Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Standard veći ili je znak većeg potrošačkog društva? Ljudi nisu rastom viši, to sa sigurnošću mogu tvrditi.

 

Dosta njih ima sobu za goste u kojoj gosti nikad ni ne spavaju, već služi kao ostava za stvari sentimentalne vrijednosti.A tek matorih samaca u ogromnim četvorosobnim kućama koje nisu u mogućnosti ni da održavaju...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Kad kazes potrosacko drustvo verovatno mislis da ljudi kupuju stvari koje im nisu potrebne. Ima i toga sigurno mada ja mislim da je bitniji faktor novac tj imaju vise love. Iz ove perspektive normalnije mi je da se zivi u vecem prostoru nego u manjem kao u Srbiji.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

2 spavaće sobe i 2 kupatila, sve to spakovano u 50 kvadrata, how yes no. :lolol:

 

To si kvotovao sa ovog linka: http://www.theage.com.au/victoria/council-considers-minimum-floor-size-for-citys-shrinking-apartments-20130727-2qrhi.html

 

Vest iz 2013, i odluka doneta od City of Sydney, sto je oblast samo centra. Svaki council, to jest lokalna uprava ima zasebna stambena pravila. 

Znaci prvo odluka je mogla da utice samo na stanove koji su izgradjeni nakon 2013 i to samo u okviru City of Sydney sto je CBD. Ovaj stan se nalazi u Chatswoodu, sto je zaseban council na koji odluke City of Sydney ne uticu.

Edited by noskich
Link to comment

To si kvotovao sa ovog linka: http://www.theage.com.au/victoria/council-considers-minimum-floor-size-for-citys-shrinking-apartments-20130727-2qrhi.html

 

Vest iz 2013, i odluka doneta od City of Sydney, sto je oblast samo centra. Svaki council, to jest lokalna uprava ima zasebna stambena pravila. 

Znaci prvo odluka je mogla da utice samo na stanove koji su izgradjeni nakon 2013 i to samo u okviru City of Sydney sto je CBD. Ovaj stan se nalazi u Chatswoodu, sto je zaseban council na koji odluke City of Sydney ne uticu.

 

Da ne kačim sad račune od Infostana, živim već godinama u 40 kvadrata i to što si kačio ranije ni u ludilu ne može imati 50

Link to comment

 

 

Kad kazes potrosacko drustvo verovatno mislis da ljudi kupuju stvari koje im nisu potrebne. Ima i toga sigurno mada ja mislim da je bitniji faktor novac tj imaju vise love. Iz ove perspektive normalnije mi je da se zivi u vecem prostoru nego u manjem kao u Srbiji.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Mislio sam prvenstveno na životni prostor koji im nije potreban. Norma je da samci ne žive u garsonjerama nego u stanovima sa spavaćom sobom. Parovi bez djece u stanovima/kućama sa 2 ili 3 spavaće sobe. Međutim porast cijena u Sidneju smanjuje ove norme i ljudi se teško privikavaju.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Da ne kačim sad račune od Infostana, živim već godinama u 40 kvadrata i to što si kačio ranije ni u ludilu ne može imati 50

 

To gde ti zivis i tvoj infostan nema apsolutno nikakve veze sa stanom u Chatswoodu.

 

Da li je luksuz da roditelji sa detetom zive u stanu sa dve spavace sobe, to je pitanje.

Jedna soba za roditelje, jedna za dete.

I to pitanje se postavlja u zemlji koja je druga na svetu po kvalitetu zivota u 21. veku i ovde konkretno u slucaju kako me nazva "Milena" first tier profesionalca.

Da li vi tvrdite da je za first tier profesionalca u Australiji preveliki luksuz da sa zenom i detetom zivi u iznajmljenom stanu sa dve spavace sobe? 

Pola sata vozom od centra.

Jer taj stan ne moze da kupi (kosta preko miliona btw.).

To je sustinsko pitanje.

 

I ako tom profesionalcu samo na stanarinu i rezije ode vise od pola plate, sta to govori o njegovom zivotnom standardu?

Edited by noskich
Link to comment

nenenenenenene, ne kapiras. nece covek da bude rob banke. draze mu je da robuje kod gazde. jes da robovanje banci ima kraj al princip je princip.

Pa da, bolje verovati samovolji stanodavca, koji može da ga izbaci za 3 nedelje. Nego verovati bankama i tamo nekim njihovim ugovorima, ko će to da čita.

Ne daj Bože, da on koji ima platu toliku mora da zivi u stanu od 50 kvadrata, i van strogog centra grada...juuuu.... to ne ide. 

Još pritom supruga da radi, pa zašto da se zaposli kada bi nam išla jedna plata na jaslice. Ne mož se ništ uštedi sa platom od preko 120 000 dolara i malim detetom i nezaposlenom ženom.

Link to comment

Pa da, bolje verovati samovolji stanodavca, koji može da ga izbaci za 3 nedelje. Nego verovati bankama i tamo nekim njihovim ugovorima, ko će to da čita.

Ne daj Bože, da on koji ima platu toliku mora da zivi u stanu od 50 kvadrata, i van strogog centra grada...juuuu.... to ne ide. 

Još pritom supruga da radi, pa zašto da se zaposli kada bi nam išla jedna plata na jaslice. Ne mož se ništ uštedi sa platom od preko 120 000 dolara i malim detetom i nezaposlenom ženom.

 

Ne moram da zivim u stanu od 50 kvadrata na pola sata vozom od centra. Dovoljna je soba 3 sa 2 metra za zenu, dete i mene tamo negde na 3-4 sata vozom od centra?

 

Da se zivi zivotom srednje klase u Australiji da, ne bi moglo mnogo toga da se ustedi. Mozda je zbog toga prosecna stopa stednje u Australiji samo 4.6% prihoda?

https://tradingeconomics.com/australia/personal-savings

 

australia-personal-savings-forecast.png?

 

http://www.dailytelegraph.com.au/lifestyle/parenting/australians-are-paying-more-for-childcare-than-mortgages-and-food-leading-to-calls-for-national-action/news-story/42d6d8d0658d710c8bbef4cd67a3e44e

 

Australians are paying more for childcare than mortgages and food, leading to calls for action

 

Close to a third are paying double their grocery bills — after the government rebate — and one in five are paying triple their weekly grocery shop.
 
Alarmingly 34 per cent of respondents in the survey conducted for News Corp Australia by The Parenthood said they have been late paying their bills, mortgage or rent because of childcare.
 
A total of 21 per cent of respondents say they are basically working to pay for childcare with 57 per cent only marginally better off working.
Edited by noskich
Link to comment

Prvo, masno lažeš da ti je stan 50 m2.

 

Drugo, da si “first tier profesionalac” već bi bio u Northern Beaches negde.

 

Treće, nismo se upoznali, ali tačno znam kakav si i na šta ličiš.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...