10 liste), Kabramata i dalje ima mnogo manje kriminala ne samo od moje okoline blizu centra grada, nego i od dosta daljih bogatih krajeva koji nemaju veze sa CBD. Uopšte ti je Kabramata loš primer za kriminal, tj. obrnut je primer, za to kako neko mesto može da napreduje u jednoj generaciji.

 

SaE

Link to comment

Video sam i ovo pre. 408 predgradja u Sidneju od kojih je Kabramata na 11 mestu total crimes i to je tebi malo?

Od prvh 10 su iskljucivo sirotinjska predgradja plus CBD (Haymarket i Surry Hills) i Paramata kao drugi CBD Sidneja. 

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment

 

Opet se praviš lud - po glavi stanovnika što je mnogo verodostojnija statistika, Kabramata je na šezdesetom mestu sa 0.18%. Hejmarket je po glavi stanovnika treći, a više predgrađa iz moje okoline je daleko ispred Kabramate.

 

SaE

Link to comment
3 hours ago, Gojko & Stojko said:

 

Opet se praviš lud - po glavi stanovnika što je mnogo verodostojnija statistika, Kabramata je na šezdesetom mestu sa 0.18%. Hejmarket je po glavi stanovnika treći, a više predgrađa iz moje okoline je daleko ispred Kabramate.

 

SaE

 

Cekaj, ti kada zivis negde je li ti bitno koliko ima brojcano kriminala u tvom kraju uopste ili ti je ok da ima mnogo ubistava, pljacki, droge itd. ali malo po glavi stanovnika? 

To po glavi stanovnika moze da bude validan podatak za celu zemlju ili grad, ne za predgradje u kojem zivis a koje je 4.5 kilometara kvadratna a ima 4 i po hiljade kriminalnih prekrsaja godisnje (Kabramata). To sto je za Vijetnamce uobicajno da zive po tri generacije u istoj kuci i time zestoko dizu na gore statistiku broja stanovnika to je sasvim druga stvar.

Ja kada izadjem na ulicu ili kada mi dete hoda ulicom u kraju hocu da znam koja je verovatnoca da ce meni ili njemu nesto da se desi, a sa tolikim brojem prekrsaja bogami verovatnoca je velika da ce se nekom desiti, i to mozda bas nama. 

 

Hejmarket je deo CBD-ja, evo ko ne zna Sidnej neka vidi gde je: 

thumbnail?mid=1JWGfZ3ivXmOVw85CZpQyhEb5H

 

Potpuno je uobicajno bilo gde na svetu da je u CBD, to jest centru grada i u uzem krugu oko centra, velika koncentracija ljudi i time ima vise kriminala. Znaci nije rec o broju stanovnika, vec o ljudima koji u CBD i oko njega dolaze da rade i u nocni zivot. Tako da ne mozes porediti predgradje i CBD i oko CBD-ja nikako. Jel treba da se crta da stotine hiljada ljudi svakodnevno dolaze u CBD i danju i nocu? Tako da je podatak o broju stanovnika potpuno irelevantan.

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment

 

Naprotiv, vrlo je bitan za uvid o tome koliki je kriminal u kraju o kome se radi, nevezano za to da li je CBD Ili ne. Kada na sajtu koji sam preneo sortiraš predgrađa po stopi kriminala po glavi stanovnika dobiješ pravi uvid o tome koliko je kraj bezbedan, i za čitav Sidnej je taman kako treba, od deset krajeva u vrhu šest je daleko od centra. Ti si se uhvatio za Kabramatu  zbog problema iz osamdesetih i devedesetih i postavio dva linka a da nisi ni pročitao članak iz NYT do kraja ni pogledao video sa YT i pročitao komentare - vrlo je jasno da je danas situacija tamo drastično različita. Za razliku od Kabramate Redfern iz mog susedstva je još uvek u vrhu sa skoro tri puta većom stopom kriminala od Kabramate, iako je i za njega ogromna razlika od toga kako je izgledao pre dvadeset godina što znam iz sopstvenog iskustva, ovo sada je u odnosu na veći deo severne Amerike i zapadne Evrope kao Diznilend, i ja i deca šetamo tu ulicom skoro svakog dana. Ali ako ti je reper Severna Koreja onda je i to prevelik rizik, tako da s te strane to što propovedaš ima smisla.

 

SaE

Link to comment

Ne moze se direktno porediti broj stanovnika nekog predgradja spavaone sa delom grada koje vrvi od turista, puno je AirBNB-a i hostela i ima veliku koncentraciju ljudi koji u njemu ne zive, vec tu rade, izlaze nocu ili borave privremeno kao turisti. Na papiru takav frekventni kraj ima veoma mali broj stanovnika koji su na tim adresama prijavljeni, a u praksi su ulice pune ljudi. Isto kao sto ne moze da se direktno poredi neki mali deo grada gde zive penzioneri u prizemnim kucama, gustina naseljenosti je izuzetno mala sa predgradjem koje je puno zgrada i time ima daleko veci broj stanovnika. Ukratko u ovom slucaju broj stanovnika koji trajno zive na odredjenoj adresi je misleading informacija kada se upari sa stopom kriminala.

 

Procitao sam clanak i odgledao video, kao sto sam napisao iznad, vise ne moze da se kupi heroin na ulici na izvolte i nema pucnjava nocu na sve strane, ali je i dalje rec o kraju koji se ne moze nazvati lepim i idealnim za porodice. U poredjenju sa ostalim delovima grada, i dalje je pri samom dnu po atraktivnosti. Kao sto i ti sam nisi odgovorio na pitanje da li bi ikada ziveo u Kabramati, cutanje je odobravanje, znaci ne bi. Tamo zivi ko mora, ko ne moze da priusti vise, kao i Vijetnamci/Kinezi/Kmeri/Thai koji hoce da budu blizu svojih i to je uglavnom to.

Edited by noskich
Link to comment
On 10.1.2023. at 12:41, noskich said:

Ne moze se direktno porediti broj stanovnika nekog predgradja spavaone sa delom grada koje vrvi od turista, puno je AirBNB-a i hostela i ima veliku koncentraciju ljudi koji u njemu ne zive, vec tu rade, izlaze nocu ili borave privremeno kao turisti. Na papiru takav frekventni kraj ima veoma mali broj stanovnika koji su na tim adresama prijavljeni, a u praksi su ulice pune ljudi. Isto kao sto ne moze da se direktno poredi neki mali deo grada gde zive penzioneri u prizemnim kucama, gustina naseljenosti je izuzetno mala sa predgradjem koje je puno zgrada i time ima daleko veci broj stanovnika. Ukratko u ovom slucaju broj stanovnika koji trajno zive na odredjenoj adresi je misleading informacija kada se upari sa stopom kriminala.

 

Procitao sam clanak i odgledao video, kao sto sam napisao iznad, vise ne moze da se kupi heroin na ulici na izvolte i nema pucnjava nocu na sve strane, ali je i dalje rec o kraju koji se ne moze nazvati lepim i idealnim za porodice. U poredjenju sa ostalim delovima grada, i dalje je pri samom dnu po atraktivnosti. Kao sto i ti sam nisi odgovorio na pitanje da li bi ikada ziveo u Kabramati, cutanje je odobravanje, znaci ne bi. Tamo zivi ko mora, ko ne moze da priusti vise, kao i Vijetnamci/Kinezi/Kmeri/Thai koji hoce da budu blizu svojih i to je uglavnom to.

Pitao si me da li bih tamo živeo insistirajući na kriminalu i prilažući članak gde je reporter NYT nazvao Kabramatu ratnom zonom, bez ikakve ograde da se to odnosi na period od pre skoro trideset godina, meni i dalje izgleda da kada si postavio YT video da ga nisi ni odgledao do kraja, ništa neobično za tebe i tvoje tlapnje. Ja živim tamo gde mi odgovara, iako je stopa kriminala veća nego u Kabramati, i ne bih išao na neka druga "sigurnija" mesta na koja bi se ti sutra preselio da možeš.

 

Što se tiče naroda i narodnosti Kabramate, nisu samo tamošnji Kmeri i Tajlanđani ludi što ne poslušaju tvoj savet i vrate se u zavičaj da žive kao carevi dok ih lokalci tetoše za male pare, ima tamo i našeg sveta, ništa im ne fali, naprotiv - ovo je ona crkva koju sam pominjao ranije.

 

82-glavna-vav-5-696x522.jpg

 

I srpski đaci u Kabramati

Svečano je bilo i u svim srpskim svetinjama u Australiji, a posebno u Sabornom hramu Svetog velikomučenika Georgija u sidnejskom kvartu Kabramata, gde su svetu liturgiju služili protojereji stavrofori Vladislav Đorđević i Nikola Bilić, kao i đakon Miloš Raketić, sekretar Eparhije, dok su pevnicu držali otac Đuro, Darija i njen nadaleko poznati hor. Vavedenje se u narodu naziva i Sveta Prečista, smatra se posebno ženskim praznikom, pa otuda i veliki broj žena koje su toga dana ispunile hram u Kabramati.

 

...

 

SaE

Link to comment

Lepo je to sto ti zivis kako tebi odgovara, ali eto ima masa ljudi koja to ne moze, vec zivi kako mora. 

Ne da ne mogu vise da kupe, cak i u najludjim snovima, vec vise ne mogu ni da iznajme:

 

https://www.news.com.au/national/nsw-act/news/insane-footage-shows-150-people-queuing-to-view-sydney-rental/news-story/f3ea7ab94a49e8587944781396db74db

 

‘Insane’ footage shows 150 people queuing to view Sydney rental

  • Haha 1
Link to comment

Jedno vreme su na nekom forumu o imigraciji u USA i Kanadu likovi trolovali kako bi se rado vratili iz tog legla izrabljivanja ali da, nažalost, nemaju pare za avio kartu [emoji3][emoji3][emoji3]

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

https://debtsolutions.bdo.ca/press-and-media/bdo-affordability-index-2022/

 

Retirement savings, discretionary spending plunge as more Canadians struggle to afford anything beyond essentials

 

(54%) say they’re living paycheque to paycheque, 42% say their debt has become overwhelming

 

(35%) say it’s challenging to feed themselves and their family, while 52% find it difficult to afford transportation. 

Edited by noskich
Link to comment

Premijer NSW i braca mu mafijaska porodica kao Vucic i bratic:

https://kangaroocourtofaustralia.com/2022/07/10/nsw-premier-dominic-perrottets-crime-family-which-includes-brothers-jean-claude-and-money-launderer-charles-exposed/

 

NSW Premier Dominic Perrottet’s crime family, which includes brothers Jean-Claude and money launderer Charles, exposed

Da podsetim da i prethodna premijerka NSW je dala otkaz kada je pokrenuta istraga protiv nje o korupciji.

 

NEMA RAZLIKE U ODJEVANJU!!

Link to comment

U Srbiji neki misle da se tranzicioni sistem korumpirao, da je to zato sto su Srbi mnogo los narod.

Nista nemojte da se brinete! Dobili ste original demokraciju i ljucka prava poslednju verziju! Updatovano na istu verziju kao na zapadu. Nema lazi, nema prevare, nista jeftina kopija.

Pa uzivajte rajo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...