Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ko kaze da nisam probao? Gledam Seek I druge sajtove I ja I kazem ti da je van Sidneja naci dobar posao u mojoj struci jako tesko. Vec u Melburnu imas 3 puta manje sanse. Da ne pominjemo Adelejd gde se oglasi jedan ili dva potencijalno odgovarajuca posla godisnje.

Da je tako za sve, a ne do tebe, nezaposlenost bi bila ogromna. Možda je do tebe i tvog CV-ja?

Link to comment

Da je tako za sve, a ne do tebe, nezaposlenost bi bila ogromna. Možda je do tebe i tvog CV-ja?

 

Pa nije tako za sve. I to je vec ponovljeno mnogo puta. Rec je o veoma specijalizovanoj struci koja je prica za sebe i koncentrisana u Sidneju.

Sasvim je druga situacija sa generic profesijama poput gradjevinskog inzenjera, doktora, ucitelja... za koje ima posla bilo gde.

Link to comment

Ti si pričao o PMO, kakva crna specijalizovana i retka struka?

 

Da. Enterprise IT PMO je specijalizovana i retka struka koja se obavlja u sredistima velikih organizacija koje su po pravilu u najvecim gradovima.

Link to comment

Da dodam i brzinu interneta kao prednost NZ u odnosu su na haos i propalu investiciju zbog političkih igara oko NBN u Aus. Brza i stabilna internet konekcija je misaona imenica za većinu domaćinstava ovdje. Nedavno se Four Corners na ABC pozabavio tom temom baš s poređenjem Aus i NZ.

Kada NBN (za neupućene: National Broadband Network, "brzi" Internet, državni projekat koji treba da pokrije celu naciju, Australiju) jednog dana kada proradi, biće 2% (dva posto) onoga što Japan, Koreja, Singapur, Tajvan, imaju već 20 godina.

Kod mene je 1.6 Gbit per second, za 30 dolara mesečno. To je 7 puta brže nego lokalni disk, namenjeno da 5 TV aparata prate 5 različitih programa istovremeno.

 

Jednom sam zvao support za nešto oko sajta, Skype video, pita me koliko mi je brz Internet. Kada sam mu rekao, mučenik (u Americi) pomera usne, kao kada polupismen čita, pokušava da shvati šta mu rekoh.

Link to comment

:D

 

Živim od IT i EA projekata već 20 godina i ti ćeš mene da farbaš ovde? Ti si car trolova. A uz to radiš i u javnom sektoru. :isuse:

 

Sta nije tacno? 

Link to comment

Ponovih vec toliko puta da sam sam sebi dosadio. 'Besplatne' preglede kod doktora opste prakse. Nista vise. Cak I prevoz ambulantnim kolima do bolnice mora da se plati oko 1000 dolara ko nema privatno osiguranje.

 

Cisto da znas, privatno osiguranje u Americi ne pokriva prevoz ambulantnim kolima, koji kosta tacno hiljadu dolara.

Link to comment

Cisto da znas, privatno osiguranje u Americi ne pokriva prevoz ambulantnim kolima, koji kosta tacno hiljadu dolara.

 

Plutokratija ista gde god bila.

Link to comment

Zakon je u Japanu, kada pozoveš hitnu pomoć, pitaju te da li možeš sam da dođeš do bolnice.

Ako kažeš da ne možeš, moraju, po zakonu, da pošalju ambulantna kola po tebe. Besplatno.

Dobro, pokriveno je opštim nacionalnim zdravstvenim osiguranjem koje svako ima.

Link to comment

To je prava stvar Yoyogi. A i zubari su za dzabe. Ovde sam vidjao ozbiljne ljude u godinama, profesionalce kako idu krezubi. A ovi mladi sto dolara nemaju u dzepu ima ih koliko hoces. 

 

 

http://www.abc.net.au/news/2016-09-14/australians-avoiding-dentist-due-to-cost-aihw-report-finds/7844564

 

One-third of Australians avoiding the dentist due to cost, AIHW report finds

 

Sto se kaze straight from the horse's mouth:

 

http://www.aihw.gov.au/publication-detail/?id=60129555544

 

Strana 115 krezava sirotinjo: Almost one-third (32%) of people delayed or avoided a visit to the dentist due to cost. People without private health insurance were twice as likely (44%) as those with insurance (20%) to avoid visiting a dentist due to cost.

 

Strana 114: on average, people were missing 5 teeth. The number of teeth missing increased with age, with an average of 2 teeth missing for those aged 15–24, and an average of 11 teeth missing for those aged 65 and over (Figure 3.14.2). People with dental insurance were missing an average of one tooth fewer than uninsured people

 

hqdefault.jpg

 

 

 

 

Edited by noskich
Link to comment

ajd reci onda ti :)

 

nesto mu ne verujem da je u australiji 30+ % cist porez a da se sve ostale dazbine dodaju na to...

Zavisi. Ako skupljaš kišnicu s krova (ili ti gazda plaća vodu, jer račun za vodu i kanalizaciju može samo vlasniku da dođe - ne i stanaru) -dakle - ili kišnica u kantu pa sve u septičku jamu i/ili potok - ili gazda - voda i kanalizacija ispadni džabe. Struja - ako imaš bicikl + dinamo + lampicu - em je ekološki em si uvek u kondiciji. U suprotnom plaćaš struju, možda čak i gas - ko voli da se luksuzira... školovanje je "besplatno" - osnovno i srednje - a postoje i "privatne" i/ili katolicke skole koje kostaju od 5 do + beskonacno hiljada godisnje....

Postoje i selektivne drzavne - tamo se ulazi preko prijemnog... its

Nastavicu kasnije...

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...