Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 
Nisam znao da je ovaj Setka naš Šetka, kockasti - i da mu se sad obija o glavu dvostruka igra. Za razliku od Srba ovde po kojima Gledis uvodi fašizam, po Hrvatima u Viktoriji je Den uveo komunizam:

Inside the insurrection: Why construction workers took to the street

...
 
Long-time left-wing activists complain that Mr Setka has surrounded himself instead with a patronage network of shop stewards who are often related to him or, like him, from the Croatian community.
 
Many are, in fact, fiercely anti-communist and right-wing, with their families having fled Tito’s Yugoslavia. One Setka supporter attended a stewards’ meeting last year with a sticker on his car of a Croatian army division which fought alongside the Nazis in the 1940s.
 
And among these groups, anti-vax sentiment is rife.
 
651a6271d3fe7217b53fa8b905ad9c902ca6e1da
 
Over months, Mr Setka has been forced to play a delicate game, supporting vaccines publicly while some of his members, and strongest supporters, wanted to fight any push to make the jab mandatory.
 
...
 
One protester on Monday caught the mood, shouting at Mr Setka that they were the ones who paid his wages, and referring to “fighting for our freedom in Croatia”.
 
“Those boys fought against communism. Now we are staring down the barrel of communism again,” the man yelled. “No f---ing c--- is going to put a vaccine inside me.”
 
 
SaE
Takođe je zanimljivo da u razmaku od nekoliko dana čujemo vrlo oštru retoriku prema demonstrantima. Prvo je premijer WA relativno mirne demonstrante u Pertu nazvao fašistima, nacistima i ultra desničarima (u poređenju sa ovim budalama iz Melburna, u Pertu se nije desio protest nego likovna kolonija).

Nekoliko dana kasnije kada je došlo do ove frke ispred sindikata vrli predsednik sindikata Setka je upotrebio sličan rečnik plus ih je nazvao pijanicama a dan kasnije je sličan rečnik upotrebila (sindikalni funkcioner) Sally Mcmannus.

Zatim se istakao donedavni vršilac dužnosti premijera Viktorije, Merlino, nazvavši ih "thugs" a čini mi se da je najblaži bio "diktator" Dan (premijer Viktorije) sa kvalifikacijom "appalling behaviour".

Ne pamtim da sam čuo takav rečnik na australijskoj političkoj sceni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
12 hours ago, dragance said:

Kako to da nema nikakvih protesta u S Koreji i “loših stvari” o kojima bi se diskutovalo? Šta misliš šta je razlog?

 

Fascinantno mi je da ljudi koji su proveli godine u jednoj verziji tog sistema pricaju o istom kao da je rec o 1984. Takvi su ljudi, preko noci od tvrdokornih marksista postali "liberali", pobornici "slobodnog" trzista, demokracije i ljuckih prava. I u tom sistemu su ljudi ziveli, radili, zasnivali porodice, imali decu, isli na godisnje odmore itd. u principu sve isto sto rade i danas.

Moje misljenje sam mnogo puta ponovio, to naravno nisu identicni sistemi, ali sustinski tu nema mnogo razlike. DPRK danas nije idealan primer jer je vise rec o specificnim okolnostima u kojima se nalazi, nego sto je rec o sistemu. Da se poredi recimo 70-ih godina onda bi to imalo smisla, sada kada je knjiga spala na jedno slovo nema. DPRK je izuzetak u toj prici jer je rec o drzavi koja se od svog nastanka nalazi u ratnom stanju. I to je vise oblikuje nego sam taj sistem.

 

Taj sto protestvuje i prica o losim stvarima na Youtube ce isto toliko toga moci da promeni kao i neko u DPRK ko na radnickom savetu da predlog za nesto, ili u kucnom savetu/mesnoj zajednici. Zna se ko odlucuje, oni iznad, 1%, mi samo aminujemo i bivamo uljuljkivani u iluziji da se mi tu nesto pitamo i da mozemo nesto da promenimo.

 

Svejedno da li odlucuje multimilijarder u dogovoru sa plutokratskim funkcionerom koga je kupio, to jest "lobirao", ili taj drzavni funkcioner odlucuje sam, raja se tu nista ne pita. Da li ce pobediti Liberali/Republikanci ili Laburisti/Demokrate utice tacno toliko kao i da li ce u DPRK neki novi funkcioner biti postavljen na poziciju. 

Edited by noskich
Link to comment

Tekst koji odlicno objasnjava zasto prosecan mladi covek ne treba da emigrira na zapad: https://www.theguardian.com/politics/2021/sep/20/eat-the-rich-why-millennials-and-generation-z-have-turned-their-backs-on-capitalism Tekst je o UK, ali primenjiv na sve anglosaksonske zemlje.

 

“I was renting, thinking: ‘How will I ever be able to afford a house?’” he says. “My mum was a cleaner, my dad was disabled, and the people I knew who could afford a house got help off their parents. It wasn’t a case of having a job and saving up; you had to inherit money.”

Rents in England take up approaching half of a tenants’ take-home pay, and an astonishing 74.8% in London, up one-third since the century began. And if millennials bet the house, so to speak, on a parental lifeboat, disappointment beckons: the typical inheritance age is between 55 and 64, and the median amount handed down is about £11,000, meaning half receive less.

 

According to a 2019 poll by the charity Barnardo’s, two-thirds of under-25s believe their generation will be worse off than their parents. 

But the earnings gap between graduates and non-graduates has fallen substantially and, despite England’s graduates accruing a student debt of £40,280 in 2020, more than one-third of employed Britons with a degree work in non-graduate jobs. In the years that followed the financial crash, and austerity in particular, it was the wages of young workers that fell the most in a protracted living-standards squeeze without precedent since the Victorian era.

 

More than one-third of workers on zero-hours contracts – often not knowing how much they will be paid week to week – are under 25, while many others are in “bogus self-employment”, where they are registered as self-employed but are actually working on contract for one employer while deprived of rights such as a minimum wage or holiday pay. The free market would bring them freedom, they were told; instead it gifted them insecurity.

Link to comment
16 minutes ago, magi said:

Takođe je zanimljivo da u razmaku od nekoliko dana čujemo vrlo oštru retoriku prema demonstrantima. Prvo je premijer WA relativno mirne demonstrante u Pertu nazvao fašistima, nacistima i ultra desničarima (u poređenju sa ovim budalama iz Melburna, u Pertu se nije desio protest nego likovna kolonija).

Nekoliko dana kasnije kada je došlo do ove frke ispred sindikata vrli predsednik sindikata Setka je upotrebio sličan rečnik plus ih je nazvao pijanicama a dan kasnije je sličan rečnik upotrebila (sindikalni funkcioner) Sally Mcmannus.

Zatim se istakao donedavni vršilac dužnosti premijera Viktorije, Merlino, nazvavši ih "thugs" a čini mi se da je najblaži bio "diktator" Dan (premijer Viktorije) sa kvalifikacijom "appalling behaviour".

Ne pamtim da sam čuo takav rečnik na australijskoj političkoj sceni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Jeste bas ih onako cascavaju svim mogucim epitetima i predstavljaju kao niza ljudska bica sirokim narodnim masama.

Odlican su izgovor VIC vladi za totalni krah tkz "lockdowna da bi izbjegli scenario kao Sydney"

Rezultat ovog kolektivnog mucenja, dje smo imali jace mjere od NSW, je par stotina spasenih zivota antivaksera i ostalih govnara sto nisu htjeli da prime AZ vakcinu.

U stvari, vecina od ovih do sada spasenih ce svakako umrijeti u narednih par mjeseci ako u medjuvremenu nisu promjenili misljenje.

Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

Bice stvarno picvajz ako WA uspije da odrzi 0 do Bozica a pocnu iz aviona da iskacu vakcinisani drzavljani sirom svijeta.

Tacno picvajz ali - #realno - gledaj NZ kako se drzao pa opet 'izbrojashe'... S druge strane - to ce biti idealna prilika da se vidi cija je 'starija' - republicka ili savezna... A takve se prilike ne propushtaju... :)

Link to comment
I sad ono - "iznenadjen & uvredjen", ne? [emoji4]
Iznenađen da ali uvređen nikako, da sam ja neko ™ prvog dana bih to rasterao pa im ne bi palo na pamet da vršljaju po onom spomeniku. Istini za volju popravili su se, broj uhapšenih se popeo na blizu 400 i juče im nisu uspeli protesti, videćemo jel danas imaju nešto u planu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
Jeste bas ih onako cascavaju svim mogucim epitetima i predstavljaju kao niza ljudska bica sirokim narodnim masama.
Odlican su izgovor VIC vladi za totalni krah tkz "lockdowna da bi izbjegli scenario kao Sydney"
Rezultat ovog kolektivnog mucenja, dje smo imali jace mjere od NSW, je par stotina spasenih zivota antivaksera i ostalih govnara sto nisu htjeli da prime AZ vakcinu.
U stvari, vecina od ovih do sada spasenih ce svakako umrijeti u narednih par mjeseci ako u medjuvremenu nisu promjenili misljenje.
Realno jesu demonstranti govedina ali me iznenadilo da političari ne okolišaju već kao što smo rekli čašćavaju bez pardona.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Što kažu u onoj poljoprivrednoj emisiji "prinos za ponos" [emoji846]

Bez zezanja, stvarno je dobar rezultat i deluje da će cela zemlja da dotera do 85-95%

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
7 hours ago, Moracikus said:

Evo ScoMo iz Amerike opet potvrdio da sa 80% +16 prestaje da vazi zabrana odlaska i dolazska za vakcinisane drzavljane.

Bice stvarno picvajz ako WA uspije da odrzi 0 do Bozica a pocnu iz aviona da iskacu vakcinisani drzavljani sirom svijeta.

 

5 hours ago, iDemo said:

Tacno picvajz ali - #realno - gledaj NZ kako se drzao pa opet 'izbrojashe'... S druge strane - to ce biti idealna prilika da se vidi cija je 'starija' - republicka ili savezna... A takve se prilike ne propushtaju... :)

 

Može Skoti Od Marketinga da ga duva Mekgauenu, pun stadion, strašni Džon Batler, Eskimo Džo i sad Kolin Hej sa plaže peva Daun Under a ovi mu terciraju, a mi rođaci ne možemo dalje od 5 km od kuće. Pa da je ne znam kakav glasao bih za njega pre nego za Skotija, a isto važi za Anastaziju.

 

Napred brada od dva metra, navijate li wetbacks?

 

SaE

Link to comment
On 24.9.2021. at 16:32, Gojko & Stojko said:

Pogled na sajt koji sam ranije pominjao (na predgrađa iz LGA Hjum u Melburnu) govori da je situacija ista kao i ovde. Doktor koji je napisao donji članak je dalekoistočnjak i takođe to radi na suptilan način ali ne znam da li će da bude efikasan kao onaj Džamal Rifi koga sam ranije pominjao. Možda će taj ragbista koga on pominje da ima dobar uticaj ...

 

Ovo je bitno da se prokomentarise, kako nazovi kosmopolitski moj stojko krajnje diskretno aminuje rasizam. Za djetica me ne cudi, a eto moj stojko potvrdjuje da su Arapi/osobe islamske veroispovesti krive za sirenje Covid-a.

Link to comment
On 24.9.2021. at 10:28, Moracikus said:

Ovaj lockdown u Melbourne je totalna sprdnja.

Uveli su mjere sa nadom da je ogromna vecina naroda poput mene tj striktno se drzi upustava.

Po principu, sto strozije mjere uvedes veci ces benifit od njih izvuc na bazi dobrovoljnosti.

Policije apsolutno nidje, ili samo stanu sa autom pored parka, ono kao opomena narodu da mora da nosi maske i drzi distancu.

Podjes u Broadmeadows i postane ti jasno zasto opstina on 300k ljudi ima 500 slucajeva dnevno. Oni redovno imaju standardan set izgovora i to svi znaju ali ne smiju da javno govore o tome. Bukvalno, elephant in the room.

 

 

Evo sta je djetic napisao, a moj stojko aminovao. Oni. A moj stojko na to salje link ka sajtu gde se identifikuje koji su to oni, ko to tamo zivi i siri Kovid. 

Link to comment
7 hours ago, noskich said:

Taj sto protestvuje i prica o losim stvarima na Youtube ce isto toliko toga moci da promeni kao i neko u DPRK ko na radnickom savetu da predlog za nesto, ili u kucnom savetu/mesnoj zajednici. Zna se ko odlucuje, oni iznad, 1%, mi samo aminujemo i bivamo uljuljkivani u iluziji da se mi tu nesto pitamo i da mozemo nesto da promenimo.

istina. samo sto ce ovaj sto se kurci na radnickom savetu da fasuje robiju jer je politicki nepodoban, huskadzija i izdajnik radnog naroda i socijalisticke borbe za bolje (malo) sutra. a ostali ce da se ponasaju - da cute, rade, idu biciklom na posao (dobro, moze i podzemnom, napravio vodja), gledaju propagandne programe i tokom odmora upoznaju domovinu da bi je vishe voleli.

 

a ovaj sto drka youtube nece otici na robiju nego ce posle nekog vremena da batali pobunu i ugradi se u sistem. da, cutace i radice kao i onaj gore, zivece na kredit i nista se nece pitati al ce voziti tojoticu, piti kvalitetnu zestinu, visiti na netu i netflixu i letovace na balearima, kanarima, tajlandima i goama ili ce ici na severni pol da uzivo gleda polarnu svetlost jer moze mu se.

 

ima nesto i u nijansama. :sleep:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...