Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

4 hours ago, noskich said:

 

Dok ushteda ne premasi gubitke australijskog dolara prema bahtu (sada oko 35% od 2011-e) i povracaj na defanzivne investicije bude visi (sada je oko 2.5%, a 2011-e u Australiji bilo oko 7.5%). 

 

Pa to nema veze s "minulim radom" :)

Link to comment
5 hours ago, noskich said:

 

Konkretno da uzmemo mladog coveka koji je zavrsio fakultet i solidno govori engleski. 

Taj covek moze odmah sada da ode u Vijetnam i da koliko sada krene da predaje engleski za oko 1500 dolara mesecno. Moderna garsonjera od 35 kvadrata u najboljem delu Hanoja Tay Ho ce ga izaci oko 200 dolara. Najbolji kraj za zivot u glavnom gradu Vijetnama na obali zapadnog jezera.

Da kupi solidan motorcikl to je 150-200 dolara, nedeljno ga izadje 5 dolara za benzin da ide gde hoce.

Da se hrani van kuce 1-2 dolara standardni obrok bez problema. Za 5 dolara vec moze po boljim restoranima da se hrani.

 

Koliko ima takvih opcija u Vijetnamu, sigurno mnogo manje nego broj zainteresovanih.

Link to comment
20 hours ago, miki.bg said:

 

Koliko ima takvih opcija u Vijetnamu, sigurno mnogo manje nego broj zainteresovanih.

 

Ne bas, jako je lako naci takav posao u dva najveca grada Hanoju i HCMC. U Danangu koji je treci po velicini vec malo teze. Medjutim, ima sanse i u manjim mestima jer stranci obicno vise vole velike gradove. Evo taj Danang je po meni bas jedna od najvecih tajni danasnjice. Ultra povoljan, ima medjunarodni aerodrom, prijatna klima jer se nalazi u sredini Vijetnama i na samoj obali mora. Cist, moderan, nezagadjen... Imas vrhunske plaze, planine, lepu reku usred grada, ostrva, ima se sta raditi po gradu, za mladje ljude pogotovu - klubovi, restorani, kafei... Idealna velicina grada, ni mali ni prevelik. Transport je daleko pitomiji nego u dva najveca grada...

Link to comment
22 hours ago, Time Crisis said:

 

Pa to nema veze s "minulim radom" :)

 

Sve ima veze sa minulim radom. Kada u nesto ulozis onda gledas da ti se to isplati. Ono krece da ti se isplacuje sve vise i vise i onda vreme da dignes ruke od toga je onda kada vise ne moras da zavisis od toga. To jest kada ti je i bez tog priliva sasvim ok. Zato treba dostici tu kriticnu masu. 

Link to comment

Sto kazu braca Hrvati, nase predodzbe o tzv. "Zapadu" i tzv. "zemljama u razvoju" iliti bivsem "trecem svetu" kaskaju unazad za jedno 40-50 godina.

Nekada je na tom "Zapadu" bilo moguce izdrzavati porodicu, otplatiti kucu u predgradju i kupiti nova kola od jedne radnicke plate. Danas je to problem i sa dve plate fakultetski obrazovanih ljudi. 

Nekada se u zemljama u razvoju jedva prehranjivalo, danas mnoge od njih imaju punu zaposlenost, svakodnevno napreduju u svakom pogledu, a zivotni standard je po mnogo cemu uporediv sa razvijenim zemljama kada uporedimo odnos primanja i rashoda. 

Link to comment
 
Hvala, naučih novu reč - incarcerated. Ispalo je da nema veze sa boravkom u kolima ce klase [emoji4]
[emoji16][emoji16][emoji16]
Svaka čast kad otvaraš sve te linkove

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, magi said:

Svaka čast kad otvaraš sve te linkove

 

Poneka čast jer samo poneki otvorim :). Ovaj sam lako, uvek rado čujem himnu. Može Noskič da se trudi iz petnih žila, ali zemlja čija himna peva o prirodnim lepotama i pominje dom okružen morem je "dobro mesto", pa makar samo zbog toga. 

Link to comment

Malo sa terena.

Pokazuje mi drugar, 700 ljudi se prijavilo za posao part-time prodavca u Hugo Boss prodavnici u Chatswoodu (severni Sidnej):

 

62005074_465049884249522_763390445135016

 

Jednom sam shortlistovao oko 80 aplikacija, bolno je bilo, ne znam kako ce ovi izaci na kraj sa toliko rezimea...

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

Jednom sam shortlistovao oko 80 aplikacija, bolno je bilo

 

Potpuno te razumem, ja sam (u Srbiji) pregledao otprilike isti broj prijava za sekretaricu. Bilo je tu legendardnih cover letter pristupa, probaću da nađem kad dođem kući. Još bolnije, ali bukvalno, je bilo posle celog dana provedenog u intervjuisanju i testiranju 4-5 koje su ušle u uži izbor. Svaka je u sobu unela drugi parfem, otkidala me glava... 

 

Na kraju sam izabrao devojku koja je jedina, uz ostala pokazana znanja, u testu prekucavanja u Word pravilno odradila čak i font. Zaljubila se picajzla u picajzlu na prvi pogled na font :). Ponosan sam na svoju jedinu HR epizodu u karijeri, bivša koleginica i dalje radi u toj firmi.

 

Najteže mi je bilo da obavestim ostale iz užeg izbora da nisu izabrane, upoznaš ljude tokom razgovora, vidiš da se nadaju, svakom treba posao...

 

Za ovaj posao gore, ne verujem da će neko lično da čita sve te prijave. Šiknu kroz softver, ko nema key words iz oglasa doviđenja prijatno, a i ako bude neko čitao imaće isti ubrzani pristup bez mnogo čitanja sa razumevanjem. Zato i jeste zlatno pravilo da se mora prilagoditi CV i propratno pismo za svaku prijavu posebno.

Link to comment

O jadu se zabavih da unesem dbx arhivu kroz prozora deset, ali vredelo je. Evo kraljice cover lettera mada se i dan danas pitam da li je bilo ozbiljno ili se neko šegačio sa mnom.

 

20190607001.JPG.1facc06523a7494048322fad9e3d2e3f.JPG

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...