Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pa naravno da je tvoj subjektivni utisak kad posmatras Australiju iz penthausa sa tri spavace sobe na 10-15 minuta do centra Sidneja.

Da je posmatras iz najsiromasnijeg predgradja Sidneja kao ja "malo" bi to bilo drugacije.

Ja ne znam sta je tuznije, da zaista zaradjujes 120k i zivis siroma kao crkveni mis ili da samo zamisljas toliku platu pa ne mozes da osvestis sta se sve moze sa tim novcem.

Link to comment

Ja ne znam sta je tuznije, da zaista zaradjujes 120k i zivis siroma kao crkveni mis ili da samo zamisljas toliku platu pa ne mozes da osvestis sta se sve moze sa tim novcem.

 

Mene novac i luksuz ne interesuju. Sasvim mi je dovoljno - svoj krov nad glavom, zdrava hrana, zdravstvo, skolstvo (osnovne potrebe zadovoljene) plus da budem gospodar svog vremena koje mi je preostalo. I idem ka tome da ostvarim taj cilj. 

 

E sad sto to mnogima ovde smeta me uopste ne interesuje. 

Link to comment

Pazi, ti jedini naglas pričaš pišeš kako ti se živi a da ne radiš ništa.

 

Ja ne znam sta je tuznije, da zaista zaradjujes 120k i zivis siroma kao crkveni mis ili da samo zamisljas toliku platu pa ne mozes da osvestis sta se sve moze sa tim novcem.

 

Buridan's ass.

Samo nisam siguran, jesam li ustvari ja gledajući postove kojeg da se dohvatim pa da priupitam nešto.  :isuse:

Link to comment

Pazi, ti jedini naglas pričaš pišeš kako ti se živi a da ne radiš ništa.

 

 

Buridan's ass.

Samo nisam siguran, jesam li ustvari ja gledajući postove kojeg da se dohvatim pa da priupitam nešto.  :isuse:

 

Sta ne radim? Obezbedjujem ustedjevinu da bih mogao tako da zivim kako sam zacrtao.

I zivim jednostavnim i skromnim zivotom.

Link to comment

Mene novac i luksuz ne interesuju. Sasvim mi je dovoljno - svoj krov nad glavom, zdrava hrana, zdravstvo, skolstvo (osnovne potrebe zadovoljene) plus da budem gospodar svog vremena koje mi je preostalo. I idem ka tome da ostvarim taj cilj.

 

E sad sto to mnogima ovde smeta me uopste ne interesuje.

Vidi, to da ti nekome smetas je smejurija, ne mastaj da si bitan. :D

 

Da ponovim, nema sanse da iko sa tobom ozbiljno diskutuje dok lupetas kako samo sto ne umres od gladi sa primanjima kojima se hvalis.

Link to comment

Vidi, to da ti nekome smetas je smejurija, ne mastaj da si bitan. :D

 

Da ponovim, nema sanse da iko sa tobom ozbiljno diskutuje dok lupetas kako samo sto ne umres od gladi sa primanjima kojima se hvalis.

 

Gde sam to napisao? Cista laz. 

 

Pokazao sam da sa platom od 120,000:

 

a) Ode vise od pola plate na rentu i rezije za stan sa dve spavace sobe na pola sata vozom od centra

b) Nakon placanja mesecne rate za kredit na 30 godina za takav stan pod a) ostaje 1500 dolara mesecno za izdravanje cele porodice.

 

Nikada se nisam hvalio platom niti sam tacno naveo kolika je moja plata.

Indikativno sam naveo kolika je kao odgovor na napade da je problem u meni, to jest da se nisam "snashao".

Edited by noskich
Link to comment

Dosadan si, cisto da napomenem ako ti jos niko nije rekao. Plus, prepun otrova i kiseline, korisnih informacija nigde.

 

I opet kukas kako nije dovoljno para a kazes da ne kukas.

 

Ja zivim u jednom od najskupljih gradova na svetu, gde nikada necu posedovati nekretninu, covek i ja radimo sasvim obicne poslove. Gle cuda, niti umiremo od gladi niti smo na ulici. Molim te postedi me prica o skromnom zivotu koji niko osim tebe nije iskusio. Sve ovo o cemu narices da se odrices teskom mukom su stvari kojih vecina stanovnika planete moze da se odrekne jer im i nema pristupa. Nejedenje mesa i voznja gradskim prevozom kao cista egzotika, pa umrecu :D

Link to comment

Dosadan si, cisto da napomenem ako ti jos niko nije rekao. Plus, prepun otrova i kiseline, korisnih informacija nigde.

 

I opet kukas kako nije dovoljno para a kazes da ne kukas.

 

Ja zivim u jednom od najskupljih gradova na svetu, gde nikada necu posedovati nekretninu, covek i ja radimo sasvim obicne poslove. Gle cuda, niti umiremo od gladi niti smo na ulici. Molim te postedi me prica o skromnom zivotu koji niko osim tebe nije iskusio. Sve ovo o cemu narices da se odrices teskom mukom su stvari kojih vecina stanovnika planete moze da se odrekne jer im i nema pristupa. Nejedenje mesa i voznja gradskim prevozom kao cista egzotika, pa umrecu :D

 

Ne kukam, imam svoj plan i svoj plan guram.

I tu bi bio kraj ovoj temi da nema gomile ljudi na forumu koje moj zivot dovode u pitanje.

 

Vecina moze da se odrekne, a mozes li ti?

Link to comment

ovaj njegov posao je otprilike kao kad bi neko i dalje držao radnju za popravku video rekordera i kukao kako nema posla zbog plutokratije...

 

Ovo bi bilo kao da je neko napisao da vise nema potrebe za prevodiocima jer imamo online translator.

Da, turista u Japanu moze da koristi online translator kako bi narucio ramen. Ne, online translator ne moze da se koristi ni za sta ozbiljno. Za sada.

Isto tako i sa PPM softverskim resenjima. Mogu da pomognu, ali niko nece poveriti portfolio od stotina miliona dolara vrednosti automatizovanom softveru.

Link to comment

Ko majke ti tvoj zivot dovodi u pitanje? Piskaras budalastine ovde, prozivas ljude i cudis se sto ti odgovaraju?! Sam budalesas sa nekim brojkama, kucama, zenom, decom, bez dece, bez zene i tako u krug.

 

I opet da ponovim, te decje fore mozes sebi da podmeces, ne meni. ;) Imas ti jos da vezbas tog pasivno agresivnog spinovanja do toga da se ja upecam na to :D

Link to comment

Ko majke ti tvoj zivot dovodi u pitanje? Piskaras budalastine ovde, prozivas ljude i cudis se sto ti odgovaraju?! Sam budalesas sa nekim brojkama, kucama, zenom, decom, bez dece, bez zene i tako u krug.

 

I opet da ponovim, te decje fore mozes sebi da podmeces, ne meni. ;) Imas ti jos da vezbas tog pasivno agresivnog spinovanja do toga da se ja upecam na to :D

 

Sta je budalastina? Da cujemo konkretno.

Sve sto pisem potkrepljujem cinjenicama. Ogromna vecina mojih postova ovde su odgovori na prozivanja drugih.

Link to comment

Sta je budalastina? Da cujemo konkretno.

Sve sto pisem potkrepljujem cinjenicama. Ogromna vecina mojih postova ovde su odgovori na prozivanja drugih.

E, hajde idi pricaj malo sa ogledalom za promenu, ne moras bas sve sto ti izleti iz mozga da iskucas ovde. Ja citam ovu temu od pocetka i jedini koji proziva si ti, besan na zivot sto nisi rodjen kao tramp junior no moras zamisli i raditi nesto u zivotu, kakva nepravda?!

Link to comment

E, hajde idi pricaj malo sa ogledalom za promenu, ne moras bas sve sto ti izleti iz mozga da iskucas ovde. Ja citam ovu temu od pocetka i jedini koji proziva si ti, besan na zivot sto nisi rodjen kao tramp junior no moras zamisli i raditi nesto u zivotu, kakva nepravda?!

 

Toliko o konkretnom i potkrepljenom cinjenicama.

 

Da se ponovim:

 

Mene novac i luksuz ne interesuju. Sasvim mi je dovoljno - svoj krov nad glavom, zdrava hrana, zdravstvo, skolstvo (osnovne potrebe zadovoljene) plus da budem gospodar svog vremena koje mi je preostalo. I idem ka tome da ostvarim taj cilj. 

Edited by noskich
Link to comment

A ova floskula

plus da budem gospodar svog vremena koje mi je preostalo.

ustvari znači ono što sam rek'o - da ugodno živiš bez obzira da li treba (ili ne) da radiš?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...