Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 

to jeste kod ovih sto igraju call of duty pa se prijave u US Air force (ziva istina).

 

Nije mi jasno kako te igranje call of duty priprema za bilo sta osim toga,

 

je odgovor na:

 

 

 

Ja bih samo da dodam nesto na ono da se deca danas igraju kao pripremu za posao

ergo, moze se naci igrica koja pomaze u pripremi za jedan jedini posao, ciji je ultimativni cilj ubijanje ljudi. Dobro, pilot aviona nije hladnokrvni ubica, ali kada ispalis raketu racunas da ce onaj koji se suoci sa njom ili biti prilicno nesretan, ili ce prestati da dise. 

Link to comment

Deca su se oduvek igrala rata jer su se ljudi oduvek bavili ratom. To je mozda i najkonstantnija stvar u kompletnoj istoriji covecanstva i ne deluje da ce se menjati u skorije vreme. Nisu igre bas obavezno najbukvalnije vezbanje za nesto, ima tu uvek i jedan nivo apstrakcije da ne bi sve previse podsecalo na posao i samim tim prestalo biti zabavno.

 

@miki: 'el opet kapitalizam, jebo ga teca pokvareni? :D  Zajebavam se malo, ali slazem se generalno da je fizicka aktivnost jako smanjena i ce to sigurno doneti neke negativne stvari. Vec se i u ovoj generaciji odraslih to moze videti, ljudi su mahom slabi, debeli i lose koordinacije.

S druge strane, gledanje u ekran i kliktanje po tastaturi je nesto sto ce ogromna vecina te dece zaista i raditi kad odrastu, tako da bih rekao da se itekako vezbaju za buducnost. Doduse, ima i alternativna buducnost u kojoj gledanje u ekran nije posao vecine ljudi, ali za tu buducnost bi najbolja vezba bila lov hladnim oruzjem ;)

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

Uz jednu veliku bitnu razliku što igranje zureći u ekran tableta usled neodgovornog roditeljstva (a koje je, između ostalog, uzrokovano njihovom ispraznom svakodnevnicom kasnog kapitalizma) može da dovede do autizma, što se i događa.

 

Cuj, tablet je bar interaktivan i ima dosta stvari koje mogu stimulisati mozak, prethodne generacije su odrasle zureci pasivno u ekran TVa.

Link to comment

je odgovor na:

 

ergo, moze se naci igrica koja pomaze u pripremi za jedan jedini posao, ciji je ultimativni cilj ubijanje ljudi. Dobro, pilot aviona nije hladnokrvni ubica, ali kada ispalis raketu racunas da ce onaj koji se suoci sa njom ili biti prilicno nesretan, ili ce prestati da dise. 

 

Jedan primer ovoga što Djubre priča. Koncentracija, strategija, brzo razmišljanje, etc Samo što je skill potreban za tu igru i taj nivo iz ovog klipa miljama daleko od bilo kog Call of Dutya, koje bih ja nazvao simulatorima masturbiranja :D. Slično kao što je šah daleko od dama.

 

 

@hazard. Pisao je jedan Kanađanin o tome ;)

Edited by miki.bg
Link to comment

Na stranu autizam, znam jednog sto je otisao u penziju, pa radi dan-dva nedeljno, koliko mu je dozvoljeno. A kad ne ide na posao, onda sadi, odrzava, bere voce i povrce. Naime, zena mu je takoreci takodje u penziji.

Link to comment

... ali slazem se generalno da je fizicka aktivnost jako smanjena i ce to sigurno doneti neke negativne stvari. Vec se i u ovoj generaciji odraslih to moze videti, ljudi su mahom slabi, debeli i lose koordinacije. 

 

Jel' imaš neke podatke za to, ili je to samo tvoj utisak? (Ne svađam se, pitam.)

Link to comment

Uz jednu veliku bitnu razliku što igranje zureći u ekran tableta usled neodgovornog roditeljstva (a koje je, između ostalog, uzrokovano njihovom ispraznom svakodnevnicom kasnog kapitalizma) može da dovede do autizma, što se i događa.

kapitalizam -> autizam. odakle ti ovaj podatak da gledanje u ekran dovodi do autizma (ozbiljno pitam). a ovo za neodgovorno roditeljstvo je malo pretenciozno. moja generacija je odrasla u selu i imali smo taj vas ideal odrastanja u prirodi - tako sto bi izjurili ujutru i eventualno se vratili u kucu da jedemo, ako i to. ceo dan po dvoristu ili okolnim sumarcima/poljima. ne znam sto su nasi roditelji bili odgovorniji od ovih?

Link to comment

Jel' imaš neke podatke za to, ili je to samo tvoj utisak? (Ne svađam se, pitam.)

Iskreno, vise je u pitanju osecaj, ali Ameri imaju i dosta podataka o tome, npr:

 

 

In 1990, obese adults made up less than 15 percent of the population in most U.S. states. By 2010, 36 states had obesity rates of 25 percent or higher, and 12 of those had obesity rates of 30 percent or higher. (1)
Today, nationwide, roughly two out of three U.S. adults are overweight or obese (69 percent) and one out of three is obese (36 percent)

https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/an-epidemic-of-obesity/

 

Sad, oni jesu medju gorima po ovom pitanju, ali mrzi me sad da trazim planetarne podatke. Pretpostavljam kad bi neko imao suprotan trend da bi to bila prilicno primecena vest. Ovako po osecaju, mislim da svako moze pogledati slike recimo sa svadbi i proslava svojih roditelja i vec steci utisak da su ljudi bili mrsaviji. Moguce da je to samo do moje okoline, ali ne bih se kladio u to.

 

Sto se tice utiska da postajemo slabiji, takodje se radi o prilicno subjektivnom utisku s moje strane. Sad bacih malo guglanja pa sam naleteo na ovo:

 

http://www.cam.ac.uk/research/news/from-athletes-to-couch-potatoes-humans-through-6000-years-of-farming

 

Ovo jeste malo duza vremenska osa pa mozda ne mozemo osetiti razliku medju generacijama, ali mislim da ako uzmemo rast debelih i uracunamo da je mnogo manje fizickih poslova u ukupnom ljudskom radu to vec dovoljno za takav zakljucak. Dosta citam o pionirima vezbi snage i jedna od zanimljivosti na primer je da je izraz "bulk up" znacio jednosavno postajanje vecim, bez obzira na mast. Ljudi su pre 100 godina bili uglavnom mrsavi i snagatori su se isticali time sto su neobicno veliki. Danas biti veci znaci biti slab i mastan i "bulking up" se koristi iskljucivo za povecanje misicne mase. Jednostavno nema smisla truditi se da postanes velik u drustvu u kome je svaka baba ogromna.

Anegdote, znam i skroz sam ok da me neko poklopi sa: "E bas nije tako" :D

Link to comment

Jel ima negde puna verzija ove knjige na egleskom, nalazim sam samo ovu skraćenu.

 

https://d33bhpqk8nwto8.cloudfront.net/pdfs/Work_abridged-hi-res.pdf

At any time, we could all stop paying rent, mortgages, taxes, utilities; they would be powerless against us if we all quit at once. At any time, we could all stop going to work or school—or go to them and refuse to obey orders or leave the premises, instead turning them into community centers. At any time, we could tear up our IDs, take the license plates off our cars, cut down security cameras, burn money, throw away our wallets, and assemble cooperative associations to produce and distribute everything we need. Whenever my shift drags, I find myself thinking about this stuff. Am I really the only person who’s ever had this idea? I can imagine all the usual objections, but you can bet if it took off in some part of the world everybody else would get in on it quick. Think of the unspeakable ways we’re all wasting our lives instead. What would it take to get that chain reaction started? Where do I go to meet people who don’t just hate their jobs, but are ready to be done with work once and for all?

 

What if nobody worked? Sweatshops would empty out and assembly lines would grind to a halt, at least the ones producing things no one would make voluntarily. Telemarketing would cease. Despicable individuals who only hold sway over others because of wealth and title would have to learn better social skills. Traffic jams would come to an end; so would oil spills. Paper money and job applications would be used as fire starter as people reverted to barter and sharing. Grass and flowers would grow from the cracks in the sidewalk, eventually making way for fruit trees. And we would all starve to death. But we’re not exactly subsisting on paperwork and performance evaluations, are we? Most of the things we make and do for money are patently irrelevant to our survival— and to what gives life meaning, besides.

 

Npr., high child mortality rate bas daje life meaning...

Miki, ti ozbiljno citas ovakve stvari? ako si u tom fazonu, zasto i dalje radis? uvek mozes da se odreknes blagodeti civilizacije i vratis se gives-life-meaning aktivnostima tipa rmbanje na proizvodnji hrane od jutra do mraka. evo, hoces moju kucu u selu? evo, ostavi sve (ti bese u Kanadi?) i vrati se da 'ne moras' da radis.

ljudi, nema prezivljavanja bez rada, kakve su ovo gluposti lol. i ja bas moram da kliknem na svasta.

Link to comment

Nego, kad smo kod "igrica" - nikako mi nije jasno zasto je MMoore zanemario Doom aspekt Columbine pucnjave. Reč nije rek'o.

Živ nisam dok ne saznam.

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

A zašto su ljudi (i žene) u #normalnijim zemljama em lepi em debeli? Pa krkaju šećer više nego komšiju/nici straga. Slatko im - valjda, ne?

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

 


 At any time, we could tear up our IDs, take the license plates off our cars, cut down security cameras, burn money, throw away our wallets, and assemble cooperative associations to produce and distribute everything we need. Whenever my shift drags, I find myself thinking about this stuff. Am I really the only person who’s ever had this idea? I can imagine all the usual objections, but you can bet if it took off in some part of the world everybody else would get in on it quick.

 

ahahahahahahahahahahahhahahahahhahahahahahahahahahahaha

 

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahhahahha

 

da, jer to niko nije pokusao do sada, kakva nova i revolucionarna ideja!  :rolf: :lolol:

 

buahahahahahhahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahhaha

 

ovaj nije procito 2 knjige istorije u zivotu  :torbica:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...