Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

4 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ovo sam preskočio, otkud ti tako osetljiv na rasizam pa navijaš za Edijeve Svrake? 'Ajde čak i da preskočimo rasizam i Edijevu skorašnju ostavku na koju je bio prinuđen, ali Edi je i bez toga tako odvratan lik sa Milionera i ostatka medijske karijere da bar ja ne bih navijao za klub čiji je on predsednik.

 

Eddie je odvratan lik, ali Eddie ≠ Magpies. Kakav ti je to intelektualno-analizatorski pristup navijanju, tužno je to. Izgleda da nisi razumeo moj Partizan hint, pa da pojasnim. Meni dede i tata rekli da navijam za Partizan i gotovo, nisam im tražio sales pitch sa posebnim osvrtom na odvratnog lika Franju. Kada sam došao u Australiju krenuo sam da gledam koji footy klubovi postoje, došao do

 

149px-Collingwood_Football_Club_Logo_(20

 

i gotovo :)

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

 

Eddie je odvratan lik, ali Eddie ≠ Magpies. Kakav ti je to intelektualno-analizatorski pristup navijanju, tužno je to. Izgleda da nisi razumeo moj Partizan hint, pa da pojasnim. Meni dede i tata rekli da navijam za Partizan i gotovo, nisam im tražio sales pitch sa posebnim osvrtom na odvratnog lika Franju. Kada sam došao u Australiju krenuo sam da gledam koji footy klubovi postoje, došao do

 

149px-Collingwood_Football_Club_Logo_(20

 

i gotovo :)

Razumeo sam tvoju asocijaciju, ali sam ubacio peckanje kao za wetbacks - nema problema. I meni se po lokalu podesilo da "navijam" za Labudove kad uopšte pratim AFL, slučajno se i to poklapa sa bojama iz majčice :cool:

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
Razumeo sam tvoju asocijaciju, ali sam ubacio peckanje kao za wetbacks - nema problema. I meni se po lokalu podesilo da "navijam" za Labudove kad uopšte pratim AFL, slučajno se i to poklapa sa bojama iz majčice :cool:
 
SaE
I? Koji je bio klub u matici, Vojvodina ili čerga (da izvine @peralozac na politički nekorektnom izrazu [emoji846])?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Izgleda da su reshili da otvore bazene sutra??! 

2 sata max, svlacionice ne rade uopste a grupe 'do 5 vakcinisanih' i 'do 2 nevakcinisana'...

A sta mi sirotinja, sto ne znamo da plivamo, da radimo, pitam ja vas...

Link to comment
On 25.9.2021. at 20:04, noskich said:

Evo sta je djetic napisao, a moj stojko aminovao. Oni. A moj stojko na to salje link ka sajtu gde se identifikuje koji su to oni, ko to tamo zivi i siri Kovid. 

Puno saradjujem sa Libancima posto radim u gradjevinskom sektoru i oni mi bez ikakvog ustezanja isto potvrdjuju.

Oba dugotrajna zimska lockdowna,onaj 2020 i ovaj 2021 su pocela u istoj skoli AlTaqwa College.

Oni zive u velikim zajednicima i naredbe VIC vlasti im nisu prioritet. Posjecuju se bez ikakvih ustezanja i nema sanse da oni ne posjete majku, sestru, tetku... svakih par dana.

Jednostavno tako zive i u znacajnom procentu se ne drze mjera kucnih posjeta koji su apsolutno glavni izvor sirenja virusa.

Isto bi radili i mi Balkanci da smo tako povezani kao zajednica.

Link to comment

Kratka drama "Policijska brutalnost u doba korone", zasnovana na istinitom događaju od pre dva sata.

Prolog: Plaža na jugu Melburna. Zalazak sunca. More bez talasa. Mol sa pecarošima i šetačima. Četri policajca. Dva nemaskirana građanina poreklom iz saksije idu nasuprot policiji. Dva građanina poreklom iz Srbije idu iza policije i posmatraju.

Čin 1.
Policija: Dobar dan.
Građani iz saksije: (u pola glasa) dobar dan.
Policija: da li imate maske?
Građani iz saksije: nemamo, jel moraju da se nose?
Policija: da, moraju da se nose osim ako ne trčite ili džogirate ili se bavite drugim sportom dok ste napolju.
Građani iz saksije: ok, nismo znali.
Policija: ok.

Svako nastavlja svojim putem. Građani poreklom iz Srbije se melanholično prisećaju 90ih u Beogradu.

Spušta se zavesa.

Kraj.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

 

Dozvoljeni piknik u doba lokdauna - bez maske na ćebićima u parku u grupama od pet, vikend izdanje od juče. Još dve nedelje do zelene grane ...

 

pN5l4Sx.jpg

 

HafWvut.jpg

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

Evo pretekosmo NSW i opet ispali ovce za sisanje naseg Chaiman-a

1. Duzi i zesci lockdown od njih, pod izgovorom da izbjegnemo njihov scenario

2. Kasnimo za vakcinacijom oko 2 nedjelje u odnosu na njih

3. Izlazimo iz lockdowna 4 nedjelje poslije njih

4. Jos nema ni govora o tome kada cemo kao duplo vakcinisani moci da podjemo na Balkan da vidimo svoje nerodjenije dok vi u SYD mozete vec da bukirate karte.

5. Spasili smo par stotina antivaksera koji ako do sada nisu promjenili misljenje ce ionako da nadrljaju.

 

Svaka cast Brett & Dan. Ne sumnjam da ce armija obozovalaca ostati vjerna do kraja.

Link to comment
3 hours ago, Gojko & Stojko said:

Ko živi u Šepartonu?

 

SaE

Ja se bas iznenadio kad sam cuo da tamo ima migranata uopste. Moguce da su Jarani rasirili bolest tamo.

Znam da su Makedonci izazvali onaj dvonedjeljni lockdown pocetkom juna. Neki Bratko bio bolestan 7 dana i nije se testirao dok mu se neki rodjak uredno javio na PCR.

Ipak, sve ostalo na 80tak slucajeva. Mozda bi bilo i vise da je bila Delta.

Link to comment

Još samo malo NSW. Interesantno je da su pojedine opštine na širem području Sidneja već uveliko prešle 90% prve doze, dok dobar dio Gojkovog komšiluka i dalje sjedi na ogradi i obara nam prosjek? [emoji6] Moguće je i da evidencija nije na nivou, jer cijenim da je upravo iz strogog centra grada i okolice najveći broj ljudi iselio u posljednjih 18 mjeseci. Mahom studenata i mladih sa raznoraznim privremenim vizama. Isto pomislim i kad vidim niske procente u npr. Randwicku. Zlonamjerni bi rekli, to je zato što nisu bili ucjenjeni kao neki zapadniji dijelovi grada. A žitelji Hornsby-ija jamačno jesu.

Neki ljudi s posla porijeklom iz UK već uveliko rezervišu avio karte za božićne praznike, ja sam ipak odlučio da sačekamo juli mjesec, red je i booster da se isproba. Što je sigurno - sigurno... Ako je išta sigurno.

Sent from my CPH2025 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...