Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Слично и овдје, некада (обично) нема довољно мјеста у болницама у односу на број који мора тамо лежати. Овдје су знали кревете стављати по ходницима да пацијенти леже кад су кризе. Никада нисам видјео брже изласке из болнице него овдје. Два дана послије операције хајде кући, ако баш није нешто врло врло тешко.

Edited by Simon
Link to comment

Pa 2 bedroom nije dvosobni stan nikako. To je dvospavaćosobni stan, ili u našoj svakodnevnoj kategorizaciji, trosobni stan. 

 

Mozda je ovo neki srpski novogovor koji sam propustio boraveci 9 godina u Australiji, za tu rec dvospavaćosobni nisam cuo. 

Stan ima kombinovanu dnevnu sobu sa trpezarijom i kuhinjom kao open plan. Zatim dve spavace sobe (jednu za roditelje, drugu za decu), jedno kupatilo i drugo malo kupatilo koje se ovde zove en suite i deo je vece spavace sobe. 

Sve u svemu, sasvim standardan stan za malu porodicu po australijskim kriterijumima.

 

A ako cemo da primenjujemo srpske kriterijume na zivot u Australiji, pa onda sto da ne primenjujemo i sudanske. Sta ce ti dvosoban stan, treba ti jedna sobica za celu familiju plus uguras stoku unutra, nema problema...

Edited by noskich
Link to comment

plus dva balkona, garaza i dva kupatila. U dupleksima, maksimum u kvartu 12 jedinica.

High class standard, a supruzi se ne isplati da radi

 

Kakvi balkoni, dve male terase. Nema garazu vec parking mesto. Jedno je pravo klasicno kupatilo, drugo je malo kupatilo en suite koje je deo vece spavace sobe.

U Australiji ima veoma malo visokospratnica. Dominantne su kuce i niske zgrade kao sto je ova. A bas sam postavio link za drugi dvosobni stan koji je u jednoj visokoj zgradi i tamo je kirija 920 dolara nedeljno. To jest to sto je zgrada niska nije nikakav pokazatelj bilo kakvog luksuza za ovdasnje uslove.

 

Supruga kada bi radila bi celu platu morala da da za jaslice. Najbukvalnije. Zato joj se ne isplati da radi dzabe.

Edited by noskich
Link to comment

Mozda je ovo neki srpski novogovor koji sam propustio boraveci 9 godina u Australiji, za tu rec dvospavaćosobni nisam cuo. 

Stan ima kombinovanu dnevnu sobu sa trpezarijom i kuhinjom kao open plan. Zatim dve spavace sobe (jednu za roditelje, drugu za decu), jedno kupatilo i drugo malo kupatilo koje se ovde zove en suite i deo je vece spavace sobe. 

Sve u svemu, sasvim standardan stan za malu porodicu po australijskim kriterijumima.

 

A ako cemo da primenjujemo srpske kriterijume na zivot u Australiji, pa onda sto da ne primenjujemo i sudanske. Sta ce ti dvosoban stan, treba ti jedna sobica za celu familiju plus uguras stoku unutra, nema problema...

 

Kakvi srpski kriterijumi. Dvosoban stan (da ti pomognem, zove se "1 bedroom") je oko 50-ak metara kvadratnih, a valjda je 1 kvadratni metar i dalje isti i u Srbiji i u Australiji. Prvi sa linka je sigurno minimum trosobni ili troiposobni, a to je već druga priča. Onaj sa dva bazena i čudima tek ne vredi komentarisati.

Link to comment

Kakvi srpski kriterijumi. Dvosoban stan (da ti pomognem, zove se "1 bedroom") je oko 50-ak metara kvadratnih, a valjda je 1 kvadratni metar i dalje isti i u Srbiji i u Australiji. Prvi sa linka je sigurno minimum trosobni ili troiposobni, a to je već druga priča. Onaj sa dva bazena i čudima tek ne vredi komentarisati.

 

To ti spekulises sa kvadraturom. Spavace sobe u Australiji nisu velike. Obicno 3 sa 2 metra se smatra standardnom velicinom za jednu osobu. To je verovatno velicina manje sobe za decu. Veca soba ne znam koliko bi mogla da ima, ali sigurno ne vise od 3 sa 4 metra, a verovatno manje. Da su sobe velike postavili bi fotografije, a nisu. Sveukupno cenim da ovaj stan ovde (prvi link koji sam postavio) jeste oko 50 kvadratnih metara. Ne racunam terase. 

 

Bazen i teretana za zgradu od 25 spratova i vise pa puta dva jer su u pitanju dva tornja. Sve se naravno deli sa svim stanarima i njihovim gostima. 

Edited by noskich
Link to comment

Koliko kvadrata je tvoj stan?

Zašto se ne preselišu u Perth ili Brisbane, KD već nećeš u Pjongjang?

Zato sto tamo ne mogu da nadjem posao. Edited by noskich
Link to comment

Ja radim sve ono u IT projektnom menadzmentu sto nije konkretan rad na projektima. I sve to na najvisem enterprise nivou. Zato za mene posla ima jedino u velikim organizacijama sa velikim budzetima. Jer je nepotrebno i neisplativo imati ljude kao sto sam ja u malim i srednjim organizacijama. Tako da za mene ni ne postoji mogucnost da radim u manjim mestima.

Enterprise PMO.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Project_management_office

Edited by noskich
Link to comment

Слично и овдје, некада (обично) нема довољно мјеста у болницама у односу на број који мора тамо лежати. Овдје су знали кревете стављати по ходницима да пацијенти леже кад су кризе. Никада нисам видјео брже изласке из болнице него овдје. Два дана послије операције хајде кући, ако баш није нешто врло врло тешко.

Gde to?

 

Ne mozes imati sve Noskich, do sad si to trebao da shvatis. 

Ma da, sa 35 ima platu top tier, 10 000$ na mesec, supruzi ne da da radi, ne želi da kupi stan od 50 kvadrata nego želi od 100 kvadrata, i to ne u zgradi već u gate community,

sada laže ljude da može da radi samo za velike firme, a sam je napisao da radi trenutno za državnu firmu. 

Državni posao ma gde bio je isti. Ako su jaslice 10 000 na mesec onda što si rađao decu?

Edited by MilenaS
Link to comment

Jedna od najvećih Ozi kompanija sa veoma velikim PMO timom je baš u Perthu, a ima ih u svim državama.

 

Ne lupetaj.

U Pertu je moglo za mining booma da se radi moj posao. Sada ne. Pogledaj oglase za posao. Sidnej u bilo kom trenutku ima na desetine poslova za mene. Melburn mozda par. Ostali gradovi uglavnom nula, ponekad 1-2.

E sad ne mogu raditi ni kao pocetnik ni kao head of PMO. Vec mid level. Sto nadalje komplikuje stvari.

Edited by noskich
Link to comment

imas 35 godina, 

jedes iz kontejnera,

zivis u komuni i delis stan/kuhinju/kupatilo sa x ljudi, 

bez dece,

mrzis grad/drzavu u kojoj zivis,

kivan si na ceo svet.

 

ali imas (da li?) debeo iznos na racunu, koji ce ti (kao) jednog dana omoguciti da odes u penziju - gde ces ti i dalje jesti iz kontejnera, ziveti u komuni i mrzeti sve oko sebe.

 

zar je moguce da se, bar ponekad, ne zapitas - cekaj, jebote, da se nisam negde zajebao??

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...