Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

a ko je rekao da ja hocu da idem u Ekvador? lol

ja sam odgovarala na nonsalantnu opasku da kad si fin. nezavistan mozes da zivis gde hoces. kako da ne. sva ta cimanja koja su kasnije pobrojana mogu da se odrade i bez fin. n., ako je zivot negde prioritet, nisu ta dva bas nesto povezana.

 

Okreni obrni - ako ces da zivis - moras negde, ne? 

Link to comment

Okreni obrni - ako ces da zivis - moras negde, ne? 

 

Ne.

 

Šalimo se mi lepo, nego neki su ovde malo izgubili perspektivu o tome šta je šta. Pa im je sad malo 100K AUD i stan u centru Sidneja. Pa se zamislim, a šta i ko takvi neki zamišljaju da su?

 

To ja onako generalno, ne mislim na nekog konkretno. :happy:

 

Pa se setim jednog Mike iz Sidneja, za koga već 15 godina čujem da je nezaposlen, a kad pitamo "a zašto", kažu, "pa on je odlučio da neće da radi za manje od 150K godišnje, i tačka."

 

I tako.

Link to comment

Ne.

 

Šalimo se mi lepo, nego neki su ovde malo izgubili perspektivu o tome šta je šta. Pa im je sad malo 100K AUD i stan u centru Sidneja. Pa se zamislim, a šta i ko takvi neki zamišljaju da su?

 

To ja onako generalno, ne mislim na nekog konkretno. :happy:

 

Pa se setim jednog Mike iz Sidneja, za koga već 15 godina čujem da je nezaposlen, a kad pitamo "a zašto", kažu, "pa on je odlučio da neće da radi za manje od 150K godišnje, i tačka."

 

I tako.

Je l' mora i "u struci" ili je to opciono???

#pitamzadruga naravno. 

Link to comment

Pa im je sad malo 100K AUD i stan u centru Sidneja. Pa se zamislim, a šta i ko takvi neki zamišljaju da su?

 

 

Poenta je da sa 100K AUD platom ne mozes da otplatis solidan dvosoban stan u dobrom kraju Sidneja (oko 10 kilometara od centra), a ne u centru. 

Edited by noskich
Link to comment

Veoma su povezana ako zelis da zivis negde gde ne mozes da nadjes zaposlenje. A u mom slucaju jer zelim da zivim u opustenoj klaj klaj/nezagadjenoj/mirnoj/bez buke, prljavstine i saobracaja sredini gotovo je nemoguce da nadjem posao van velikih gradova, narocito van razvijenih zemalja gde je tesko raditi iskljucivo na engleskom. 

pa to je samo jedan specifican slucaj, da budemo onda precizni. 

ja kad budem resila da zivim tako negde sigurno necu zeleti da radim (bar ne za novac) ali takodje mi nece biti ni nakraj pameti da se cimam sa udajama, vizama na tri meseca i slicno. zato sam i pitala gde moze sa ovim pasosima koje imam a ti odgovorio moze bilo gde :). pa, jbg, ne moze.

Link to comment

Je l' mora i "u struci" ili je to opciono???

#pitamzadruga naravno. 

Pa ti mozda i znas ovoga.  :lol:

 

Poenta je da sa 100K AUD platom ne mozes da otplatis solidan dvosoban stan u dobrom kraju Sidneja (oko 10 kilometara od centra), a ne u centru. 

OK, I get it... zivot u Sidneju je uzasan, i ja bih se tamo licno bacio s najviseg solitera, odmah, da se ne mucim.

Link to comment

pa to je samo jedan specifican slucaj, da budemo onda precizni.

ja kad budem resila da zivim tako negde sigurno necu zeleti da radim (bar ne za novac) ali takodje mi nece biti ni nakraj pameti da se cimam sa udajama, vizama na tri meseca i slicno. zato sam i pitala gde moze sa ovim pasosima koje imam a ti odgovorio moze bilo gde :). pa, jbg, ne moze.

Ne, ja sam odgovorio da imas sveto trojstvo izbora, Australiju, Novi Zeland I Srbiju. I to je to. Jer je sve ostalo cimanje. Edited by noskich
Link to comment

Pa ti mozda i znas ovoga. :lol:

 

OK, I get it... zivot u Sidneju je uzasan, i ja bih se tamo licno bacio s najviseg solitera, odmah, da se ne mucim.

Ne moras da se bacas, dovoljno je da isplaniras i sprovodis exit strategiju.

Link to comment

ne, ti si ovo odgovorio:

To je vec odavno zakljuceno na ovoj temi. Kad resis problem prihoda resio si i ostala dva, to jest imas slobodu da se lociras po zelji. A pominjali smo i najbolje value zemlje - najbolji odnos cene i kvaliteta i tu imamo tri regiona: zemlje ASEAN-a, centralne i juzne Amerike i juzne Afrike. To su najpopularniji regioni. Juzna i istocna Evropa je malo manje popularna, a i skuplja, ali moze i to.

 

Verovatno najpopularniji sajtovi za uporednu analizu su Numbeo i Nomad List.

Link to comment

To je primenjivo na sve kojima nije cimanje da pokazu diplomu fakulteta I dobiju PR, da izvade penzionersku/radnu/biznis/studentsku vizu a da ne rade nista ili nesto minimalno par sati nedeljno, da predju granicu na pola sata... Nezahvalno je nabrajati kada ima mali milion kombinacija u zavisnosti od zemlje, ali posto je tebi sve to cimanje biraj izmedju 3 zemlje. Meni nije cimanje i prema tome mogu skoro svuda.

I to je sve cimanje, ali je sasvim ok raditi posao od 9am do 6pm pet dana u nedelji plus prevoz.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...