Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

jos neverovatnije je tako mali broj zrtava, s obzirom na zaista spektakularne slikesvaka cast na preventivi, japanci!
Ne bi im pomogla nikakva preventiva da je epicentar bio južnije, pa da je jače udarena Kanto regija (Tokio) gde ih je zbudženo 40+ miliona. U poređenu sa tim, severoistok je kao da meteor padne u Saharu.
Link to comment

Čudo je ovaj moderni svet. Svi događaji u direktnom prenosu i dokumentovani sa hiljadu snimaka. Od kako sam došla sa posla gledam CNN i BBC i amaterske snimke na Youtube. Najviše me potresao snimak onih velikih (dal ribarskih ili teretnih) brodova što se sudaraju i leže nasukani na boku ko mrtvi kitovi. Mislim da ljudskih žrtava neće biti kao 2004. u Indoneziji, ali i ovo je strašno. Kod njih je sada noć, pa čekaju da osvane pa da krenu da sakupljaju mrtve i raščišćavaju nanose cunamija.

Link to comment
Sad je b92, kao 'poslednju vest' preneo one cifre o 1000 mrtvih i 88000 nestalih. :( Nadam se da su tacnije one rts-ove brojke.
i ja se nadam ali je na samo jednom potezu obale pronadjeno 300 mrtvih...
Link to comment
Čudo je ovaj moderni svet. Svi događaji u direktnom prenosu i dokumentovani sa hiljadu snimaka.
Još zanimljivije je da su krepali telefonska i mobilna mreža, a internet radi. huh.gif Ko da hoće oživjeti reputaciju dostojnu svoje 'prvobitne namjene'.
Link to comment

Džizs, sada neki tip sa MIT-a objašnjava koliko je opasno što je jedna od nuklearnih elektrana ostala bez glavnog i pomoćnog sistema hlađenja. Neobavezno su provukli rečenicu da je moguć i mali izliv radijacije.

Edited by Arkadija
Link to comment
1841The situation at the nuclear reactor at Fukushima seems to be worsening. Japanese authorities are now to release radioactive vapour to ease pressure, AP news agency reports. Engineers are trying to fix the cooling system to the main reactor, damaged in the quake
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...